Kontrola při nemocenské

Od: Datum: 18.12.12 11:09 odpovědí: 10 změna: 19.12.12 10:00

Dobrý den, prosím o radu.

Jsem již druhý měsíc na nemocenské a zapomněl jsem zaměstnavateli odevzdat "Žádost o nemocenské". Protože mám strach, že ho pošta už do Vánoc nedoručí, rozhodl jsem se zaměstnavateli papír přinést osobně, aby ho mohl odeslat na Okresní správu soc. zabezpečení. Jenomže sídlo firmy se nenachází v mém místě bydliště (asi 400 km od bydliště) a v době vycházek není možné cestutam a zase zpět...

Může ke mně přijít kontrola z OSSZ, přestože IV. díl - Žádost o nemocenské nebyla odevzdána? Jak se dá situace ještě řešit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.12 11:11

Dnes máte úterý, ikdyby pošta nestíhala tak do pátku to jistě doručí. Má na to 3 dny.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.12 18:22

Kontroly dodržování léčebného režimu mohou přijít kdykoliv: po celý rok, 7 dnů v týdnu, 24 hodin denně. Většinou ale nechodí v době nočního klidu (mezi 22. a 6. hodinou).

Opomenutí (nepředání podkladu zaměstnavateli) by neomluvilo nedodržení léčebného režimu. Porušování léčebného režimu může mít za následek snížení až odebrání nemocenského, případně i ukončení pracovního poměru.

Jedinou možností je pošta.

doplněno 19.12.12 01:14:

Diesel, já zase vím o kointrolách od 6.00 do 22.00, celé soboty, neděle i svátky. Pracovní dobu i rozvrh pracovních směn určuje zaměstnavatel - je tedy na vedení té které OSSZ, jak si to rozvrhne. (Kontroly mohou chodit, aniž by bylo nutné platit přesčasy.)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.12.12 19:08

To Ivzez-máte sice pravdu,ale také a to především nechodí po pracovní době,protože jim nikdo neproplácí přesčasy!

Takže So a Ne a prac dny cca od 16:00 do O7:00 nechodí ,jen na udání! (potvrzeno ode dvou osob tam pracujících!)

Od: ron*
Datum: 18.12.12 22:02

Dobrý den.

Opravdu jedinou možností je poslat IV. díl pracovní neschopnosti poštou. Říkáte, že jste na nemocenské již druhý měsíc. IV. díl neschopenky tedy odešlete co nejdříve spolu s lístkem na peníze (potvrzení o trvání pracovní neschopnosti). Obojí si nezapomeňte řádně vyplnit. Od 22. kalendářního dne vyplácí nemocenské dávky Správa sociálního zabezpečení právě na základě IV. dílu, potvrzení o trvání pracovní neschopnosti. Zaměstnavatel k těmto dokladům ještě připojí povinnou přílohu a vše odesílá na Správu sociálního zabezpečení. Čím dříve doklady odešlete, tím dříve dostanete vyplaceny nemocenské dávky.

Kontrola z OSSZ k Vám samozřejmě může přijít, IV. díl k tomu nepotřebuje.

Datum: 18.12.12 22:08
Jestli jste zaměstnavateli neodevzdal listek o tom, ze marodíte, pravděpodobně uz nejste zaměstnaný. Jestli nedostal listek o neschopence do tří dnů, tak máte problém. Pokud jste ho neodevzdal ani do konce kalendářního měsíce, pravděpodobně uz vás odhlasil z pojištění, takže i to si budete muset doplatit sám. Dva měsíce to je opravdu výkon.

Datum: 19.12.12 01:17

Ne všichni zaměstnavatelé takto jednají. Rozumní zaměstnavatelé počkají, protože problém nemusí být na straně zaměstnance, nýbrž na straně pošty.

Od: novakvit*
Datum: 19.12.12 09:25

Děkuji za reakce, snad to tedy vyřeší pošta...

Od: novakvit*
Datum: 19.12.12 09:28

Zaměstnavatel o mé neschopence ví, odevzdal jsem lístek, který se zaměstnavateli posílá po 21 dnech. Ale protože jsem na nemocenské poprvé a nevím, jak to chodí, bohužel mě nikdo neupozornil na odeslání toho IV. dílu. Hold chybami se člověk učí.

Datum: 19.12.12 09:46
Ja měl za to, že jste mu nedal žádný listek. U nas v práci jeden vychodnar přestal chodit do prace, nikdo nic nevěděl a čekalo se na konec kalendářního měsíce, pak ho odhlasili. Nedala vedet ani jeho manželka. Pak jsem ho potkal,dělá bezdomovce...vůl. Jinak nevidím důvod proc by to pošta neposlala, do konce roku mají času dost. Ja kdyz poslu dopis, na druhý den je u majitele. Objednával jsem zboží z Itálie, pres DHL, odpoledne v 17hod předáno DHL, v 10:30 další den doma.

Datum: 19.12.12 10:00

Dobrý den. Poslat poštou doporučeně, a podací lístek si schovat. Také to vidím ve Vaší situaci, jako jediné a nejrychlejší řešení. Kontrola přijít může, to bych neriskovala.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.