Hlidani deti v jeslickach

Od: Datum: 12.03.14 14:01 odpovědí: 7 změna: 30.09.14 10:10
Ahoj na jakou skolu bych mela jit kdyz chci byt vychovatelka v jeslickach? Chci se starat o deti od 0 do 3?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.14 14:06

sš nebo vš? střední škola která má obor 75-31-M/01 Předškolní a mimoškolní pedagogika viz uplatnění http://www.infoabsolvent.cz/O…i-pedagogika/1?zkracene=False

doplněno 12.03.14 14:17:

možná ještě pedagogické lyceum , zeptej se na škole výchovného poradce který obor je nevhodnější

doplněno 12.03.14 16:23:

omrkla jsem několik pracovních nabídek na práci v jeslích a požadavek min. sš vzdělání zdravotnické nebo pedagogické

Ohodnoceno: 0x

Od: gdhffcg
Datum: 12.03.14 14:10
SŠ dekuju za odkaz
Datum: 12.03.14 15:31

Je to už hodně let, kdy kamarádka dělala v dětských jesličkách. Ale protože dětičky jsou pořád stejné, myslím, že se požadavky neměnily. Aspoň ne nijak moc.

V jesličkách totiž pracovaly pouze zdravotní sestry, tedy absolventky SZŠ.

Jakmile děti povyrostly, ve školce už se o ně staraly učitelky MŠ, které musely mít vystudovanou předškolskou výchovu. Tedy SPgŠ, obor učitelství MŠ. Jaga

Váš dotaz mě překvapil, myslela jsem si, že jeslím už odzvonilo. V nedalekém městě bývaly dvoje, to byl hezký pohled, když s mrňaty sestry vyrazily na procházku. Ty ohromné kočáry, v každém bylo naskládáno několik dětí. Oboje jesle vzaly po roce 1989 za své. Jedna budova je už řadu let opuštěná, chátrá a rozpadá se. Z druhých jeslí bylo vytvořeno jakési volnočasové centrum pro "dyškrymynované" nepřizpůsobivé.

V krajském městě, v rozlehlé budově, je místo velikých jesliček nyní mateřská školka zaměřená pouze na cikánské děti. Opravdu už žádné fungující jesličky neznám.

Od: jancak
Datum: 12.03.14 16:11

máte pravdu, se SZŠ může pracovat v jeslích, v současnosti se studovaný obor jmenuje "zdravotnický asistent"

Dívala jsem se na pár inzerátů, a chtěli buď pedag. nebo zdrav. vzdělání...Slyšela jsem cosi o tom, že všechny jesle nejsou zdravotnická zařízení. Záleží, kdo je zřizuje a zřizovatel si pak dává požadavky na zaměstnance...našla jsem "Výchovnou péči v jeslích zajišťují registrované všeobecné sestry se specializací na výchovnou práci, pedagogické pracovnice a pěstounky"

Víte prosím někdo kde by se našla aktuální legislativa pro zaměstnávání v jeslích? Děkuji

Datum: 12.03.14 17:34

Koukla jsem na stránky jeslí u nás, 1 má SŠ všeobecná sestra, 2-Bc. obor psychologie,3 zdravotnické lyceum, 4 Mgr. pedagogika volného času,5 Bc. zdravotní sestra. Tři z nich mají ještě akreditovaný kurz Logopedie.

doplněno 12.03.14 17:39:

Jančak pomůže toto? http://familyfriendly.cz/uplo…ikacni_naroky_pece_o_deti.pdf

doplněno 12.03.14 17:52:

aperio.cz/data/1/EQUAL_MOPPS_APERIO_souhrnna%20zprava_08_06.doc Jesle jsou od str. 16, je to ale z r. 2004, víc jsem doposud nenašla.

doplněno 12.03.14 17:55:

aperio.cz/data/1/EQUAL_MOPPS_APERIO_souhrnna%20zprava_08_06.doc Jesle jsou od str. 16, je to ale z r. 2004, víc jsem doposud nenašla.

Od: jancak
Datum: 12.03.14 17:54

prima odkaz, přesně tohle jsem hledala...takže tazatelka si může vybrat mezi sš zdrav. nebo sš pedag. Případně si může po maturitě doplnit kurz "profesní kvalifikace chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky" a má kvalifikační požadavky splněné *palec*

Od: nikitkaa
Datum: 30.09.14 10:10

Vázaná živnost "Péče o dítě do tří let věku v denním režimu" se řídí zákonem č. 455/1991 Sb. o živnostenském podnikání (živnostenský zákon) a spadá tak do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu. Za živnost je považována soustavná činnost provozována samostatně, vlastním jménem, na vlastní zodpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených živnostenským zákonem. Tyto služby jsou tedy provozovány na komerční bázi, obce ani stát na provoz těchto zařízení nepřispívají, tj. je zcela financován ze soukromých finančních zdrojů a náklady hrazené rodiči jsou tak v porovnání s obecními jeslemi a především mateřskými školami podstatně vyšší.
Obsahem této činnosti je výchovná péče o svěřené děti do tří let věku v denním nebo v celotýdenním režimu zaměřená na rozvoj rozumových a řečových schopností, pohybových, pracovních, hudebních, výtvarných schopností a kulturně hygienických návyků přiměřených věku dítěte. Zajišťování bezpečnosti a zdraví dětí, jejich pobytu na čerstvém vzduchu, stravování, spánku v odpovídajícím hygienickém prostředí a osobní hygieny dětí, včetně poskytování první pomoci. (nařízení vlády č. 278/2008, o obsahových náplních jednotlivých živností).
Pro provozování živnosti je nutné živnostenské oprávnění, jehož získání je v případě vázané živnosti podstatně náročnější než v případě volné živnosti, zejména musí být doložena odborná způsobilost podnikatele a činnost musí být zajišťována odborně způsobilými osobami. Konkrétně fyzické osoby, jejichž prostřednictvím je podnikatel povinen zajistit výkon živnosti, musí splňovat odbornou způsobilost vymezenou v příloze č. 5 živnostenského zákona, tj. mít vzdělání všeobecné sestry, zdravotnického asistenta, ošetřovatele, porodní asistentky, záchranáře (dle zákona č. 96/2004 Sb.), sociálního pracovníka nebo pracovníka v sociálních službách (dle zákona č. 108/2006 Sb.), či mít odbornou kvalifikaci k výkonu povolání učitele mateřské školy (dle zákona č. 563/2004 Sb.) nebo profesní kvalifikaci pro činnost chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky (dle zákona č. 179/2006 Sb.).

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.