Je třeba mít pedagogické vzdělání do MŠ?

Od: Datum: 06.04.14 22:25 odpovědí: 3 změna: 06.04.14 23:14

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat-pracuji v mateřské školce v kuchyni,a odpoledne dohlídávám děti při spaní,celkem tři hodiny.Mateřská škola je jen-jedna třída,je tam 18 dětí a jedna pani učitelka.Pracuji tam 10 let,nemám žádné pedagogické vzdělání.Můžu tedy dohlídávání vykonávat nebo si musím vzdělání doplnit?A pokud ano,kde bych si mohla při práci-dálkově vzdělání získat.

děkuji za odpověď Anna


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 06.04.14 22:33

Otázka jak vás tam vedou, učitelka pochopitelně vzdělání pedagogické mít musí, předškolní pedagogika.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 06.04.14 22:38

Otázka jak vás tam vedou, učitelka pochopitelně vzdělání pedagogické mít musí, předškolní pedagogika. Zavolejte si na pedagogickou fakultu. Začnete SŠ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 23:14

Budete si muset doplnit maturitu v oboru "Předškolní a mimoškolní pedagogika". Lze dálkově - studium trvá 4 až 5 let. Druhá varianta je zkrácené dálkové studium pro lidi, kteří už jednu maturitu mají, a potřebují si doplnit odborné předměty. Délka 2-3 roky.

Dálkové 4-5 leté je pouze v Praze, Kolíně, Hradci Králové, Jihlavě a Pelhřimově

Zkrácené dálkové 2-3 leté na 11 školách v republice - http://www.infoabsolvent.cz/O…i-pedagogika/19?zkracene=True

doplněno 06.04.14 23:18:

Špatně se radí, doplňte, jaké je vaše nejvyšší ukončené vzdělání, výuční list nebo maturita?

doplněno 07.04.14 09:25:

Získávání odborné kvalifikace pedagogických pracovníků § 6 Učitel mateřské školy

(1) Učitel MŠ získává odbornou kvalifikaci

a) VŠ vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedag. věd zaměřené na pedagogiku předškolního věku,

b) VOŠ vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu VOŠ 1) v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání,

c) SŠ vzděláním s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání 1) v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání, nebo

d) vzděláním podle odstavce 2 písm. a).

(2) Učitel MŠ, který vykonává přímou pedagogickou činnost ve třídě nebo škole zřízené pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, získává odbornou kvalifikaci

a) VŠ vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku, nebo

b) vzděláním stanoveným pro učitele předškolního vzdělávání podle odstavce 1 a VŠ vzděláním získaným studiem v akreditovaném bakalářském studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku, nebo vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na speciální pedagogiku

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.