Zpětné vydání výplatních lístků

Od: Datum: 18.12.12 12:48 odpovědí: 5 změna: 16.01.13 09:27

Dobrý den, zjistil jsem, že jsem ztratil své výplatní lístky. má zaměstnavatel povinnost mi vydat jejich kopie, ikdyž už jsem si je jednou vyzvedl?

Dělám si přípravu na daňové přiznání a bohužel už je asi po stěhování nedohledám.

Děkuji za všechn rady.

Fenri

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.12.12 12:52

Netuším, jestli existuje taková povinnost, ale znovuvytištění jakéhokoli dokladu z účetnictví je naprosto triviální - podle mne stačí požádat mzdovou účetní...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.12 13:50

Pro daňové přiznání přece nepotřebujete výplatní lístky, ale "Potrzení o zdanitelných příjmech", které vám zaměstnavatel tak jako tak musí vystavit do 15.2.2013.

Ohodnoceno: 1x

Od: nobody*
Datum: 16.01.13 09:27

Jen malá připomínka - Potvrzení o zdanitelných příjmech je zaměstnavatel povinen vydat kdykoliv na požádání a to ve lhůtě do 10 dnů od požádání, takže není co prošvihnout. Datum 15.2. je lhůta pro podpis daňového prohlášení na začínající rok a požádání zaměstnavatele o roční zúčtování daně.

Z výplatních lístků bych daňové přiznání nevytvářela, občas je pro laiky těžké rozlišit pojmy (hrubý příjem, hrubá mzda, základ daně atd.) pokud jsou tam nějaké položky typu dodanění auta nebo jiného nepeněžního příjmu.

Od: ladaadal*
Datum: 18.12.12 13:53

A neměl bys lepší, kdyby ti účetní vyjela zrovna celý rok do listopadu jako potvrzení o zdanitelných příjmech bez razítka? Aspoň jsem tedy pochopil, že si to děláš předběžně s tím, že k tomu pak jenom dopočítáš prosinec...?

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 18.12.12 22:20

Dobrý den.

Doporučuji mzdovou účetní slušně požádat, jistě Vám kopie výplatnic poskytne. Pro přípravu na daňové přiznání je ale opravdu výhodnější požádat o Potvrzení o zdanitelných příjmech. To se ale většinou vystavuje až po ukončení daňového období, tedy až po zúčtování mzdy za prosinec. Ne každý mzdový program je připraven na vystavení tohoto potvrzení již v průběhu roku. Zkuste se tedy na mzdové účtárně domluvit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.