Trojčlenka-jak to vypočítat?

Od: Datum: 07.04.14 10:50 odpovědí: 3 změna: 07.04.14 11:03

Ahoj. Viděl jsem, že tu sem někdo minule dával jednu trojčlenku že si nevěděl rady, tak jsem si řekl, že to taky zkusím.
Potřeboval bych poradit též zápis a výpočet.
Na obdélníkový záhon s rozměry 8m a 3m bylo vysázeno 96 sazenic jahodníku. Kolik sazenic vysázíme na čtvercový záhon se stranou dlouhou 12 metrů?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.14 10:53

Jak tam chcete dostat trojšlenku? To bych počítal přes plochy, ptal bych se, kolik plochy zabere jedna sazenice. (No, naknec by se to mohlo převést na trojčlenku, ale ne v první fázi.)

doplněno 07.04.14 10:55:

Prostě spočtu plochu polí a když na plochu obdélníka se vejde 96 sazenic, tak na plochu čtverce se jich vejde x, a to už může být trojčlenka. Ale temi plochami musíte začít.

Ohodnoceno: 0x

Od: kuba1
Datum: 07.04.14 10:57

A jak vypočítat plochy..?

Datum: 07.04.14 11:03

To snad nemyslíte vážně. Opravdu neznáte vzorec pro obsah obdélníka, respektive čtverce? Přece součin stran. (Pokud jste to nemyslel tak, že jsem neměl psát "plocha" ale "obsah"; to jste mne vlastně nachytal na švestkách.)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.