Můžu poslat přihlášku na SŠ nedoporučeně?

Od: Datum: 09.03.14 20:42 odpovědí: 8 změna: 10.03.14 14:07
Dobrý večer,
Může se poslat přihláška na SŠ "nedoporučeně"? Tj. klasicky se známkou? A jak mám vyplnit adresáta? Napsat tam ředitele, nebo název školy? Má to každá škola jinak? Prosím o pomoc, vůbec se v tom nevyznám :(

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 09.03.14 20:46
Nedoporucene to jde. Ale nemate jistotu, ze prihlaska dojde.a dopis neni pojisten. Neni to casto, ale obcas se nejaky dopis ztrati nebo jde delsi dobu.
Na pihlasku adresu skoly a jmeno treba reditele. Doslo by to I bez jmena reditele.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 09.03.14 20:49

Pokud se nepíše doporučeně... Adresuji buď konkrétní osobě v organizaci, nebo organizaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 20:52
avatar

Předpokládám, že navázat vztah s panem ředitelem nechcete, nepište mu. Přihlášku odešlete na adresu školy, některé školy mají k tomuto účelu P.O. Box a je zbytečné posílat přihlášku doporučeně.

doplněno 09.03.14 20:56:

Výchovný poradce radí:

Za další "osud" přihlášky nenese základní škola odpovědnost! Proto prosím přihlášky posílejte pouze s doručenkou nebo je odneste na střední školy osobně, kde vám vystaví potvrzení o převzetí přihlášky!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.14 09:58
avatar

Rozdíl mezi obyčejným dopisem a doporučeným je zhruba 20 korun. Taková úspora Ti snad nebude stát za to, aby se ten obyčejný dopis někde ztratil a přihláška na školu nedošla. Pak Tě samozřejmě nebudou brát v potaz, nepřijde Ti pozvánka na přijímačky.

Takže poslat jedině doporučeně, abys měla doklad z pošty, případně i s dodejkou. Je to ještě dražší, ale budeš mít v ruce opravdu doklad, že škola Tvou přihlášku přijala.

Jinak adresovat na adresu školy: Střední průmyslová škola elektrotechnická, ulice, město.

Případně to můžeš formulovat i:

Ředitelství

Střední průmyslové školy elektrotechnické...atd.

Nešetři na nepravém místě, pošli to doporučeně a ať Ti to dojde. A vyjde! *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.14 10:48
Adresa normalne
Stredni skola nejaka (nazev instituce viz web skoly)
Ulice 11
123 45 Mesto
Nedoporucene bych nedoporucovala. Protoze pak se muzete jen modlit zda to doslo. A za ten stres to nestoji.
Staci doporucene, na listku je cislo zasilky, kde bude uveden i stav. Dodejku netreba.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 10.03.14 11:26

Když vidim písemný projev a dotaz, tak popřemýšlej jestli SŠ vůbec zvládneš. I když je fakt, že dnes odmaturují i exoti, které ještě před 10 lety vyházeli v polovině prváku...

Jestli ti ušetřených 20,- Kč stojí za velké riziko nedoručení přihlášky (= nedostaneš pozvánku na přijímačky = nepřimou tě na školu), tak to studium opravdu nemá smysl.

Tyhle věci je třeba posílat prokazatelně = doporučeně a nejlíp na doručenku, nebo do datové schránky. Škola má svůj název a adresu = zjisti si kam to poslat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 65
Datum: 10.03.14 14:07
Takže podle vás nemohu zvládnout střední školu kvůli tomu, že napíšu více otázek za sebou bez gramatických chyb? Tak to je asi nějaká novinka...
Datum: 10.03.14 11:42
avatar

Jak píší ostatní, doporučeně je lepší. Jméno ředitele bych nepsal, to by paradoksně mohlo způsobit zdržení. Dopis na školu otevře nějaký odpovědný pracovník a zařídí, co je třeba. Dopis na jméno otevře jen adresát, a kdyby třeba byl pan ředitel zrovna na semináři... No, ono to nemusí být tak jednoznačné, třeba to budou mít zařízené tak, že poštu pana ředitele bude vyřizovat někdo jiný, zástupce, nebo tak, ale tato možnost stává.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.