Chci učit AJ - studium na VŠ / pouze státnice

Od: Datum: 27.02.14 12:48 odpovědí: 2 změna: 27.02.14 17:13

Dobré odpoledne,

studuji prvním rokem pedagogickou fakultu, dvouobor se zaměřením na vzdělávání, chtěla bych ale zvýšit své šance, až budu jednou hledat práci, takže bych se chtěla věnovat ještě angličtině.

Mám dvě možnosti - dát si ji jako 3. obor, s tím, že bych si na ni udělala nejspíš jen Bc., tato možnost pro me ale nese plno nevýhod, nebo druhá možnost - věnovat se jí sama a udělat si státnice, mezinárodní zkoušky.

Možnost samostudia se mi líbí více, ale bojím se, že to tak nebude stačit...máte s tím někdo zkušenosti a neporadili byste mi, zda opravdu stačí udělat si z AJ státnice a pak ji budu moci učit? Když pedagogické vzdělání mít budu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pu®
Datum: 27.02.14 16:54

Musíte mít ještě didaktické zkoušky z AJ. Jestli jdou dělat nějak "mimo", to nevím, ale každopádně samostatná znalost EN a samostatné pedagogické vzdělání nestačí. Plus to jistě je, nicméně není to dost. Záleží ale, KAM chcete jít učit. V soukromých školách je to samozřejmě jedno, ve státních potřebujete onu didaktickou část. A mimochodem není špatná, když ji někdo dobře učí.

doplněno 27.02.14 16:56:

V soukromých školách = měla jsem na mysli jazykové školy, nikoliv soukromě střední. Tam podle mě bude potřeba didaktika taky, protože byť jsou soukromé, spadají pod nějaký rámec MŠMT.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.14 17:13

V případě, že budete mít VŠ pedagogického směru a zkoušku C1 z angličtiny můžete absolvovat doplňující "didaktický kurz anglického jazyka". Někde stačí říct, že máte B2 a na C1 se připravujete a do kurzu vás vezmou. Například na Palackého v Olomouci podobné kurzy měli, min. obsahovaly 60 hodin výuky, 1 semestr za 6000kč. Kurz bývá v rámci "Centra celoživotního vzdělávání". Na jiných VŠ to bude asi obdobné studium - zde odkaz na UPOL :

Doplňující didaktické studium anglického jazyka

(číslo programu 9205W004)

pozn. upřesnění cílové skupiny

doplněno 27.02.14 17:17:

Požadavky k přijtetí do kurzu jsou: 1) absolvování magisterského studijního programu v oblasti pedagogických věd 2) předpokládaná znalost anglického jazyka na úrovni C1

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.