Příklady z fyziky

Od: Datum: 07.03.14 20:34 odpovědí: 4 změna: 08.03.14 10:06

Zdravím Vás :)

Mám tady pro vás příklady z fyziky. Doufám, že mi pomůžete .

Děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.14 20:46

Zkus to vypočítat sama a pak to sem dej na kontrolu, dobří rádcové, co fyzice rozumí, ti určitě pomohou.

doplněno 07.03.14 21:15:

Máš smůlu, kdybych ti to počítala já tak propadneš, nerozumím této vědě. Pomůže ti toto?http://www.voderek.cz/fyzika/fyzika9/f96.htm

Pokud ne tak nezoufej, máš na to víkend a on sem někdo moudrý jistě nakoukne a poradí ti.

Ohodnoceno: 2x

Od: marekdav*
Datum: 07.03.14 20:52

Já právě nemám ani ponětí jak se to počítá :(

Od: hm®
Datum: 07.03.14 21:15

A kdybys znal měrný el. odpor, průřez a délku vodiče, dokázal bys spočítat jeho odpor? To se dá buď úvahou vymyslet, nebo si vzpomenout na vzorec (ale úvaha je lepší, protože ti ta znalost vydrží do smrti). Tvůj první příklad je to samé, jen z druhé strany.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.03.14 10:06

Především si v tom zadání oprav vzorec síranu chromitého - Cr2(SO4)3. Pak si spočítej objem chromu, který má být vyloučen. Počítej jej jako kvádr o základně 4,1dm2 a výšce 0,02mm. Ze zadané hustoty a vypočteného objemu dostaneš hmotnost Cr, vydělením hmotnosti relativní atomovou hmotností dostaneš látkové množství. Chrom má v síranu ox. č. III, na vyloučení potřebuješ 3 elektrony. Faradayova konstanta 96485C = 96485A*sec je náboj, potřebný na vyloučení 1 molu iontu s ox,č I, na 1 mol Cr tedy potřebuješ trojnásobný náboj - 3*96485A*sec. Pokud tedy vypočtené látkové množství vynásobíš 3*96485 a vydělíš těmi 2 A. dostaneš hledaný čas v sekundách.

doplněno 08.03.14 10:10:

Ten příklad 6 je podobný, jen máš zadanou konstantu A . Faradayův zákon v tomto tvaru je
m(Cu) = A(Cu)*I*t kde i je proud v A a t je čas v sekundách (I*t = náboj v Coulombech).

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.