Sanitar obor

Od: Datum: 17.02.14 19:13 odpovědí: 8 změna: 19.02.14 16:13

Dobrý den,mám základní školu a neukončenou střední sociální školu,kterou mam odloženou.Pokud v ní nebudu pokračovat,mam pouze základku.Pokud vystuduju 1-leté studium na zdravotnické škole oboru sanitář,budu moci uvádět,že mám sou?Jakože vyučení,studium je ukončené závěrečnou zkouškou a dá se po něm pokračovat na zdravotnické škole v oboru zdravotnický asistent a dosáhnout maturitu.Zajímá mě,jestli s jednoletým studiem oboru sanitář můžu už uvádět že mám sou a ne zš.Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.14 19:17
avatar

dle mého názoru né nejkratší doba vyučení SOU jsou 3 roky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.14 19:49

NE, dejte sem odkaz jaké studium sanitáře máte na mysli. Existuje akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář asi na 3 měsíce. "Absolvent může vykonávat své povolání v oblasti zdravotní péče ve zdravotnických zařízeních v oblastech preventivní péče, léčebné, rehabilitační, neodkladné, diagnostické, dispenzární, laboratorní, lékárenské péče i autoptického oddělení (pitevna)."

Vzdělání s tímto kurzem budete mít pořád ZŠ. Jestliže chcete uvádět ukončené SOU s výučním listem, musíte absolvovat nejrozšířenější 3-leté studium učebního oboru Ošetřovatel http://www.infoabsolvent.cz/Obory/KartaOboru/5341H01/Osetrovatel/1?zkracene=False Dá se studovat jako denní, tak večerní studium při práci. Pak je ještě učební obor Zubní instrumentář/ka (pouze Nymburk). Další zdravotní obory jsou všechny maturitní a jsou to: Zdravotnický asistent, Nutriční asistent, Laboratorní asistent, Asistent zubního technika

doplněno 17.02.14 19:50:

@majo má pravdu, studium učebního oboru Ošetřovatel je na 3 roky

doplněno 17.02.14 19:57:

Pokračovat na zdravotnické škole v maturitním oboru "Zdravotnický asistent" můžete se základním vzděláním. Stačí si dát přihlášku, udělat přijímačky a jste v září v 1.ročníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.14 20:59
avatar

Záleží na tom, o jaký obor jde (tříletý s výučním listem?), a zda Vám škola uzná část předchozího studia. Pokud ano, mohl byste nastoupit do posledního ročníku SOU a na konci roku skončit s výučním listem.

Dokud nesložíte zkoušky a nezískáte výuční list nebo maturitní vysvědčení, bude stále nejvyšším ukončeným vzděláním základní škola.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancakk
Datum: 18.02.14 14:33

Předchozí studium lze uznat, o postupu do vyššího ročníku rozhoduje ředitel školy. V případě postupu do vyššího ročníku na SOU byste musel dělat rozdílové zkoušky (za předměty, které jste na soš neměl).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 14:50

tak pokud byste vystudoval/a jednoletý učební obor zakončený zkouškou, tak máte střední vzdělání. to, co píší rádcové o 3 alespoň tříletých oborech, to platí pro studium středního vzdělání s výučním listem - to je minimálně 2-3 leté. pak tedy další stupeň je střední vzdělání s maturitou.

ale tedy upřímně - netvrdím, že neexistuje na střední škole obor sanitář, ale zatím jsem slyšela jenom o akreditovaných kurzech na sanitáře, ať už při zdravotních školách nebo při nemocnicích. kurzem ovšem střední vzdělání nezískáte, je to jenom kurz. jenom tak ze zvědavosti, na jaké škole je ten obor otevřený?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klpana
Datum: 19.02.14 15:51

Dobrý den,moc děkuji za odpovědi,jde o to ,že mám 1rok a půl střední zdravotnické školy dálkového studia oboru sociální činnost,toto studium je na 5let,musím se rozhodnout,zda v něm budu pokračovat,v tom případě o rok a půl nepřijdu,v opačném případě rok a půl propadne.Mám trvalé bydliště v ˇCechách,ale rok a půl mám trvalý pobyt na Slovensku,přítel chce,abych si trvalý pobyt neměnila,na zdravotnické škole nevadí,že mám trvalý pobyt na Slovensku,platím si tu zdravotní pojištění jako osoba bez příjmu,max. můžu dělat brigády do 4000kč,tady je to méně v eurech.Přijde mi to hrozně komplikované,budu na škole v Čechách,kde budu studovat dálkově,zároveň mít trvalý pobyt na Slovensku,dělat týden praxe v Čechách,dojíždět,být 2 týdny na Slovensku,2 týdny v Čechách.Nevím,jestli můžu dělat brigády přes agenturu v Čechách-měsíčně do 4 tisíc a platit si zdravotní na Slovensku,ale myslím,že by to mělo jít.Pokud se do školy nevrátím,tady je obor Sanitář jednoletý na zdravotnické škole,ale mě zajímá hlavně psychologie,proto sociální obor je pro mě primární,vlastně jsem odbočila z tématu Sanitář,ale rozhoduji se,protože je to životní rozhodnutí,nechci nechat propadnout studium oboru,který je pro mě srdcová záležitost,děkuji moc za rady,budu moc vděčná.Pokud zůstanu na Slovensku,bydlím na západě a dálková sociální škola zpoplatněná je tu tak daleko na východě jako odtud do mého bydliště v Čechách a chodí se tu jednou týdně,to je pro mě výhodnější dojíždět do Čech.Podotýkám,že to jen ted dělám brigády,dříve jsem pracovala na hlavní pracovní poměr,neulejvám se.Děkuji za vaše názory,doufám,že nějaké budou.Obor Sanitář a následný obor Zdravotnický asistent je na zdravotnické škole tady ve městě na Slovensku,do školy to mám pár minut,ale samozřejmě se tu vyučuje slovensky a tento obor by byl nejblíže oboru sociálnímu.

Od: klpana
Datum: 19.02.14 16:03

Doplnění:Ale samozřejmě bych začínala odznova obor sanitář,protože to je úplně jiný obor a rok a půl by propadnul,bude to hodně komplikované,být dva týdny v Čechách a dva na Slovensku.Mám přítele,který měl psychickou nemoc pomáhám mu a zbavil se jí,je to moc hodnej kluk a je na mě vázaný,z hlediska psychologie si přes něj splňuji svůj sen pomáhat,kvůli tomu s ním nejsem,ale tak se to všechno samo stalo,že jsem pro něj psychická podpora a strašně se bojí,že o mě přijde,tak proto přemýšlím o tom,že trvalé bydliště si nechám na Slovensku,jinak samozřejmě by bylo jednodušší vrátit to na rok do Čech,udělat si rok na škole a znovu jí o rok odložit,holt v kuse jí neudělám,ale mám slíbeno že to odložit můžu,ale alespoň jsem tam nebyla zbytečně.V Čechách nemam internet,počítač si tam vzít můžu i tiskárnu,budu si muset koupit internet jednorázový,abych si mohla stáhnout dokumenty poslané na email a třeba vytvořit a vytisknout seminárku.Achjo to je ale komplikovaný.

Od: jancakk
Datum: 19.02.14 16:13

V ČR obor Sanitář není, jen akreditovaný kurz. Všichni dotaz posuzovali z hlediska ČR. Možná by vám na Slovensku mohli uznat rok a půl na škole se stejným oborem. Mohla byste pokračovat ve stejném oboru sociální činnost na Slovensku? Zkuste se zeptat, zda by vám uznali rok a půl studia na české škole, případně udělat rozdílové zkoušky a plynule návazat. Abyste nemusela nic opakovat. Maturitní obor na Slovensku znamená maturitu ze slovenštiny?

Nevadí vám, že místo češtiny budete mít i na učebním oboru Sanitář slovenštinu?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.