Vysoká škola mimo to co jsem studoval na SŠ.?

Od: Datum: 15.02.14 12:00 odpovědí: 12 změna: 16.02.14 11:58

Dobrý den . Chci se zeptat jestli po dokončení SŠ s maturitou můžu nastoupit na VŠ ale uplně mimo obor toho co jsem se učil na SŠ . Jelikož SŠ dělám jen kvůli práci ale potom bych chtěl nastoupit na VŠ která je uplně mimo obor co tedka studuji ale zato se mu věnuji snad od dětství a mám o něj zájem. Takže je to možné? A vím že je to zbytečné jít uplně na něco jiné tak mi to prosim neopakujte děkuji :) .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.14 12:03
avatar

Pokud máte maturitu, není problém jít studovat to, co vás baví. Stačí, když si podáte přihlášku, v příjímacím řízení budete jeden z nejlepších, nebo aspoň umístěný na takovém místě, aby vás tam vzali. Takže neváhejte, ještě máte do konce února čas přihlášku podat, tak ať to nepropásnete. Přeji vám hodně štěstí, abyste mohl jít studovat to, co vás opravdu baví.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.02.14 12:07

můžete nastoupit na libovolný VŠ obor. Podmínky jsou dokončit SŠ s maturitou a úspěšně složit přijímací zkoušky na zvolený obor VŠ studia. Jinak není to zbytečné, můžete vystudovat jiné SŠ/VŠ obory. Uzávěrka přihlášek na většinu veřejných škol do 1.kola je 28. února. Můžete podat libovolný počet přihlášek.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.02.14 12:26
avatar

Nechci shazovat Vaše odpovědi ale mýlíte se. NEMUZETE nastoupit na JAKYKOLI obor vysoké školy. Ale jde pouze o extremy. Konkrétně jsem tento dotaz pokládal vedoucí katedry, a bylo mi řečeno, "ano v podstatě můžete, ale my Vás stejně nevezmeme".

Abych to upřesnil, jde o obor "lékařství". Pokud nemáte střední zdravotní nebo obdobný, tak i když uděláte přijímačky a budete třeba na 1 místě v bodech, nebudete přijati. Nevím zda je to všude, ale předpokládám, že ano. A nejde o soukromou školu, ale státní univerzitního typu.

Ve všech ostatních tedy cca 99.8% oborů je to ale jedno. Já dělám VS v oburu humanitním, a SS mám v oblasti technickém. Důležitá je POUZE maturita a umět na přijímačky.

doplněno 15.02.14 12:50:

To co píšu není povídání nějaké "kecalistky" na poradně, ale informace od komise pro přijímání na VS. A máte pravdu, nevyznělo to: Ale gymnázium JE plnohodnotně a hotnotově shodný se střední zdravotní školou, a je to v současnosti se zdravotním Lyceem nejlepší vstupenka na studium lékařství na VS. Nenapadlo mě, že někdo nebude brát gymnazium jako zdravotní přípravu. Gymnazium se hodí na většinu, neli na všechny humanitní obory.

A Opravdu: NEVEZMOU Vás na lekařství pokud máte SŠ třeba ekonomickou.

doplněno 15.02.14 12:57:

gagg : souhlasím. A vy víte, zda to není v kriteriích? Vsadím se že to tam je :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 15.02.14 12:39
Co pisete je nepresne. Pokud mate dostatek bodu, musi vas prijmout. Pokud by byla pravda, co jste napsal, tak na lekarstvi by mohli lidi jen ze zdravky a ne z gynplu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: gagg
Datum: 15.02.14 12:51

@fidonet - takový postup přijímacího řízení by byl protiprávní, tak na žalobu. Každá fakulta/obor má vypsaná kritéria přijímacího řízení, která jsou právně závazná. Pokud je účastník úspěšně splní a vleze se do kapacity přijímaných, na SŠ nezáleží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gagg
Datum: 15.02.14 13:01

Pokud něco takového najdte, tak sem dejte odkaz. V přijímacích kritériích na lékařské fakulty jsem nic takového nenašla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 13:13
avatar

Hm, to mi přijde nějaké divné. Proč by nevzali na obor lékařství člověka s maturitou třeba ze průmyslové školy, který perfektně zvládne přijímačky, které jsou ale opravdu, opravdu velice těžké, takže hned tak každý blbec neudělá?

Odkud tuto informaci máte? A jak je stará?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.02.14 16:54

Blbost. Nikde není určen obor, ze kterého se lze na danou školu hlásit. Podmínkou je maturita a složení přijímacích zkoušek.

Ano, jsou tam tito studenti v nevýhodě - na škola asi některé předměty neměli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 20:02

to, co píšete, jste nejspíš špatně v rozhovoru pochopil. ano, váš dodatek, že gymnázium je v současně spolu se zdravotním lyceem nejlepší vstupenkou na VŠ obor lékařství, to nezpochybňuji. ale střední zdravotnická tomu rozhodně nesahá ani po paty a ne nadarmo moje spolužačky kdysi a moje známé dnes, které chtějí po střední zdrávce pokračovat na VŠ (a ani to nemusí být obor lékařství, ale třeba "jen" ošetřovatelství, který má k tomu, co se na středních zdravotnických školách učí, rozhodně blíž, než lékařství) se k přijímačkám připravují z gymnazijních učebnic. protože požadavky testů u přijímacího řízení odpovídají spíše rozsahu gymnazijního učiva než rozsahu učiva na zdrávce.

a gymnázium tedy rozhodně neberu jako "zdravotní přípravu", to jedině zdravotnické lyceum. gymnázium jako takové je příprava na VŠ všeobecně. oproti tomu střední zdravotní obecně vzato není přípravou na VŠ a to ani lékařského zaměření.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 20:06
avatar

Fidonet, myslím, že nemáte pravdu. Sestra přítele je nyní na studiu lékařského oboru a rozhodně tam nejsou všichni z gymplu ani ze zdravky. Když jsem studovala pajdák, byli tam lidi z různých středních škol, od průmyslovky přes ekonomku.

Možná má ale zrovna LF výjimku, co já vím.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fidonett
Datum: 16.02.14 11:58

Ještě neuplynula ani hodina a už jsou opět moje příspěvky smazány.

jen jsem napsal, že se s Vámi všemi loučím, ale že nemám tolik času psát odpovědi, jen proto, aby byly ihned smazány.

SBOHEM

Omluvil jsem se za to, že píšu to co mi bylo na Fakultě sděleno, a že to není můj názor, neboť s tím taky nesouhlasím.

Sám studuji na fakultě, která nemá nic společného s mým původním vzděláním. Proto se mi přístup fakulty nelíbí.

Ale snad nemohu nést všechny důsledky za informace, které mi někdo sdělil a které jsem sem Vám pouze předložil.

Nebudu již tedy dále psát žádné informace, předávat rady, a zajímalo by mne čím tohle porušuje pravidla, když se chci pouze s kolegy rádci rozloučit.

Pomocí makra jsem si změnil heslo a už ani nemám přístup ke svému učtu FIDONET. Omlouvám se těm, kdo mi ještě poslali vnitřní cestou meil, ale nejsem schopen na to odpovědět. Pokud není něco dořešeno, tak můj meil je poradte@dyk.cz

Bylo to hezkých 5 let co jsem tu byl s Vámi. Jsem zvědav jak dlouho vydrží tento vzkaz, ten poslední s rozloučením vydržel asi 30 minut než mi ho smazali.

Pravidla jsou asi tak jasná a průhledná, jako to přijímaní studentů z nelékařských oborů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 20:28

Nešiřte tady mylné informace, jasně, že člověk může na "doktora" i s obchodkou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.