Jak překonat strach z učitelky

Od: Datum: 16.02.14 17:32 odpovědí: 6 změna: 17.02.14 08:08

Dobrý den, chodím do 2. ročníku gymnázia a už do 1.ročníku mám neshody s učitelkou matematiky. Při tom se k ní snažím chovat slušně a při hodináh se snažím dělat co nejvíce, ale pokaždé si najde na moji písemnce nějakou chybičku. Mám tu školu ráda baví mě to, ale když máme matematiku, tak se hrozně bojím. Nemůžu jíst ani pít a při hodině počítám minuty do konce. Poradíte mi prosím co mám dělat. Nechci odejít ze školy jenom proto, protože si matikářka potřebovala najít obětního beránka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.14 17:57

Možná ti neshody přijdou až příliš osobní a paní učitelka by se tak chovala ke každému. Nebo možná tě opravdu nemá v oblibě. Těžko soudit, někdy jsou vyučující nejpřísnější na nejšikovnější studenty, protože ví, že na to mají a chtějí je přinutit k nejlepším výsledkům.

Připadáš mi dost vystresovaná, zkus se obrátit na třídní učitelku nebo se svěřit výchovnému poradci na škole, případně některému vyučujícímu ke kterému máš důvěru. Rodiče by měli být též informováni.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ucitel
Datum: 16.02.14 17:57

v hodinách se nepije a nejí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.14 18:16
avatar
Dobry den, mam ten stejny problem ... ona do. Me porad rejpe ,kdyz se nehlasim vyvola me a ,kdyz vidi ze jsem to pochopila tak mi rekne jestli se nebudes hlasit tak te budu kazdych pet minut vyvolavat.., :(
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.14 18:51
avatar

"pokaždé si najde na moji písemnce nějakou chybičku"
A čemu se tak divíte, když tam máte chybičku ! Strach z učitelky překonáte, když ji přesvědčíte, že látku zvládáte s přehledem. Gymnázium není ze středních škol zrovna nejlehčí, takže je třeba se učit, určitě máte i v té matematice co zlepšovat !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.14 18:53
avatar

Ze zkušeností mého dítěte na střední škole - učitelka z matematiky ho potápěla, kde mohla.Ať se snažil sebevíc, pořád jí to nestačilo a říkala mu, že udělá vše pro to, aby se ani na vysokou nedostal. No, ve čtvrtém ročníku odešla naštěstí na mateřskou dovolenou, a asi by se hodně divila, na jak těžkou vysokou školu přírodovědného zaměření se moje dítko dostalo i s tou čtverkou z matematiky, kterou mu neustále dávala, i když mělo na víc, jelikož udělalo bravurně přijímací zkoušky. Takže, co ti poradit? Kvůli ní neodcházej ze školy. Když odejdeš, na další škole se najde další podobný "kvalitni" kantor, který by ti mohl dělat problémy. Prostě to si nevybereš. Uč se, snaž se a nedej se. Věř, že toto je dobrá průprava na život, protože takových s prominutím "blbců" ještě potkáš daleko více.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 17.02.14 08:08

Z vašeho sdělení lze extrahovat základní teze: ..neshody s učitelkou matematiky. ..pokaždé si najde na moji písemnce nějakou chybičku...

Jsou zcela rozdílné. V první řadě nemáte neshody s učitelkou, to je jen váš dojem. Učitelka vám kontroluje a hodnotí vaši práci, pro váš přehled co je dobře a co ne. V zemích kde se píší testy je vyhodnocení natvrdo bez prostředníka - člověka, pouze dobrá odpověď-špatná odpověď. Stejně jako při testech na řidičák. Učitelka se k vám chová korektně v rámci svého povolání. Tak se přestaňte litovat. Pokud jsou v nějaké práci chyby nebo chybičky, tak se podívejte, kdo je udělal.

Když si koupíte košili, dokonalou, krásnou, vaši velikost a bude mít maličkou chybičku, třeba nebude mít dírky pro knoflíky, tak se naštvete na toho, kdo to šil, kdo to kontroloval, protože na něj byli vlídní a ohleduplní a neupozornili ho na chybičky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.