SCIO testy

Od: Datum: 23.02.14 20:44 odpovědí: 5 změna: 23.02.14 23:16

Dobrý den, co to vlastně vůbec ty SCIO testy jsou? Jdu na gymnázium a chtěla bych se na to připravit, jenže všechno co najdu je placené:/ Neznáte nějaké stránky? Jak ty testy vypadají, jsou těžké?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dejv0111
Datum: 23.02.14 20:47

ahoj jestli chceš tak mě napiš na mejla a můžu ti to popsat testy jsem již dělal a nejednodušší nejsou a příprava takhle pozdě se nemusí vyplatit pokud tedy nejdeš až za rok na zkoušky.mejlje:Dejv0150@seznam.cz kdyžtak napiš a ptej se :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.14 20:52

SCIO testy jsou testy, které mapují obecné studijní předpoklady - většinou mají tři okruhy, matematickou, jazykovou a takovou všeobecně logickou nebo na všeobecný rozhled. Moc se na ně nedá naučit nazpaměť, není to jako písemky, kdy se naučíš tři stránky ze sešitu. :) Spíš se sleduje, jaký máš cit pro slova (slovo nejlépe vystihujcí opak zadaného, nejbližší synonymum...), jsou tam klasické úkoly různě rotujících těles a doplnění číselných řad... takže takový selský rozum. :) No a tenvšeobecný přehled buď máš nebo nemáš, tak se můžou zeptat na prakticky cokoli - známé osobnosti, historické události, měny, taková občanka mixovaná se zeměpisem a dějepisem. :)

Zkus se podívat do knihovny, když jsem se na přijímačky chystala já, vycházely předchozí verze testů v brožurce. :)

Držím palce!

doplněno 23.02.14 21:09:

Samozřejmě... píšu, že se na ně nedá naučit nazpaměť. Lze se podívat, jaké druhy úkolů a příkladů v testech jsou a naučit se je řešit, protože tyhle typy se napříč testy opakují. Ale nedá se na ně naučit jako na faktografický test. :)

Ohodnoceno: 3x

Od: sciotesty
Datum: 23.02.14 21:07

To není pravda. Na scio testy se dá naučit. Jak jsem vůbec nevěděla, o co jde, měla jsem X pentencil (úspěšnost). Koupila jsem si knížky z knihkupectví a rázem jsem měla ten X penencil o 30 čísel vyšší, rakže rozhodně se na ně dá naučit. Můžeš tomu klidně říkat seznámení se s úlohami.

Datum: 23.02.14 22:22

Na webu jsou cvičné testy, tam zjistíš, jak vypadají - struktura je vždy stejná. Otázky jiné, tj. nemá smysl se učit dané odpovědi.

Ano, vše je placené, to je filozofie firmy SCIO. Kdokoliv ti něco poskytne jinak (prodá apod.) porušuje zákon (podepsal prohlášení o tom, že materiál nebude šířit).

Testy se dají zvládnout bez přípravy. Sama jsem toho příkladem.

Dále je možnost přípravných kurzů, některé školy je pořádají zdarma, jiné za poměrně nízké částky (příspěvek na papíry a materiály, učitele většinou neplatíš). Dále potom jsou placené kurzy agentur.

doplněno 24.02.14 08:25:

Ukázky: https://www.scio.cz/prijimaci…ich-zkouskach/popis-testu.asp

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.02.14 23:16

Scio testy se dají zkusit i na jejích oficiálním webu http://www.scio.cz/prijimaci-zkousky-na-ss/ Jsou ale placené :(

doplněno 24.02.14 13:34:

Souhlasím s ostatními. Scio testy se nedají naučit, ale rozhodně se dají natrénovat (typy úloh se opakují, logiku jak řešit...). Trénink může hodně vylepšit výsledek

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.