Jsou potřeba testy DNA?

Od: Datum: 18.12.12 08:50 odpovědí: 3 změna: 18.12.12 21:08

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat ,když budu podávat popření otcovství se ktarém můj bývalý manžel souhlasí a nynější partner souhlasí s přizáním otcovství jsou-li potřeba testy DNA?

Dcera se mi narodila v době rozvodu s manželem se kterým jsme již sedum let nesdíleli společnou domácnost a manžel měl i jiné bydliště.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.12 09:05
avatar

Dobrý den. Pokud jeden otcovství popře a druhý přizná, tak v takovém případě testy DNA nejsou potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.12 09:08
avatar

Vy nemůžete popřít otcovství,neboť nejste otec. Otcovství může popřít ten muž, který je v rodném listu dítěte uveden jako otec. Jestliže dojde k souhlasnému prohlášení bývalého manžela a nynějšího partnera o otcovství, nejsou testy DNA nutné. Určení rodičovství je složitá záležitost, poddrobnosti zde nelze rozepisovat. Více se o problematice určení otcovství dočtete v zákoně o rodině §§ 50a - 62a http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1963-94

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.12 21:08

Dobrý den,děkuji za odpověď,s manželem jsem se domluvila že popření otcovství budu podávat já : žaloba matky nezletilé ...nar...o popření otcovství manžela matky nezletilé k nezletilé.

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.