Chci oddluzit - co je potreba?

Od: Datum: 05.02.13 20:21 odpovědí: 13 změna: 08.04.13 16:31

Dobrý den, potřebuji poradim co mám dělat,když se chci oddlužnit,co k tomu potřebuju nebo kam se mam obrátit a jak se mám správně oddlužnit...Další potřebné informace dodám... Děkuji za odpovědi...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: marenka*
Datum: 05.02.13 20:33

Napište mi do vnitřní pošty, o někom, kdo vám opravdu pomůže, vím. Jestli se nedostanu ze srabu, taky využiji jeho služeb. Spíš než služeb, řekla bych pomoci. O tom to je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 05.02.13 21:30

Už aby zavedli vězení pro dlužníky. Soudy (stát) dlužníka oddluží, ale již ten stát za dlužníka nic nezaplatí. Takže věřitelé utřou hubu. Pěkně děkuji takovému kousku vůbec něco půjčit.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 05.02.13 23:08

Zaregistrujte se zde na Poradte a napište mi do vnitřní pošty. Probereme co a jak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike32*
Datum: 06.02.13 07:13

Víte asi velmi málo o oddlužení a o jeho celkovém dopadu pro věřitele!

V minulosti před zavedením tohoto nového zákona od 1.ledna 2008 věřitelé své pohledávky vymáhaly z 80% dlužníků jen horko těžko a po léta tahanicích po soudech a honění dlužníka po celé ČR slavili úspěch, když z dlužníků dostali alepson 10% z toho co jim dlužník měl zaplatit!

PO ZAVEDENÍ INSTITUTU ODDLUŽENÍ JE DLUŽNÍK V RÁMCI INSOLVENČNÍHO ŘÍZENÍ POVINNEN SPLATIT VĚŘITELŮM MINIMÁLNĚ 30% A VÍCE Z CELKOVÉHO OBJEMU JEHO ZÁVAZKŮ!

Hlavním smyslem oddlužení – osobního bankrotu je dát předluženým lidem šanci vrátit se do normálního života. K tomu však musí přispět především dlužník svou snahou a ochotou věc řešit. Pokud řešení dlužník využije, zbaví se doživotní nejistoty exekucí a současně se po pěti krušných letech může aktivně zapojit do běžného života bez jakýchkoliv finančních závazků.

Jak vyplývá z tiskové zprávy Ministerstva spravedlnosti, základními vlastnostmi
nového insolvenčního řízení jsou především – rychlost, transparentnost,
vyšší efektivita, posílení právní jistoty vztahů mezi dlužníky a věřiteli

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.02.13 10:55

pokud za to chcete platit, obraťte se na vhodného advokáta.. zaprvé je jediný, kdo za právní poradenství může vzít peníze, a za druhé ze své funkce je za svou práci odpovědný...

pokud nechcete platit, nastudujte si vše např. na http://insolvencni-zakon.justice.cz/,

a nebo /a to vám doporučuji/ se obraťte na občanskou poradnu, která je ze své podstaty bezplatná, ideálně na nějakou, která se problematikou profesionálně zabývá, např. Poradna při finanční tísni (www.financnitisen.cz)

pokud se obrátíte, na "někoho, kdo vám může pomoci", tak je to jako hrát ruletu, jisté máte, že za to zaplatíte peníze, a to si dnes mnozí již nestydí říct o 2.000,- Kč až 15.000,- Kč, což je mimochodem víc, než si řekne slušný advokát, a své práci mnohdy nerozumí (stěžovat si pak můžete jít leda na nádraží nebo na poraďte.cz)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: poradna
Datum: 24.02.13 19:48

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.13 00:11

podíval jsem se na váš web, a musím říct, že bych vám nesvěřil ani vynášení odpadků...

ale především vás upozorňuji, že poskytovat právní poradenství za úplatu může v čr pouze advokát..

a sestavení návrhu na zahájení občanskoprávního (v tomto případě insolvenčního) řízení není nic jiného než právní poradenství..

byť si to schováváte za administrativní poradenství apod., nic to nemění na skutečnosti, že jde o neoprávněné podnikání ...pokud dokonce nemáte žl, ani nemluvě (zda dle tz nebo žz nechť ad hoc posoudí očtř)

(a malá pozn. na závěr, když tedy neuznáváte advokáty: např. poradna při finanční tísni má rovněž 100% úspěšnost podaných návrhů na povolení oddlužení, a to za cenu 0,- Kč)

Ohodnoceno: 5x
 
Od: poradna
Datum: 25.02.13 09:45

vážený pane, nevím proč bych hulvátovi jako vy měla uklízet jeho bordel, to k těm odpadkům. Jinak vidím, že se v insolvenci vůbec nevyznáte, až k vám budou chodit brečet lidi, že už neví kudy kam, protože každý jim říká něco jiného nebo právník požaduje nehorázné peníze, pak mi přijďte říct jak jste jim pomohl. Ono nejde totiž pouze o sepsání Návrhu, ale insolvenční zákon má spoustu nástrah a dlužník může lehce sklouznout do konkurzu. Právní poradenství mohu poskytovat, pouze u soudu když vyhraji, tak nemohu požadovat náklady, protože nemám titul, to však neznamená, že se neorientuji v zákonech. Soustavné vzdělávání beru jako součást života, prudit na netu umí každý blbec. Poradit ve svízelné situaci však málokdo. ŽL samozřejmě mám a vystavuji také smlouvu a fakturu, představte si to. Poradnu pro finanční tíseň nekomentuji, ale někteří jejich klienti si u mě informace od nich získané ověřovalo. Přeji vám pěkný den a pozor na žlučník.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.13 09:58
avatar

Vážená "poradno", prosím nenapadejte zde nikoho. Je to proti pravidlům zdejší poradny. Měl/a byste se stydět! Já souhlasím s Rudolfem a nemáte pravdu v tom, že v insolvenci vůbec nevyzná. On, narozdíl od vás zde poskytuje rady nezištně a zdarma. Vy nabízíte pomoc za peníze. Právníci dle vašeho soudu požadují nehorázné peníze? A Vy nabízíte pomoc "pouze" za 5.000,-...To není pomoc, ale shánění kšeftu zde...To se musíte obrátit ale jinam...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: poradna
Datum: 25.02.13 10:57

vážená, já jsem paní, která zde žádala o pomoc napsala v původním příspěvku co musí mít za podklady pro podání Návrhu a jak postupovat. Napsala jsem zde moje stránky proto, aby si tam přečetla co a jak. Nenapsala jsem jí, že jí pomůžu, to by ani nešlo, protože nevím zda třeba nemá hypotéku nebo jiné zajištěné věřitele a tam prostě oddlužení nepřichází v úvahu. Ale to zapadlo, protože jsem napsala, že napadat poradenství je zcestné, protože kolikrát jsme poslední nadějí pro lidi, kteří se dostali za situace, ze které neznají jak se dostat. Kšefty zde nesháním, paní má svůj rozum a zcela jistě se nakonec ke kýženému výsledku dostane. Zadarmo radím zcela běžně. Placených klientů je minimum, protože lidi před insolvencí opravdu penězmi neoplývají. Od pana Rudolfa jsem koromě toho, že paní posílá k právníkům nebo dělá promo pro jinou poradnu, žádnou info na původní dotaz neviděla. Pěkný den

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.13 11:06

Milá poradno. nechtěla jsem se do této diskuze míchat, protože jsem osoba, která také za úplatu Návrhy vypracováva. Ale Vaše informace. které zde podáváte, mě nadzvihují ze židle. Jestliže si za tuto práci nechávate platit, tak prosím podávejte pravdivé a přesné informace. Kdepak jste přišla na to, že člověku, který má hypotéku, nebo jiné zajištěné věřitele, nemůže být oddlužení schváleno? To je naprostý nesmysl. Toto jsou základy toho, co byste u své práce měla znát!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poradna
Datum: 25.02.13 13:25

omlouvám se, špatně jsem to napsala. Dlužník, který má zajištěné věřiele nebo hypotéku může podat Návrh na povolení oddlužení s návrhem na vyhlášení úpadku, který bude řešený oddlužením. Když projde s přijmy a bude mít v pořádku všechny nutné podklady a seznamy, tak mu bude oddlužení povoleno. Přesto zajištění věřitelé budou uspokojeni i v rámci oddlužení prodejem majetku, ze kterého výtěžek půjde výhradně jim. Nezajištění věřitelé budou uspokojeni v minimální výši 30% po dobu 5ti let.

Příklad z praxe: povoleno oddlužení, dlužník plní, má dům v hodnotě cca 700 000,-Kč a zajištěného věřitele ve výši 150 000,-Kč. Insolvenčí správce požádal soud o prodej majetku na základě požadavku zajištěného věřitele. Když dojde k prodeji majetku, dlužník pravděpodobně zaplatí 100% dluhů a půjde pod most. Celé insolvenční řízení pro něho pozbylo smyslu v tom, že si myslel, že zachrání majetek.

Druhý příklad: zajištěný věřitel (hypotéka) podal na dlužníka Návrh na konkurz, ten byl zamítnut a povoleno oddlužení. Banka dosáhla toho, že dojde k prodeji zajištěného majetku. Dlužník nebude mít bydlení, splácí v rámci oddlužení další nezajištěné dluhy.

Oba případy se ke mě dostaly až když bylo pozdě, oba klienti zaplatili právníkům, 1. zaplatil 15 000,- Kč a již ho více neviděl, druhý se raději nevyjádřil. Oba klienti jsou zaskočeni, že o majetek přijdou, nikdo je na to neupozornil. Chtěla jsem pouze napsat, že kdo má zajištěné věřitele a majetek, tak o něj přijde. Ostatní, nezajištěné dluhy jsou řešeny v rámci oddlužení a v minimální výši 30%. Chtěla jsem jen poradit paní, která chtěla vědět co potřebuje aby mohla požádat o insolvenci, ten příspěvěk byl skryt, takže paní nic neví a mě tu pranýřujete. Takže kdyby náhodou nebyl tento příspěvek skryt tak pro tazatelku:

Připravte si doklady o příjmech za poslední 3 roky, seznam zajištěných závazků, nezajištěných závazků, movitého a nemovitého majetku, a i když nemáte zaměstnance tak musíte do seznamu napsat - dlužník nemá žádné zaměstnance. Potom vyplňte Návrh na povolení oddlužení, přiložte veškeré seznamy, nechte si ověřit podpis, přiložte výpis z rejstříku trestů, pokud máte manžela musíte mít jeho souhlas stvrzený ověřeným podpisem, to vše 2x podejte do podatelny Krajského soudu kam místně příslušíte. Doporučuji si spočítat, zda vám na oddlužení budou stačit příjmy, případně si zajistit darovací smlouvu nebo Smlouvu o důchodu, která nahrazuje další z dokladů o příjmu a je pro dárce závazná. Nezapomeňte započítat také odměnu správce ve výši 1 089,-Kč měsíčně. Odložte si peníze na zaplacení zálohy na insolvenční řízení, které se pohybuje od 2 000,-Kč, ale může dosáhnout až 50 000,-Kč (bývá většinou u firem). Nezaplacení této zálohy vede k zastavení insolvenčního řízení. Plňte soudem stanovené splátky, musíte po dobu 5ti let pracovat, v případě, že přijdete o práci musíte doložit, že ji aktivně hledáte. Ke každému 15. lednu a 15. řervenci musíte podat insolvenčnímu správci a soudu doklad o vašich příjmech za posledního půl roku a to po celou dobu insolvence. 30% je minimum, pokud budete vydělávat více, tak zaplatíte více, soud vám ponechá pouze životní minimum, minimum na bydlení a na vyživované osoby a manžela. Přeji mnoho štěstí. Ostatním přeji pěkný den

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nedejtese*
Datum: 08.04.13 16:31

Dobrý den,

je nutné vyplnit přihlášku do insolvence, mít min. tři věřitele a mít příjem. Toto jsou nejzákladnější věci pro oddlužení. Občanské sdružení Nedejte se! Vám rádo pomůže. Pouze si ve vyhledávači vyhledejte NEDEJTESE a kontaktujte nás. Přejeme krásný den.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.