Notář odměny

Od: Datum: 08.01.13 19:38 odpovědí: 4 změna: 09.01.13 10:25

ahoj, notář dostává peníze jen z odměn z dědictví, nebo k tomu má i nějaký plat? Když to tak vezmu, tak všichni notáři musejí být v balíku, jelikož odměny bývají dost vysoké, takže by mě zajímalo, jak se mohu vlastně notářem stát. probírali jsme to v ON, budu rád když mi to upřesníte


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.13 20:06
avatar

Zdravím. Odměna notáře je pevně stanovena vyhláškou ministerstva spravedlnosti. V případě dědického řízení o výši odměny notáře rozhoduje soud, u ostatních úkonů jsou stanoveny jednotlivé sazby pevnou částkou nebo procentuálně z hodnoty úkonu (například z výše kupní ceny, z výše základního kapitálu při založení společnosti). Notář si tedy za notářskou činnost nemůže sjednat smluvní odměnu.

Kdo se může stát notářem a další info se dozvíte např. zde:

http://www.notar-prerov.wz.cz/navsteva.html

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.01.13 20:32
avatar

Pro práci notáře je nutné po absolvování střední školy vystudovat práva a získat alespoň pětiletou praxi v notářské kanceláři.

Ovšem nedoporučovala bych vybírat budoucí povolání jenom podle vidiny budoucích příjmů. V práci strávíte cca 40 let á minimálně 8 hodin denně. Dělat práci, která by tě nebavila, by byla pěkná otrava.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.13 09:48
avatar

Stát se notářem nebude tak jednoduché protože počet notářů je regulován a omezen státem. Tedy každý, kdo vystudoval práva, si nemůže říct, že bude notářem a prostě se jím stát, jako se to děje např. u advokátů, kterých může být jak psů, a pak třeba mají problém se uplatnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.01.13 10:25

V ON mělo být řečeno, na jakém základě, zákona je notář činný a tam to je napsáno. Dívat se jen na prachy není nejlepší, to i servismani berou pěkné prachy na hodinu.
A bez vzdělání se dá jít do politiky a tam to teče.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.