Jak předat rychle informaci bez telefonu?

Od: Datum: 18.12.12 09:56 odpovědí: 9 změna: 18.12.12 11:37

Dobrý den, moc prosím o radu, jak zkontaktovat osobu rychle v případě, že nemá mobilní telefon ani pevnou telefonní linku. Dříve k tomuto účelu sloužil tzv. telegram. Ten už není a tak znám už jen jeden způsob, tj. poslat dopis, to ale není dost rychlé. Jet autem víc jak 100 km je také možnost, ale uvítala bych radu zda existuje ještě nějaká jiná možnost rychlé komunikace v případě, že znám jen adresu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.12 10:01

Nejrychlejší způsob bude to auto, dopis dojde až na druhý den a ted před svátkama je to navíc nejisté. Jedině zkusit kontaktovat sousedy, nic jiného mě nenapadá.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.12.12 11:10

Díky, Ohneto. Kontaktovat sousedy by bylo dobré, jenže nevím, jak je vyhledat, když neznám jejich jméno. Nevěděl by někdo, zda existuje něco jako "uličník", tedy kde nalézt podle ulice a čp. jména sousedů?

Datum: 18.12.12 11:21

www.cuzk.cz

Tam si najdete sousedy, včetně adresy a jména..

A podle jména pak můžete zkusit vyhledat v telefonním seznamu číslo na dotyčného..

Pokud se jedná o malou obec, kde "každý zná každého", pak bych zavolal na obecní úřad aby "starosta Karel vyřídil Pepovi vzkaz od Mařeny"...A pokud hezky poprosíte, neměl by to být větší problém.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.12.12 11:37

Také Vám děkuji za radu pane Cakle, už mi pomalu padá kámen ze srdce. Snad se to podaří.

Datum: 18.12.12 10:06

Tak to jsem zvědav co se tu objeví,to mě zajímá.

V dnešní době asi moooc velká náhoda nemít nic ke kontaktu.Ale budiš může to být starší osoba ,chápu.Já bych vyhledal nejbližšího souseda s telefonem (pevná) moc,moc bych se omluvil a poprosil o vyjímečné vyřízení vzkazu dotyčné osobě.

Nic jiného mě nenapadá.

doplněno 18.12.12 10:07:

ohneta to je rychlost,než jsem to naťukal už je to tam *hi*

Ohodnoceno: 2x

Od: xart*
Datum: 18.12.12 10:18

Předpokládám, že něco jako facebook, email, skype apod... také nemají. Taktéž mě napadají sousedi a kontakt skrz zmíněné kanály. Pak už jen dražší varianta využít nějaké kurýrní služby, ideálně v místě nebo okolí bydliště té osoby a skusit se s nimi domluvit, poslat jim dopis např. emailem a domluvit se na ceně ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.12 11:13

Také Vám děkuji, Xarte. Jdu možnosti kurýra prozkoumat.

Od: ifkali*
Datum: 18.12.12 11:10
Dobrý den,
a co postfax?Rychlodt dodání do druhéjo dne.
Dotyčný fax mít nemzdí,stačí jeho adresa vyzvednutí dokumentu,nebo respektive toho co chcete sdělit,je možné adresátem u přepážky pošty.Pošta ho vyzve doručením výzvy na adresu bydliště, a on přijde na poštu.
Vy fax taky nemusíte vlastnit ,stačí to odeslat z pošty.Teda pošta to aspon nabízí jako možnou alternativu za telegramy,nebok kdysi ještě vyzvy k hovoru na poštu.Osobně jsem to neodzkoušela,tak nevím.Jinak mě nic nenapadá,ale je tam ts záruka do druhého dne,cena bude určitě přemrštěná...Takže vlastně nic,to už můžete jetmrovnou autem,a kdoví?jestli nakonec nechtějí mobil adresáta,což nemá.
doplněno 18.12.12 11:13: Ještě nabízejí službu dopis online,což usnadní rychlejší doručení,viz zdroj
www.ceskaposta.cz/cz/sluzby/e-sluzby/dopisonline/dopisonline-id26537/
Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.12 11:32

Tisíceré díky, paní Ifkali. Jdu na to. Snad to bude fungovat tak dobře, jak to podle návodu na stránkách pošty vypadá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.