Co jít studovat?

Od: Datum: 05.03.14 17:29 odpovědí: 9 změna: 06.03.14 19:17

Chtěla bych se zeptat, jestli by mi někdo neporadil, co jít studovat na VŠ. Jsem na gymnáziu, což asi byla chyba, ale jsem docela chytrá, takže VŠ snad zvládnu. Velice mě baví jazyky (angličtina, španělština a chtěla bych se začít učit rusky), zeměpis a docela i matematika. Já bych ráda studovala něco, kde se po studiu uplatním. Prosím poraďte mi, alespoň jakým směrem se vydat. Už jsem se sice dívala na nějaké obory, ale zatím mě nic neoslovilo. Také třeba nevím, když si přečtu obor "Mezinárodní vztahy", co to vlastně je. :D Kdybyste mi poradili i trošku laicky, děkuji, moc mi pomůžete.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.14 17:35

Pokud vás baví matematika, tak je podle mě škoda jít na mezinárodní vztahy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duckenzie*
Datum: 05.03.14 17:41

Jako takhle, docela mě baví. Když něco probíráme a pak se na to podívám doma, tak to chápu, ale sama takhle na nic nepříjdu. Jakože nemám moc logického myšlení a pokud mi někdo řekne, ať zkusím přijít na to, jak daný příklad řešit (bez jakéhokoliv předchozího vysvětlení), tak na to většinou nepříjdu. Říkala jsem si, co třeba ekonomka, ale na to si myslím, že skrz tu matiku asi nemám.

Od: jancak
Datum: 05.03.14 18:39

ekonomů jsou všude plno, bohužel i na úřadech práce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.14 21:31
avatar

Nemá cenu studovat nějakou "okecávací" školu, s takovým vzděláním se dá tak akorát přiživovat někde ve státní instituci a bát se vyhazovu až někdo zjistí, že je daná instituce zcela zbytečná. Asi nejlepší je jít na jakýkoliv lékařský obor - tam je jistota velmi vysokých příjmů a společenské prestiže. Zubař, obvoďák, prakticky kdokoliv z oboru si vydělá násobně více než třeba nějaký ekonom a za mnohem kratší pracovní dobu. Pokud zvládáš dobře jazyky, můžeš třeba i vycestovat a být zase o pár levelů výš. A hlavně máš jistotu že práci najdeš vždy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 05.03.14 21:56

Doporučuji ekologické obory na technických školách, veterině a zemědělské. Pak budete mít uplatnění jak ve státní správě, tak v soukromém sektoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.14 22:11
avatar

A co cizí jazyky? To by vás nebalo studovat? Být překladatelkou či tlumočnicí? Matika je na vysoké dost těžká, jestli v ní nejste excelentní, tak pak ji jít studovat by nebylo moc dobré.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: divka
Datum: 05.03.14 22:51

třeba zrovna na ekonomce není matika pro absolventa gymnázia nijak zvlášť obtížná. Aspoň pro mě nebyla, a to nejsme žadný matikář. Za mě byla matika dva semestry. horší to asi mají studenti ze středních ekonomek, kteří se nesetkali s derivací, integrálem atd., pro ty je to asi nové od začátku. Tím tedy nikoho nelákám na VŠE :) ekonomů je opravdu dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duckenzie*
Datum: 06.03.14 17:52

Nelákáte na VŠE, to bylo myšlený, jakože jen neděláte reklamu VŠE, nebo že opravdu nedoporučujete tam jít? :D Zrovna právě VŠE mě docela zaujala.

Od: 3axel
Datum: 06.03.14 19:17

myslela jsem, že nedělám reklamu VŠE. nijak od ní ale neodrazuju ty, kteří mají o obor zájem. Matika pro absolventa gymplu je tam myslím přijatelná, něco z gymplu, něco nového. dá se zvládnout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.