Odborné praxe

Od: Datum: 23.02.14 21:13 odpovědí: 12 změna: 24.02.14 17:58

Dobry večer ,vybírám si střední školu a chtěla bych pracovat kolem zdravotnictví(například.zubař nebo všeobecně lékař),a proto jsem si vybrala obor zdravotnické lyceum , ale je tam odborná praxe ..nevíte někdo z čeho se skládá? Jestli to jako není třeba mytí zadků apod .

Moc bych byla vděčná za odpověď děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.14 21:16
avatar

To je ale začátek a velice potřebný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dzolik*
Datum: 23.02.14 21:34

Neříkám že je to začátek nepotřebný , ale utíkat zadky lidem je trochu mimo ne?! :)

Od: cuca®
Datum: 23.02.14 21:29
avatar

Pokud chcete delat ve zdravotnictvi,asi byste mela uvazovat jinak.myslite si, ze kdybyste se stala zubarkou, budete se divat pokazde do navonenych pusinek? A jako obvodacka na same navonene lidi?

Jelikoz se vymezite oborem nejspíš popripade az na vysoke škole, jistě muze i tohle objevit.necekate snad, ze na praxi budete rovnou delat sestricku u zubare.Zalezi kde ta praxe bude, LDN? Domov senioru? Pokud z toho mate strach, poptejte se, ale spis popremyslejte o jine skole...

doplněno 23.02.14 21:55:

Ja si jen myslim, ze pokud chcete pracovat ve zdravotnictví, nic z toho by vam vadit nemelo.mela byste to brat jako poslání . prostě posloužit lidem i v techto situacich.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dzolik*
Datum: 23.02.14 21:36

To vůbec neříkám , to mě nevadí :) jen mi prostě vadí lidem utírat zadky nebo tak něco.. Jinak jako chápu ,že nebudou chodit vždy lidé voňavé :)) ále děkuji :)

Datum: 23.02.14 22:14

No možná než o zdravotníckém lyceu (ale zase záleží na jeho úrovni) bych přemýšlela o gymnáziu, ale podívejte se/poptejte se na uplatnění z lycea. Přijatých na VŠ (ideálně i jaké).

Práci ve zdravotnictví lze prát jedině jako poslání. Nečekejte, že se dostanete někam do ordinace jako např. sestra nebo nemocnice (ale to už spíše záleží na místě). Domov seniorů či dům s pečovatelskou služnou, případně LDN asi budou běžnější.

Také bych se zeptala na to, jak praxe probíhá, zda máte od školy určené umístění (žádná starost pro vás, ale prostě budete dělat, co dostanete) nebo si ji hledáte sama (může být problém, starost pro vás, pokud máte známost, tak možná zajímavější práce, ale jinak budete muset být ráda za to co bude, ale možnost výběru jste měla).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.14 11:17

Na studium medicíny - lékaře je určitě nejlepší příprava gymnázium. Přijímačky na medicínu jsou těžké a gymnazisti mají nejlepší znalosti profilových předmětů (fyzika,biologie,chemie).

Mít jakékoliv zdravotnické vzdělání bez VŠ - v dnešní době nic moc. Na infoabsolvent jsem našla ohledně uplatnění z zdrav. lycea: "Osvojené klíčové kompetence spolu s profilujícím odborným vzděláním vytvářejí velmi dobré předpoklady i pro přímé uplatnění na trhu práce ve zdravotnické administrativě, zdravotnickém pojišťovnictví nebo službách zdravotně-sociální péče úřadů apod."

Dle popisu uplatnění vypadá spíš na úředničinu než na přímou obslužnou péči jako např. z klasické zdravky - obor Zdravotnický asistent. Tam je uvedeno: "Absolvent je zdravotnický pracovník, který se uplatní ve zdravotnických zařízeních a v domácí ošetřovatelské péči jako zdravotnický pracovník v zařízeních sociální péče, a to zejména v léčebnách dlouhodobě nemocných, v ústavech sociální péče, ve stacionářích pro osoby se zdravotním postižením a zařízeních geriatrické péče."

V dnešní době musí mít i zdrav. sestřišky VŠ aspoň Bc. studium. Jinak dělají podřadné práce (umývání zadků...).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dzolik*
Datum: 24.02.14 12:36

Ále když já koukala i na učebnice, z kterých se učí a jsou to i stejné učebnice ,jaké se používají na běžných gymnázií ..i přesto si myslíte, že je lepší gymnázium? mám pravě strašné obavy z toho výběru .. Ále zas někteří řikají ,že na tom zdravotnickém lyceu je aspoň zaměření , ták právě nevím .. :( a líbí se mi zde , že je jako předmě latina a nebo například psychologie a ták ..

Moc děkuji za pomoc

Datum: 24.02.14 13:03

@zvidavajanca dobře radí. Zkus zjistit, kolik maturantů jde ze zdrav. lycea na VŠ a jaké obory. Na lékařských fakultách je více typů studia - když ti řeknou, že se na lék. fakulty studenti dostávají, konkrétně se zajímat na jaký obor (ošetřovatelství, medicína...) Jsou i jiné fakulty - Zdravotně sociální, Zdravotnických studií...na MUDr musíš jít na lékařskou fakultu, studium 5-6 let. Na lékaře berou málo (asi tak okolo 15-30% uchazečů, záleží kde). Osobně považuji gympl jako nejlepší SŠ ke studiu lékaře. Jak jsem psala, po matuře též můžeš jít na další nelékařské zdravotnické VŠ obory.

Máš přece 2 přihlášky na SŠ, tak si můžeš podat přihlášky na zdravotní lyceum a gympl. Záleží na tobě, poraď se s rodiči a výchovným poradcem na škole, který má na starosti SŠ (má přehled).

doplněno 24.02.14 14:52:

Ještě mě napadá, zeptej se zda se předměty biologie,fyzika,chemie využují všechny tři (každý samostatně) v každém ročníku Zdravotnického lycea? V prváku, druháku, třeťáku a čtvrťáku aby byly v každém ročníku v osnovách obsaženy samostatně tyto tři předměty. Na všeobecném gymplu jsou tyto 3 předměty vyučovány samostatně po celé 4 roky studia a můžeš si vzít ještě semináře navíc.

Na zdravce mají některé jen 2 roky, takže rozsah učiva je podstatně menší.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dzolik*
Datum: 24.02.14 16:35

Většinou po tom lyceu prý chodí na psychologii a tk a úspěšnost u VŠ prý měli okolo 79%, ale pral je to o snaze žáků... :D Pravě tak ty dvě přihlášky chci udělat ále stejně nejsem rozhodnutá :(

Ták biologie není ve druháku a v fyzika není ve čtvrťáku jinak všechno je plně :D

A moc děkuji za pomoc :)

Od: jancakk
Datum: 24.02.14 17:58

Na psychologii je snad největší nátřesk ze všech VŠ oborů vůbec. Např. do Olomouce obor psychologie berou jenom přibližně každého desátého. To je síla jen 10% přijatých.

Kdybyste chtěla přece jen na lékaře, tak byste se zřejmě musela doučit rok fyziky a rok biologie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 15:40
avatar

Pokud Ti vadí utírat lidem zadky, na zdravotnictví se nedávej. To nemyslím špatně, někdo na to prostě nemá žaludek a nemůžeš za to, ale ve zdravotnictví bys to daleko nedotáhla. Přivezou třeba rozbité lidi po havárii, lidi znečištěné, nemytého bezdomovce, někdo se Ti tam třeba pozvrací a nemůžeš shánět uklízečku. Musíš člověka ošetřit, ať je na tom jakkoli. Nebudeš to moci dělat, je to stejné, jako bys nemohla vidět třeba rány a krev.

Pokud bys to nějak v sobě překonala, bylo by asi nejlepší začít gymnásiem a pokračovat medicínou. Ale jak už jsem řekla, nebudeš mít před sebou jen voňavé pacienty. Známý, alkoholik a silný kuřák nebyl 20 let u zubaře. Než se odhodlal, utěšil se ráno rumem, dal si nějaké cigárko a šel do toho. Měli jsme školku, kde jsem pracovala, přímo přes dvorek proti zubnímu středisku. Najednou velký řev, paní zubařka /dost rázná žena/ hnala pacienta ven a ječela, že ho ošetřovat nebude, že smrdí jako tchoř a ať přijde střízlivý a s vyčištěnými ústy.

Tak vidíš, není to legrace. jestli jsi na ty lidské výměšky tak moc cimprlich, spíš bych Ti doporučovala střední ekonomku a pak pracovat někde v bance či v kanceláři. Tam není nebezpečí, že se Ti někdo zašvihne. I když - když na mě vychrlila úřednice, kolik budu platit navýšenou daň z nemovitosti - víš, že se mi to skoro stalo taky? *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancakk
Datum: 24.02.14 16:29

Ekonomka v dnešní době není žádná sláva. Ekonomů je na úřadech práce jako nezaměstnaných hromada. Lidi s ekonomickým VŠ vzděláním dělají práci pro středoškoláky. A SŠ s ekonomickým zaměřením těžko shání práci. V novinách a článcích občas též píšou, že ekonomů je přespříliš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.