Psaní poznámek na gymnáziu

Od: Datum: 24.02.14 21:45 odpovědí: 4 změna: 25.02.14 08:02

Ahoj,

zajímalo by mě, jak je to na gymnáziu s psaním poznámek. Píší učitelé zápisy na tabuli tak jako na základce? Asi ne, že? Jakým způsobem se teda dělají zápisy? Děláte si poznámky při výkladu učitele, nebo dostáváte už vytištěné zápisy, nebo si děláte výpisky z učebnice? Nebo můžete psát na notebooku?

Předem díky.

Mandy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.14 21:53
avatar

Na tabuli se určitě nepíše, leda nějaký nový pojem, cizí jméno, chemický nebo matematický vzorec. Záleží, jak si to který učitel zorganizuje, ale většinou si děláš poznámky během výkladu, někdy řeknou "tuhle kapitolu si vypište z knihy", někdy nějaký materiál zpřístupní předem (třeba v biologii - anatomie, genetika, kde je třeba si popisovat náčrty a tabulky). :)

U nás to s notebookem nešlo, ono zase tolik toho není, aby se to nedalo z výkladu stihnout, navíc by to asi nedopadlo zrovna dobře, co se týče pozornosti studentů, ale možná budou u vás benevolentnější. :)

doplněno 24.02.14 21:55:

Nejvíce jsme na tabuli pracovali v matice. Většinou nám profesorka předvedla řešení dvou, tří příkladů, to jsme si opisovali a pak jsme to zkoušeli sami. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.14 21:55

Občas učitelé něco napíší (nadpis, pojem, cizí slovo, vzorec), ale opravdu nepíší vše na tabuli. Je běžné, že si píšeš zápisy sama, během výkladu od učitele a to, co považuješ za důležité.

Potom záleží na učiteli - někdo třeba dá prezentaci někam na interner (e-learning, moodle), jiný nic.

Někteří ani nepožadují učebnice, ale zase je to výhoda pro tebe a máš se z čeho učit. Dalším zdrojem je internet.

Psaná na notebooku někteří povolojí, ale záleží na nich. Není to potřeba, papír je papír, schémata apod. na notebooku hned nenakreslíš.

Záleží na učotelých, žádné obecné pravidlo neexistuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.14 22:15

U nás to je tak, že učitel napíše na tabuli nadpis a pak záleží na předmětu. V matice tam píše prakticky všechno, v češtině naopak skoro nic. Tohle je podle mě zbytečné řešit už teď, to poznáš podle konkrétního učitele. My když měli na angličtinu jednu profesorku, tak jsme si pořád museli něco zapisovat, teď máme novýho mladýho profesora a sešit jsem si ani nezaložila.. Takže uvidíš. Každopádně si budeš muset zvyknout na psaní poznámek z výkladu, ze začátku to není úplně nejlehčí, ale to bylo pro mě, záleží, na co si zvyklá.

doplněno 24.02.14 22:19:

Ještě k těm notebookům.. Většinou je možné psát do notebooku, ale určitě se nejprve zeptej profesora! Né aby sis ho otevřela jen tak. U nás si pár lidí píše na noťasu, ale u některých profesorů to mají zakázané, takže na to pozor. Samozřejmě záleží na konkrétní škole profesorovi, ale tím, že se zeptáš nic určitě nezkazíš. A můžu říct, že psát si takhle matiku nebo chemii je fakt šílený. :D Zlatý sešity :D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: laik
Datum: 25.02.14 08:02
Kazdy ucitel si pise na tabuli co uzna za vhodne. Vetsinou to jsou nejake klicove body vykladu (datumy, vzorce, jmena, nazvy, ...). Nekdo v urcitych predmetech pise skoro kompletni vety, jinde to je jen opravdu par slov za vyucovaci hodinu. Ty se rozhodujes, co si zapises, protoze to budes TY, kdo se z toho bude ucit ve zkousce a testum.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.