Pedagogické minimum

Od: Datum: 01.03.14 13:16 odpovědí: 10 změna: 01.03.14 18:21

Dobrý den.

Jsem vychovatelkou v družině 1. stupně ZŠ. Ráda bych si udělala pedagogické minimum, ale všude je psáno, že je určeno pro absolventy vysokých, nebo vyšších odorných škol. Náš pan ředitel mi tvrdí, že pro studium pedagogického minima mi stačí maturita. Prosím, nevíte někdo, kde je možno se o takové studium zajímat, aniž by po mně vyžadovali VŠ?

Předem děkuji za všechny odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jancak
Datum: 01.03.14 13:31

A v jakém kraji/univerzitním městě byste měla zájem? Pokud máte SŠ pedagogického zaměření tak na vychovatele v družině by to mělo stačit vaše současné vzdělání...viz http://info.edu.cz/cs/node/6488

Ohodnoceno: 0x

Od: sona*
Datum: 01.03.14 13:36

Jihomoravský kraj, Brno. Bohužel, SŠ pedagogického zaměření nemám.

Datum: 01.03.14 13:42

různé typy pedagogické mimima, se sš můžete jít pouze na Vychovatelství a Pedagog volného času

Učitelství pro základní školy _ získat pedagogické minimum může absolvent vysoké školy neučitelského oboru, který v současnosti vykonávají učitelskou profesi nebo mají ambici tuto profesi vykonávat.

Učitelství pro střední školy _ podmínky jsou obdobné jako v předchozím případě

Vychovatelství _ pro tento typ pedagogického minima stačí středoškolské vzdělání s maturitou

Pedagog volného času _ na doplňující pedagogické studium potřebujete maturitu

Učitel odborného výcviku a učitel praktického vyučování _ budoucí mistrové na odborných školách se neobejdou bez maturity

doplněno 01.03.14 14:05:

sona -- zatím jsem našla jen na druhém konci republiky. Snad poradí ostatní...jinak kdybyste neměla možnost doplnit ped. minimum, máte ještě variantu doplnit si dálkově druhou maturitu ve zkráceném programu pro absolventy SŠ - obor Předškolní a mimoškolní pedagogika, na jižní Moravě pouze ve Znojmě, studium na 3 roky, výuka 1x týdně (u tohoto studia bývá docházka dobrovolná a ne povinná kvůli práci - ale záleží na škole) http://www.gpoa.cz/index.php/…-pz-na-3-lete-dalkove-studium

doplněno 01.03.14 14:20:

V Olomouci na Palackého univerzitě jsem našla, mají několik typů ped. minima pro absolventy SŠ http://ccv.upol.cz/cz/rubriky…amy-celozivotniho-vzdelavani/ (1x za 2 týdny v pátek nebo sobota, studium se platí)

Datum: 01.03.14 13:51

Dobře, a chci-li pedagogické minimum a mám maturitu, tak které školy jej nabízí? V mém případě se bude jednat určitě o Vychovatelství a Pedagog volného času.

Datum: 01.03.14 14:26

Mnohokrát děkuji za informace. Vše si prostuduji. Vypadá to, že v Jihomoravském kraji toho moc nemáme :(

Datum: 01.03.14 14:34

Huráá...kdo hledá najde...Masaryčka...http://www.ped.muni.cz/studiu…zeni-czv/doplnujici-programy/

2. DPS Vychovatelství Program je určen pro: absolventy středních škol s maturitní zkouškou. Cílem programu je doplnění odborné kvalifikace vychovatele, kterou lze uplatnit v dětských domovech, domovech mládeže a školních družinách, v mimoškolních a školních zařízeních v oblasti volného času apod. Požadavek k e-přihlášce: ověřená kopie maturitního vysvědčení Délka: 3 semestry. Cena oboru: 6 900,-Kč/1 semestr

3. PVC Pedagog volného času Program je určen pro: absolventy středních škol s maturitní zkouškou. Je ukončen obhajobou závěrečné práce a závěrečnou zkouškou z předmětů pedagogika, psychologie, pedagogika volného času a z reflexe pedagogické praxe, která je prezentována prostřednictvím záznamů z exkurzí. Požadavek k e-přihlášce: ověřená kopie maturitního vysvědčení Délka: 2 semestry. Cena oboru: 6 900,- Kč/1 semestr

6. DPS Arteterapie | info Program je určen: absolventům středních nebo vysokých škol. Cílem programu je doplnění teoretických i praktických disciplín tvořících východiska pro kvalifikaci arteterapeuta.Požadavek k e-přihlášce: ověřená kopie maturitního vysvědčení Délka: 4 semestry. Cena oboru: 6 000,- Kč/1 semestr

7. Doplňující studium speciální pedagogiky pro středoškolské pedagogické pracovníky Program je určen pro: absolventy středních škol v souladu s §6, odst .(2b), §16, odst.(2b) zákona 563/2004 Sb. a s vyhláškou č. 317/2005 Sb. Cílem programu je příprava absolventů pro přímou práci s dětmi/žáky se speciálními vzdělávacími potřebami ve školách a školských zařízeních. Požadavek k e-přihlášce: ověřená kopie maturitního vysvědčení Délka: 4 semestry. Cena oboru: 8 000,- Kč/1 semestr

Datum: 01.03.14 18:21

Ano nevím, jak Vám poděkovat. Přísahám, že na MU jsem to hledala, protože Brno je ode mě 50 km. Ale nenašla jsem to tam. Mockrát děkuji za informace, moc si toho vážím a Váš odkaz mi pomohl!

Od: lo
Datum: 01.03.14 14:38

Na pedagogické minimum stačí střední škola s maturitou. Mám gymnazium a pak tohle:

http://www.osu.cz/index.php?k…tegorie=14&id=4298&idkurz=108

Datum: 01.03.14 14:42

však to je stejné doplňkové studium jako na Masaryčce, paní má zájem o Brno...Ova trošku z ruky

Od: host
Datum: 01.03.14 15:54

Doplňkové pedagogické studium DPS má umožnit vyučujícím, kde je ceněná především jejich odborná způsobilost pro vyučovaný předmět a není možné je nutit k úplnému studiu pedogické fakulty. Jak lékaře, kteří učí na fakultách, všechny učitele odborných předmětů všech průmyslových škol a středních odbnorných učilišť, včetně mistrů (učitelů) odborného výcviku a zřejmě i vychovatelky v družině. Nejdůležitější je jejich odbornost a pedagogické vzdělání je pouze nástavba s vhodně vybraným obsahem. A každý má svou úroveň vzdělání, která je pro jeho obor potřebná.

Studium je (nebo aspoň bývalo) 3 semestrové, zakončené zkouškou. Studium bývalo zdarma, jako bývalo celé vzdělání zdarma. V dnešní době byznysu to má zřejmě formu komerčního (placeného) kurzu. Navíc měli vyučující placené studijní volno. V dnešní době si musí mnozí (možná všichni?) vyučující, kteří absolvují DPS školné platit!? Někomu to nevadí, zaplatí rád, aby měl práci, jiní se na to mohou ... dívat s odstupem a odejdou, ať si učí ten, kdo si chce nechat ničit nervy. Je to věc pohledu na věc.

Pro DPS vždy stačila minimálně maturita, ale byly i vyjímky, například vyučené mistrové kadeřnice bez maturity udělaly DPS a dodatečně se na rektorátu divili, jak někdo mohl studovat vysokou školu a neměl maturitu. Úpadek, ale realita.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.