Angličtina nebo němčina?

Od: Datum: 19.02.14 18:13 odpovědí: 10 změna: 20.02.14 08:02

Ahoj, je těžší se naučit anglicky, nebo německy?

doplněno 20.02.14 01:00:

Já mám pocit, že tím jak je Němčina "ostřejší" na poslech, tak jí je více rozumět než "zakulacené" angličtině. Myslíte si, že to tak je?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.14 18:16

ahoj to je těžší já jsem se od začátku angličtiny neučila a take nas všechno co mela učitelka nenaučila ,a ted se učim němčinu a podle me je lepší a lehčí němčina ted stý aj mam toho hodne nenaučeného s pozdravem siska5 :D

Ohodnoceno: 0x

Od: jm*
Datum: 19.02.14 18:18

Zdravím, pro mě byla jednodušší němčina. Ovšem co šlověk, to jiný názor.

Ohodnoceno: 1x

Od: chizuru*
Datum: 19.02.14 18:21

Ahoj,
třeba já považuji za mnohem snažší angličtinu.
Na základní i střední škole jsem měla vždy němčinu a přesto umím anglicky lépe i když jsem se ji nikdy aktivně neučila.
Ale jak bylo řečeno dříve.. Každému přijde snažší něco jiného.

Datum: 19.02.14 18:24

Němčina je mnohem těžší. Na rozdíl od angličtiny má mnohem víc nepravidelností, 4 pády, 3 rody atd.

Datum: 19.02.14 18:25

Těžší je němčina. Tam jsou pády, členy, nepravidelné množné čísla atd.

Datum: 19.02.14 18:41

Angličtina je lehčí a i ve světe mnohem pépe využitelná.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.02.14 18:50

Pro mě je určitě lehčí angličtina, navíc je mnohem více využitelná a setkáváte se s ní prakticky každodenně, což podporuje její procvičování.

Ohodnoceno: 2x

Od: erikretr*
Datum: 19.02.14 19:04

Zdravím.Myslím si že je lechčí angličtina.

Datum: 19.02.14 20:14

Lehčí není ani jeden jazyk. Začátky jsou snazší v angličtině, teprve později bude angličtina těžká. U němčiny jsou obtížnější začátky, ale pokud se jimi "prokoušete", bude to později snazší. Čeština se přes 400 let vyvájela v těsném sousedství s němčinou a je to v ní stále znát. Kdo v němčině pokročí dále zjistí, že se spousta věcí vyjádří stejně jako v češtině.

Ohodnoceno: 4x

Od: luke237
Datum: 20.02.14 08:02
Anglictina je vyrazne lehci nez nemcina.

Anglictina ztratila spoustu gramatickych jevu (rody, casovani, pady), takze se toho clovek tolik nemusi ucit a nemusi si davat na tolik veci pozor pri mluveni.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.