Děti a špatné vyjadřování

Od: Datum: 19.12.12 04:12 odpovědí: 5 změna: 19.12.12 17:55

prosím o radu. Potřebovala bych poradt zda existuje nějaká knížka, hra cvičení apod.kde se učí dítě dobrému vyjadřování(10 a 13 let).Myslíte, že může být příčina tím, že se s dětmi doma třeba rodiče nebaví?

Jedná se mi o mladší sourozence.

A poslední otázka jak s dítětem se bavit o tom co by chtělo dělat co ho zajímá apod...nepochopte mě špatně.mám mladší sourozence ten starší má alespon nějaký koníček ale mladší u ničeho nevydrží...mám trošku obavy že je to i tím že ho máma dost odrazuje od spousty věcí a místo aby ho v zájmech podporovala tak akorát vymýšlí proč ne apod...jde mi o to že jako sestře mi to není jedno samotná vím, že pokud dítě není vedený k něčemu pak v dospělosti samo neví moc co chce apod...doma slyší jak je vše na dvě věci a každej špatnej..no škoda mluvit.mám určitý pocit, že se doma dost nudí.vidím to když přijedu za nimi.přitom ale vdím, že jakmile si je vemem k sobě třeba na pár dní na prázdniny tak jsou rádi chodíme furt někam apod...doma příjdou ze školy a ani s nimi nikam nejdou nebo že by je poslali třeba za kamarády...děkuju za vaše tipy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.12 06:50
avatar

Naprosto chápu, že se o své bratry, které máte ráda, bojíte a snažíte se jim pomoci. V tom, jak uvažujete, je kus pravdy. Přítomnost rodičů u organizování společných činností ,je nesmírně důležité. Ale koukněte na sebe. S vámi jednali stejně a přece o co všechno se zajímáte, o co se snažíte! Jak dovedete být cílevědomá a dovedete problémy řešit, stejně tak jako volný čas. *hej* je velice pravděpodobné, že rodiče dělají všechno úplně dobře, jen vaši bráškové nenašli tu správnou činnost, která by je zaujala a bavila. Také je možné, že si s vámi nechtěji povídat tak, jak chcete vy. Je také možné, že špatně odhadujete rozumové schopnosti dětí v určitém věku a určitého typu povahy. ;)Víte jak se to říká? Můžeš koně přivést k vodě, ale napít ho nedonutíš. Jestliže mají na něco talent, tak se to projeví ať chcete nebo ne. Důvěřujte více rodičům a jejich výchově. Vy jste se jim evidentně povedla a to je záruka, že i kluci budou vpořádku. Nesnažte se rodiče napravovat a učit. ;) Chápejte, nejsem proti vám, ale vy současný stav rodiny znáte jen pohledem z venku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.12 08:18
avatar

Zdravím, zkuste se podívat na produkci z nakladatelství Grada a Portál, třeba tam vyšla nějaká knížka, která by Vám mohla pomoci.

Jinak je samozřejmě pravda, že když se s dětmi malo mluví (především v rodině), mají špatné vyjadřování,. K tomu se musí dítě vést. Pokud si nikdo nebude s dítětem vyprávět, nutit ho, aby třeba vyprávělo obsah knihy, kterou četlo, nebo o filmu, který vidělo, atd., nevytvoří si slovní zásobu. Jinak negativistický přístup Vašich rodičů samozřejmě dost sabotuje zdravý vývoj Vašich sourozenců. A nuda - to je zabiják rozvoje. Pokud s nimi ale samozřejmě nežijete, máte to dost těžké. Můžete je jen ovlivnit ve chvílích, kdy s nimi jste. A třeba je motivovat k nějakým zájmům. Ale myslím, že už bude velká pomoc, když si s nimi budete jen povídat a vyprávět.

Nevím, proč jsou Vaši rodiče teď tak negativní a frustrovaní. Není to špatnou finanční situací? Nejsou v dluzích? To by mohlo být příčinou, proč jsou tak pasivní a flegmatičtí. Nevím, jestli to jde a bude to k něčemu, ale samozřejmě by bylo fajn, kdyby jste si s nimi o dané situaci popovídala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 08:42
avatar

Pokuste se v dětech vypěstovat zájem o čtení.

Sama můžete v městské knihovně vypůjčit pár dobrodružných knih jen tak čtení a pár encyklopedií na prohlížení a na vyvolání zájmu o nějaký obor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.12 17:55
avatar

Myslím si totéž. Naučte své bratry mít rádi knihy.

Po knize mohou sáhnout vždy, tedy i v době, kdy se s nimi nikdo nebaví. Nejen že bude po nudě, ale bude se nenásilně rozvíjet jejich fantazie i slovní zásoba.

Moje dcery (už dospělé) dodnes milují knihkupectví, antikvariáty a knnihovny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 09:13
avatar

jj, esemesková a facebooková generace. Vím o čem píšete, protože moje dětičky to dělají taky. Když se jich na něco zeptáte, odpovídají dvěma slovy. Oni prostě neumí vyslovit delší větu.

Taky bych rád věděl co s tím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.