Která škola je lepší?

Od: Datum: 10.03.14 16:13 odpovědí: 5 změna: 10.03.14 22:28

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat kde je lepší jít na gymnázium,obchodku nebo na odborou školu.Baví mě PŘÍ,TV,HV,OV,NJ,AJ a docela mi nejde Fy,ZE,DĚ.Co myslíte že je nejlepší škola?

Dopředu děkuji za odpovědi...PS:teda jest-li budou...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.14 16:22

obchodka je též odborná škola čili SOŠ (střední odborná škola)...obchodky v posledních letech produkují velké množství ekonomů a část z nich je pak bez uplatnění a na úřadech práce, bez VŠ bych obchodku nebrala...ekonomové z VŠ dělají často práci pro sš a ekonomové ze sš jsou bez práce

gympl je nejtěžší příprava na studium vysoké školy. Po gymplu nemáš zaměření. Po SOŠ můžeš získat dobrou práci, ale zase záleží na oboru...samozřejmě po soš můžeš jít též na kteroukoli výšku, ale znalosti z odborných škol bývají o něco menší (specializace v odborných předmětech místo všeobecného gymnazijního vzdělání)

Co třeba gymnázium s humanitní větví? - zde se vyučují na velmi dobré úrovni cizí jazyky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naufrago*
Datum: 10.03.14 16:32

Baví Tě mnoho předmětů, které jsou ve středoškolském vzdělání celkem k ničemu, pokud nechceš studovat na ně zaměřenou střední. Kromě jazyků tedy. Není něco - a teď se nezaměřuj na školní předměty - co Tě baví jen tak samo o sobě? Povolání, ve kterém si sebe sama dokážeš představit?

U gymplu počítej s tím, že nebude moc volného času, zvlášť pokud nejsi 100% jedničkářka, budeš se muset na hezké známky šrotit. Někdo se na gymplu musí šrotit jako blázen jen aby nepropadal. Pokud si nejsi jistá, že chceš pak na VŠ (a že bys to dokázala), na gympl nechoď. Jak už je řečeno výše, z gymplu odcházíš s hlavou napakovanou vědomostmi, které žádného zaměstnavatele nezajímají. Nemáš žádnou praxi, na rozdíl od většiny těch, co mají odbornou střední školu.

Ohledně obchodky se také ztotožňuji s radou nade mnou. A jiná odborná střední škola? To chce opravdu vědět, že tě daný obor nějak zajímá. Jak píšu výše, zamysli se, jestli není nějaká jasnější představa o Tvé budoucnosti. Nevázej se na školní předměty, to může být zrádné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tedy
Datum: 10.03.14 16:39

Jděte studovat takovou školu/takové zaměření, která vám zajistí uplatnění na trhu práce. Z uvedených předmětů je použitelný jen AJ a NJ. Z toho se najíte. Ostatní vám zajistí místo na pracáku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 10.03.14 17:56

Dost zajímavé kritérium není jenom typ školy, ale konkrétní škola. Někdy je dobrá odborná škola lepší než gymnázium se špatnou pověstí a naopak. Záleží na tom, jaké školy máte v místě bydliště nebo v dosahu.

Obchodní akademie, dříve SEŠ (střední ekonomické školy) poskytují vzdělání specializované na administrativu, účetnictví, prostě kancelářské profese, takže by uplatnění mělo být prakticky všude.

Odborné školy jsou zaměřené na určitý obor, například střední průmyslová škola chemická má uplatnění pouze ve městech s chemickou výrobou, textilní školy po rozpadu textilního průmyslu už skoro nikde a podobně. Nebo naopak strojní obory jsou velmi žádané (a k tomu i němčina a angličtina), stejně jako další technické obory. Zdravotnictví je řehole, do které se hlásí zájemci, kteří mají ke zdravotnictví již od mládí nějaký kladný vztah.

Gymnázium je univerzální vzdělání bez odborné kvalifikace, takže se předpokládá, že absolventi půjdou dál studovat na vyšší odborné školy (například zdravotnické obory apod.), vysoké školy a university. Studiem s oddálí rozhodování o další specializaci, kam po maturitě. Některá gymnázia nebo třídy jsou zaměřené spíš humanitně některé přírodovědně. Mezi jednotlivými gymnázii je velký rozdíl, víc zjistíte na jejich webových stránkách a hlavně dotazem přímo ve škole

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.14 22:28
Kdyz vidim OV a PRI tak me napada psychlogie, ale to musis vedet co chces. Je treba VS a jajo pripravu gympl.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.