Španělština úroveň B2

Od: Datum: 07.03.14 12:55 odpovědí: 12 změna: 07.03.14 17:04

Myslíte si, že je možné se zhruba za půl roku dostat ve španělštině z úrovně A2 na úroveň B2? Když budu mít doučování 2 hodiny týdně a tři hodiny ve škole? Jsem na jazyky docela dobrá, ale nevím, jestli je to vůbec možné se tolik posunout.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.14 13:08

zajímavý dotaz...možné je všechno ;)...z netu si můžeš vytisknout a zkusit nanečisto ostré zkoušky DELE, u nás se skládají jen v Praze a Brně, mᚠtam všechny úrovně od A1...takže si můžeš zkusit za nějaký měsíc jestli už jsi na B1 a třeba za půl roku otestovat na B2

http://diplomas.cervantes.es/…nformacion/niveles/tipos.html

doplněno 07.03.14 15:42:

na některých VŠ stačí umět k přijímačkám na úrovni B1 (Ostrava...omrkni kritéria přijímacích řízení, je to různé). Na gymplech bývá znalost obou jazyků na B2, někdy první jazyk C1 a druhý B2 na jazykové větvi

Ohodnoceno: 3x

Od: duckenzie*
Datum: 07.03.14 15:50

Na VŠE chtějí právě obojí B2.. :/ Tak je nᚠgympl asi trošku někde jinde. Tam máme tu angličtinu B2+, já se ale držím trošku při zemi, takže já tak B2 no a ta španělština je hrozná. Úroveň A2 je prostě hrůza.. Tak se asi poohlédnu po jiné škole. Děkuju za názory. :)

Od: naufrago*
Datum: 07.03.14 14:32

B2 je docela náročná. Já se na ni dostala za rok života ve Španělsku a třemi hodinami týdně v jazykovce... a též jsem dobrá na jazyky

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.03.14 15:38

Aha, tak to jsem asi trochu přepískla. :D Já jen že tuhle úroveň požadují na přijímačkách na výšku a trochu mě to zarazilo, protože takovouhle úroveň chtějí i z angličtiny. Tam tu B2 mám, ale ze španělštiny jakožto druhýho jazyku, který mám o poznání kratší dobu, to opravdu nemám. To mě zajímá, kdo vyleze ze střední se dvěma jazykama B2.

Od: naufrago*
Datum: 07.03.14 16:03

To by mne také zajímalo. Co je to za VŠ? U nás chtěli docela vysokou úroveň z AJ, jenže já studovala peďák s aprobací AJ. Tam se to dá pochopit. I když mám pocit, že plno holek tam tu úroveň nemělo...

Je otázka, jestli není možné se na úroveň B2 u zkoušky nadrčit. Myslím, že je rozdíl mezi "umět jazyk na B2" a "zkouška na úrovni B2". Pokud je písemná, tak by tam mohla být hlavně gramatika, a pokud jsi tak geniální na gramatiku, jako já (ach, to to tu smrdí ), tak by se to možná dalo

Datum: 07.03.14 16:05

Nahoře jsem psala, že je to VŠE, ale vidím, že to asi nedám. :D Každopádně zkusit to můžu, španělština se neztratí a hlavně jí můžu využít u maturity. Jako s gramatikou by nebyl problém, já neumím vůbec mluvit. :D Ta zkouška je písemně, tak třeba bych se na to stihla nadrtit. :)

Od: jancak
Datum: 07.03.14 16:17

na každém gympl můžou mít jinak stanovenou úroveň...obecně by ale první jazyk měl být min. B2 a druhý B1...většinou se nastavují vyšší limity...na většině SŠ se najde pár studentů co si k maturitě dělají C1

našrotit na písemnou zkoušky se dá, možná že VŠE má i přípravné kurzy ze španělštiny?

Datum: 07.03.14 16:20

Datum: 07.03.14 16:22

Jojo má, už jsem se dívala. No tak teď zvážit, jestli máknout a dostat se na (pro mě) víc prestižnější školu a nebo zvolit cestu menšího odporu a jít na nějakou méně prestižní. Zkusím to probrat s našima, protože ty kurzy taky něco stojí a já zatím ještě nevydělávám.

Datum: 07.03.14 16:26

2700 kč není moc peněz...běž na VŠE...kdyby se ti přijímačky nepodařily, nevadí...můžeš si dát libovolný počet přihlášek na VŠ a znalosti šj se ti budou hodit i na jiné škole

Datum: 07.03.14 16:33

Děkuji, konečně někdo kdo mi opravdu poradí. :D V mým okolí mi stále každý říká, jak tam a tam NEJÍT to a to NEDĚLAT, ale co UDĚLAT mi nikdy nikdo neporadí. :D A můžu mít ještě dotaz, trošku mimo původní otázku? Já jsem totiž z Brna a hrozně to tady mám ráda, jenže ze všech škol, který tady máme není nikde přesně ten obor, který bych chtěla studovat. (Mezinárodní obchod, popřípadě něco s cestovním ruchem) Ekonomky tady jsou, ale to jsou vyloženě ekonomky. Myslíte si, že bych měla odejít do Prahy i přes to, že to tady mám ráda? Protože tam si myslím, že bych po té škole měla jistou naději někde se dobře uchytit. Za to zůstat v Brně by sice bylo super, ale žádná škola mě tady úplně neuchvátila a nevím, jestli bych našla dobré uplatnění.

Datum: 07.03.14 17:04

V Brně se dá studovat mezinárodní obchod i cestovní ruch na různých fakultách, mrkni na odkazy...rozhodnutí je pouze na tobě

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.