Jaká škola?

Od: Datum: 23.02.14 11:26 odpovědí: 5 změna: 23.02.14 17:37
Ahoj,potřebuju poradit.Nemůžu se rozhodnout mezi 1) Hotelová škola Plzeň u Borského parku obor hotelnictví a cestovní ruch 60 lidí. 2)Logistická škola Vary obor ekonomika a řízení dopravy 30 lidí 3)Hotelová škola Mar. Lázně obor hotelnictví a turismus 90 lidí a 4)Obchodní akademie vyšší odborná škola cestovního ruch a jazyková škola s pravém jazykové zkoušky Vary 30 lidí. Máte někdo zkušenosti s těmito školami, popř jaké koliv poznámky... kam je těžké se dostat, který obor má budoucnost a který ne...Budu vděčná za cokoliv .Děkuji :)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.14 11:45

Ona je jedna věc počet míst, druhá počet přihlášených. Tady už možná nebdue takový vliv, že hodně lidí bude mít přihlášku na dvě stejné školy, protože přece jen nejsou úplně nejblíž.

Osobně si myslím, že kdo není hloupej tak se na školu dostane i bez tisíců za přípravné kurzy. Kdo se nedostane tak na tu školu prostě nedá. Dnes je míst ve školách víc než žáků, takže dostane se každej. I známky se berou vpotaz, takže kdo se poslední dva roky neflákal a nedělal machra, jak je úžasnej, že prolezl se 4 s odřenejma ušima by neměl být problém.

Žádný z těchto oorů nemá nějakou úžasnou budoucnost, ekonomů je hodně, i těch s VŠ a práce pro ně není. Hotelovka nevím, vždy to pro mě byla taková nic moc škola, ale spousta lidí dělá VOŠ v tomto oboru, ale nevím jestli i toto má smysl.

V tvém případě bych se ještě zamyslela nad vzdáleností - každodenní dojíždění x internát.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.02.14 12:37

Orientačně píšu statistiku z loňského roku - % přijatých, kolik se hlásilo/přijatí

1) Hotelová škola Plzeň u Borského parku obor hotelnictví a cestovní ruch - 46% přiajtých , vzali 60 ze 128

2)Logistická škola Vary obor ekonomika a řízení dopravy - 55% přijatých, 31 z 56

3)Hotelová škola Mar. Lázně obor hotelnictví a turismus - 52% přijatých, 58 ze 110

4)OA a VOŠ cestovního ruch a jazyková škola s pravém jazykové zkoušky Vary - obor"ekonomika pro život" - 42% (29 z 68), obor cestovní ruch 25% přiajtých (28 ze 109 )

--------------------------------------------------------

Podívej se na weby jednotlivých škol, většina škol mívá cvičně uvedené ostré testy z minulých let (nebo aspoň ukázku na trénink). Rovněž přesná přijímací kritéria musí mít na školním webu. Přípravné kurzy mají určitě smysl, nejlepší absolvovat asi přímo na dané škole.

doplněno 23.02.14 14:26:

-----------------------------------------------------------

Orientačně doplním ještě kritéria přijímaček tvých vybraných oborů z infoabsolvent.cz Radši se pak podívej přímo na weby škol, tam budou ještě přesnější infomace

1) Plzeň - bez přijímaček, body za prospěch, požadovaný prospěch do 1,5 (prospěch, při kterém má uchazeč ještě šanci na přijetí)

2) Vary - písemná zkouška (čj, mat, test studijních předpokladů, scio test) + body za prospěch + účast v soutěžích. Škola pořádá zkoušky nanečisto + přípravné kurzy.

3) Mar. Lázně - písemná zkouška (čj, mat, test studijních předpokladů, scio test) + body za prospěch, bez špatných známek + účast v soutěžích.

4)OA Vary - písemná zkouška (čj, mat, test studijních předpokladů, scio test) + body za prospěch, bez špatných známek + účast v soutěžích.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petulka123
Datum: 23.02.14 13:30
Tak tohle myslím hodně pomůže (y)
Od: jancakk
Datum: 23.02.14 15:24

Ještě jsem našla v Plzeňském kraji obor "Cestovní ruch" na škole U Kapličky 761, Sušice, okres Klatovy. Státní škola, loni brali všechny - otvírali 1 tříd. Letos bez přijímaček, body za prospěch. Mají možnost ubytování v domově mládeže. web http://www.sossusice.cz/cestovni-ruch

"Do oboru vzdělání Sociální činnost a Cestovní ruch budou žáci přijímáni na základě průměrného prospěchu ve II. pololetí 8. třídy a I. pololetí 9. třídy, známky z ČJ, MAT a CJ ve II. pololetí 8. třídy a I. pololetí 9. třídy ZŠ. Uchazeči budou přijímáni do naplnění kapacity stanovené pro příslušný školní rok. Nepožadujeme souhlas lékaře s absolvováním zvoleného oboru vzdělání."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sherliii55
Datum: 23.02.14 17:37
Ta škola nevypadá vůbec špatně, ale je moc daleko... Plzeň-město je nejdál kam chci, ale děkuju ;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.