Dálkové nástavbové studium

Od: Datum: 15.03.14 01:05 odpovědí: 3 změna: 15.03.14 17:15

Dobrý večer. Po několika letech jsem se odhodlal a odeslal přihlášku na školu. Rozhodl jsem se pro dálkové nástavbové studium-Podnikání. Musel jsem zvolit dálkovou formu studia,jelikož se potřebuji věnovat svoji práci. Chci se zeptat, zda jste si někdo dodělával dálkově školu při zaměstnání,jak často jste se učíte,jak často navštěvujete školu,prostě co nejvíce informací a zkušeností Děkuji za Vaše reakce


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.14 02:25
avatar

Učila jsem "dálkaře" v oboru podnikání, takže Vám to popíšu "z druhé strany". U nás dálkové studium probíhalo asi od 3. týdne v září skoro do konce května, po maturitách pak ještě jedno či dvě odpoledne, do předposledního týdne v červnu. Konzultace probíhaly téměř každý týden, rozvrh byl sestaven na začátku pololetí tak, aby neodpadaly hodiny kvůli přijímačkám, poradám nebo maturitám.

Konzultace probíhaly v devadesátiminutových blocích. Na začátku vždy prověření znalostí (většinou formou testu nebo písemky), potom spíše přednáška než výklad a nakonec pár minut pro dotazy studentů.

Studenti měli navíc možnost se s vyučujícími dohodnout na další konzultaci, ale téměř toho nevyužívali, protože pro většinu z nich byl problém s uvolněním ze zaměstnání.

Je potřeba si hlídat docházku - zvláště u předmětů s malou hodinovou dotací, u kterých stačí třeba třikrát zameškat a už člověk nemusí být klasifikován.

Učit se určitě průběžně, radši každý den půl hodiny než potom celý víkend. Téměř celý první rok bude trvat, než si najdete systém, který Vám bude vyhovovat. Pokud jej najdete, je velká pravděpodobnost úspěšného zvládnutí dalších ročníků.

---- Musím říct, že jsme v dálkovém studiu všichni učili radši než v denním. "Dálkaři", kterým dalo studium mnohem více práce, ke studiu přistupovali odpovědněji než denní studenti, bylo znát, že vědí, proč studují, a čeho chtějí dosáhnout. To se samozřejmě odráželo i v jejich výsledcích.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.03.14 10:08

na každé škole mají jinak zorganizované dálkové studium...podívej se na web školy, zda píšou kdy jsou konzultace, případně stačí zavolat na sekretariát a optat se. Čas na studium je velmi individuální, záleží na paměti atd.. Podívej se zda má škola facebook, některé školy tam dávají info pro dálkaře

doplněno 15.03.14 10:14:

Docházka nemusí být povinná, na některých školách je dané povinné % docházky třeba 60% ------ na jiné škole nesledují docházku, pouze stačí složit zkoušky. Je to opravdu velmi různé. Na soukromých školách bývají někdy velmi tolerantní. Nástavba podnikání se dá studovat na 2 nebo 3 roky. Ve dvouleté formě je učivo zhuštěnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 15.03.14 17:15

Děkuji vám za reakce a ivzez za skvělou odpověd

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.