Špunty do uší na spaní

Od: Datum: 11.11.12 18:52 odpovědí: 12 změna: 12.11.12 17:31

Dobrý den, bydlím na koleji a někdy (většinou) tady bývá hrozný hluk, sousedi si pouštějí techno, nadskakují mi hrnky v policích atd. mužete mi doporučit nějaké špunty do uší při kterých by se dalo skutečně spát nebo učit? Koupila jsem si dvoje v lékárně a oboje ztlumují jen trochu, na tohle opravdu nestačí, děkuji za reakce:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.12 18:59
avatar

Já kupuji ty měkoučké, pečlivě "sroluju" a zastrčím co nejhlouběji do uší, kde se roztáhnou. Pokud Vám to nepomáhá, zkuste si ještě přes uši natáhnout kulicha (čepici), ta už to jistí ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.11.12 19:07

No, na spaní mě to nikdy nenapadlo, ale v práci jsme kdysi k bruskám a bucharům používali gumové - na více použití. K sehnání budou někde v ochranných pracovních pomůckách. Měly takové lamely, že se po vytažení daly umýt mýdlem a používat třeba půl roku. A ty teda utěsnily ucho, že člověk neslyšel ani sám sebe.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.11.12 19:14

Jednou jsem použil špunty do uší proti chrápání kolegy. Tam pomohly.

Potom používám špunty do uší na festivalech, kdy před hlavní hvězdou festivalu vystupují skupiny, které kvalitu nahrazují hlasitostí. Tady je to spíše jako ochrana uší před trvalým poškozením.

Mám vyzkoušené pěnové špunty. Ty musíš smotat a zmačkat až na tyčinku o průměru 2mm a potom co nejrychleji vložit do ucha. Pokud se pěna zvětší ještě před uchem, pak v uchu nedrží a ani netlumí hluk. Takže vytáhnout a znovu smotat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 11.11.12 19:16

V prodejnách s pracovními pomůckami se prodávají žluté gumové špunty. Manžel je používá v práci, syn se s nimi někdy učí. Párkrát si je dal do uší i v noci a ráno neslyšel budíka. Takže účinné určitě jsou.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.11.12 19:24

To jsou ony - žluté a jsou spojené modrou gumovou šňůrkou - ty jsme měli a jsou super.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.12 19:26
avatar

Pokud navštívíte ušního lékaře, tak ten by Vám mohl doporučit "lité špunty" na míru. Vyrábějí se individuálně pro každé ucho a jsou použitelné k tlumení zvuku i k potápění. Jen cena je trochu vyšší než u běžných buničitých, kolem 500,- Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.12 19:32
avatar

V poslední době jsem byl několikrát hospitalizován,není to ráj,prožít pár nocí mezi pacienty chrápajícími a hekajícími.Dnes automaticky používám malé radio s ušními sluchátky.Mám puštěnou muziku a chrápání neslyším.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.11.12 19:35

Jo, ty žluté pěnové, co se sežmoulají a vsunou do ucha jsou účinné hodně, mnohdy ale používám sluchátka, jak píše jabraka.

doplněno 11.11.12 19:37:

Pokud je to kravál, že až nadskakují hrnky, tak to špunty nepomohou, takové vibrace už vnímá člověk celým tělem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.11.12 19:38

A důležité je ty špunty narvat do uší. Při vnitřním požití nefungujou, ani když se zapijou půllitrem čaje *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 11.11.12 20:10

Pěnové zátky sice ucpu zvukovod důkladně, ale svým neustálým kontaktem mohou jemnou kůži zvukovodu dráždit. Jako aktivní střelec doporučuji americké armádní špunty, které se prodávají v armádních prodejnách a také na internetu (www.bull.cz). Mají silikonové jemné lamely, které vytvoří po vsunutí do zvukovodu několik vzájemně oddělených komůrek, ideálně odstíní hluk. Stalo se mi kdesi v Itálii v kempu, v němž probíhala děsná italská diskotéka, že mi v noci jeden špunt ve spánku vypadl a málem jsem dostal psotník, co to bylo za rachot. A to já neusnu jen tak...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.12 22:16
avatar

spunty nepomohou a jeste z nich boli usi :) aspon teda me

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.12 17:31
avatar

měla jsem podobný problém, na které ty pěnové špunty nestačily... ještě lépe odhlučňují voskové, kupují se taky v lékárnách a ty izolují opravdu spolehlivě - doporučuju ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.