Jak je to s doklasifikaci za 1. pololetí?

Od: Datum: 17.03.14 20:30 odpovědí: 3 změna: 17.03.14 22:09

Dobrý den,
chtěla bych se vás zeptat. Kvůli zdravotním problémům mám na SŠ individuální plán zkoušení, bohužel jsem kvůli tomu nestihla klasifikaci do 1. pololetí včas. Nejsem schopna chodit moc do školy. Navíc, když mi není dobře, tak se toho ani moc nenaučím. Na pedagog. radě mi dali doklasifikaci do konce února a do konce března mám ještě šanci - to je termín pro celou školu. Do konce února jsem to nestihla, protože mi chybělo 6 předmětů, ale nevím ani, jestli to stihnu do konce března, protože mi chybí ještě dost známek a do školy moc nemůžu. Chtěla bych poradit, zda není možné si dodělat klasifikaci ještě déle - stačilo by mi např. do půlky dubna. Zda nejde nějak zažádat o prodloužení, nebo už je to opravdu posled. šance. A to by mě pak asi vyhodili ze školy, že? Což samozřejmě nechci já ani rodiče a opakovat ročník také nechci. Opravdu by mi stačilo to prodloužit o 1 nebo 2 týdny. Na web. stránkách školy jsem o tomto nic nenašla. Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.14 20:40

školský zákon § 69 Hodnocení výsledků vzdělávání žáků

1.pol. do 30.června, 2. pol. do 30.září

(5) Nelze-li žáka hodnotit na konci prvního pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za první pololetí bylo provedeno nejpozději do konce června. Není-li možné žáka hodnotit ani v náhradním termínu, žák se za první pololetí nehodnotí. Není-li žák hodnocen z povinného předmětu vyučovaného pouze v prvním pololetí ani v náhradním termínu, neprospěl.

(6) Nelze-li žáka hodnotit na konci druhého pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za druhé pololetí bylo provedeno nejpozději do konce září následujícího školního roku. Do doby hodnocení navštěvuje žák nejbližší vyšší ročník. Není-li žák hodnocen ani v tomto termínu, neprospěl.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sharon
Datum: 17.03.14 21:10

Děkuji za odpověď. Takže by teoreticky rodiče mohli požádat ředitele školy o prodloužení termínu např. o 2 týdny, myslím, že i lékařka by mi to potvrdila. Nevíte, do kdy by se muselo požádat? A je možné, aby ředitel odmítnul tuo žádost? Ještě jednou děkuji.

Od: jancak
Datum: 17.03.14 22:09

domluvte se přímo s ředitelem školy, máte individuální vzdělávací plán a můžete říct, že ve školském zákoně je termín uzavření do 30.6. Když bude ředitel vstřícný, o školském zákoně nic neříkejte, bylo by to zbytečné a aby se třeba nenaštval...když nebude ochotný vám vyhovět, argumentujte školským zákonem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.