Jak dodělat maturitu z matematiky

Od: Datum: 19.02.14 17:38 odpovědí: 7 změna: 20.02.14 09:43

V minulém roce jsem neuspěšně absolvovala poslední zkoušku z matematiky v oboru sociálně správní činnost,ostatní odborné předměty a češtinu jsem udělala.Je nějaká možnost jak získat maturitu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.14 18:03
avatar

To chtělo odmaturovat v opravném termínu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 19:45

Upřesněte prosím, kterou situaci řešíte:

1) máte za sebou pouze jeden neúspěšný pokus o maturu z matiky

2) máte již vyčerpané všechny 3 pokusy o maturu z matiky

Zatím napíši postup k možnosti zaprvé. Pokud jste neuspěla u jedné zkoušky z matiky v řádném termínu, můžete konat až dvě opravné zkoušky (pouze z předmětů, v nichž neuspějete, v případě dílčích zkoušek jen tu dílčí zkoušku, v níž neuspějete) po dobu 5 let následujících po ukončení studia na SŠ.

Opravné a náhradní zkoušky se konají jen v některých školách (tzv. spádových). Dílčí ústní zkoušky z ČJ a cizího jazyka se konají na škole, kde studujete.

Zajděte si na školu, kde jste skládala maturitu, a tam se informujte. Na jarní termín je pozdě. Můžete se hlásit až na podzimní termín. Termín podání maturitní přihlášky k podzimnímu termínu je 27.5.2014.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 20:18
avatar

Obraťte se na "svou" školu, pokud už není možný opravný termín, musela byste si pravděpodobně zopakovat poslední ročník a složit maturitu znovu. Doporučuji to moc neodkláddat, do doby, než složíte opravnou zkoušku, máte jenom základní vzdělání.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 5kh6k4jita*
Datum: 20.02.14 07:53

Děkuji za odpovědi, mám již vyčerpané 3 pokusy.Už rok jsem zaměstnaná,a nechci o práci přijít,dělám 12,ranní,noční.Je nějaký učební obor,který se dá studovat dálkově, třeba i ten můj?mamcajitka1@seznam.cz

Datum: 20.02.14 09:32

Učební obory jsou dnes většinou bez maturity. Ale i maturita se dá dodělat dálkově (udělat poslední ročník a potom maturitu)

Školy/obory hledejte zde: http://www.infoabsolvent.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.14 09:43

Nejlepší řešení ve vašem případě by bylo zkusit se domluvit na jakékoliv škole s vaším vystudovaným oborem, zda byste mohla zopakovat poslední ročník přes "Individuální výukový plán" tzv. IVP (v případě, že by na škole měli pouze denní studium). A pak si můžete zvolit k matuře místo matiky cizí jazyk.(Pokud by vám to pomohlo). Na soukromé školy by vám určitě vyhověli a platit jeden rok školné se při práci určitě dá finančně utáhnout. Na státní škole bývají méně ochotnější, možná též, záleží na řediteli. Dále je spousta škol s možností dálkového,večerního či distančního studia SŠ při práci. Ideální by bylo kdybyste ve vašem okolí měla možnost jít znova do posledního ročníku. Jedná se o obor 75-41-M/01 Sociální činnost?

Zde všechny školy s oborem Soc.činnost dálk,več,dist, studium pro dospělé: http://www.infoabsolvent.cz/O…d=20&zkracene=False#filtrForm

Zde školy s denním studiem, kde byste se mohla zeptat na IVP http://www.infoabsolvent.cz/O…d=20&zkracene=False#filtrForm

Učebních oborů se dá při prací dělat velké množství, záleží na tom, odkud jste

doplněno 20.02.14 09:47:

Je rozdíl mezi maturitním oborem (ukončen maturitou) a učebním oborem (ukončen výučním listem). Pokud byste chtěla doplnit maturu po vyučení musíte jít na nástavbu (další 2-3 roky dálkového studia)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 21:00

Ještě bych řešila zda je matematika státní či profilová (školní). V každém případě - pokud jste nepodala přiihlášku (přelom listopadu/prosince) k jarnímu termínu (květen), tak další termín je na podzim (září).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.