Kdy v angličtině použít členy a kdy ne?

Od: Datum: 02.03.14 12:59 odpovědí: 8 změna: 03.03.14 11:52

Čau,
Chtěl bych tu od někoho vysvětlit, kdy se v angličtině používají členy jako je a, an a the.
Nikde jsem nenašel jejich použítí, respektive kdy se mají používat.
Narazil jsem totiž na pár vět, kde ten člen vůbec nebyl, ale nedokážu si to vysvětlit proč tam nebyl...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.14 13:20
avatar

Základní poučka, kdy se členy nepoužívají je:

1) města, země a kontinenty

2) když se mluví o lidech nebo věcech obecně (třeba email system, bussiness)

3) veřejná místa (school, hospital, university)

Jsou ale i další. Napiš sem třeba nějaký příklad, kde ten člen není a nevíš proč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mata97*
Datum: 02.03.14 13:57

To se budeš učit na střední. Jde o tom, zda je slovo počitatelné (countable), nebo nepočitatelné (uncountable), respektive, zda u daného slova můžeš rozlišit jejich množství. Například auto = car, můžeš říct cars? Ano, můžeš. Tudíš je to a car. Můžeš říct apples? ANO. Tudíš je to an apple. Avšak, když už je to množné číslo, je to the. The cars, nebo pokud jsi o tom už slyšel, tak použiješ the. THE použiješ, když jsou slova nepočitatelná, což je většina kapalin. The water, the petrol, the oil, the wine, the beer, nebo třeba the paper. Zkrátka si je musíš zapamatovat. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.03.14 19:46

Než dávat takovéhle rady, to raději nedávej žádné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 02.03.14 22:34

Mně se toto vysvětlení velmi líbí. Je systémové, tedy univerzálně použitelné ! Díky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 11:52

to moula: Až na to, že to není tak úplně pravda, takže pokud ho budete jak píšete "univerzálně" používat, budete členy používat s největší pravděpodobností špatně. Tak třeba ne vždycky se před množné číslo počítatelných podstatných jmen dává určitý člen the. Záleží, jestli je to myšleno konkrétně (The flowers are beautiful. - Ty květiny jsou krásné.) nebo obecně (I like flowers. - Mám rád květiny.). To samé platí pro nepočitatelná podstatná jména, která ne vždy mají určitý člen the. Opět záleží, jestli je věc myšlena konkrétně (The beer is good. - To pivo je dobré.) nebo obecně (I don´t drink beer. - Nepiju pivo). Použití členů opravdu není závislé jen na počitatelnosti daného podstatného jména. A to ani nemluvím o spoustě výjimek jako jsou např. různá ustálená slovní spojení, zeměpisné a místopisné názvy apod.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.03.14 14:24
avatar

No, tak tyhle rady, obzvlášť ta druhá je za všechny prachy. Já sem radši hodím odkaz na stránky, kde je to vysvětleno rozhodně dost dobře. Mimochodem jsou to skvělé stránky pro všechny, co se chtějí angličtinu naučit.

http://www.helpforenglish.cz/…1-cleny-v-anglictine-articles

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.03.14 19:36

Tak jednoduché, aby ti to někdo vysvětlil na pár řádcích to bohužel opravdu není, a pravidel je obrovské množství. Doporučuji vzít si na pomoc kvalitní učebnici gramatiky, např. English Grammar in Use od Raymonda Murphyho, kde jsou členy rozebrány v cca 10 lekcích. Pokud nemáš nic takového k dispozici, tak tahle se dá stáhnout např. na www.filecrop.com.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ala1970*
Datum: 03.03.14 10:32

určitý člen má THE (známe místo, věc, atd). Neurčitý člen A (obecné slova). Zádný člen se používá při jídlech třeba, vlastně u nepočitatelných podstatných jmen, o kterých mluvím obecně. AN se užívá při podtatném jménu co začíná na A a další, teďka z hlavy nevím přesně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.