Psychlogická poradna pro mladé

Od: Datum: 13.02.14 13:46 odpovědí: 5 změna: 14.02.14 15:45

Dobrý den,

potřebovala bych poradit nějakou psychologickou poradnu pro mého šestnáctiletého synovce.

Má problémy ve škole, konkrétně s vystupováním před třídou u tabule, nosí proto špatné známky. Neznáte nějakou dobrou poradnu v Praze? Dívala jsem se na netu, je jich celkem dost, tak bych raději nějaké doporučení.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.14 14:07
Spis bych resila, kde ho muzou vzit v rozumne dobe. Sezeni jsou na nekolik hodin a neni jedno. Takze nekdy muze byt cekaci doba dost dlouha.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 14:25

Bylo by vhodné, aby ve škole věděli o synovcových potížích. Určitě má na škole výchovného poradce, měli byste ho informovat. Objednací lhůty k psychologům jsou celkem dlouhé a psychologická pomoc je na delší dobu. Jedno sezení to nespraví. Zřejmě bude potřeba více pohovorů. Ve škole byste mohli říct, že situaci řešíte. Možná by zkoušení u tabule šlo na nějakou dobu omezit. Problém je řešitelný, není to nic hrozného, akorát nepůjde "opravit ze dne na den".

doplněno 13.02.14 14:46:

Máte někdo zkušenosti s paní http://psychologie.cz/katalog/irena-teichmanova/? Dle popisu má značné zaměření na dospívající.

doplněno 13.02.14 15:15:

Synovec si může zajít za školním poradcem sám. Poradce by neměl nikoho odmítnout, zřejmě má asi hodně práce a řeší těžší případy (drogy, šikana, záškoláctví), je to pravděpodobné.

Pokud je psycholog na doporučení lékaře (praktik, psychiatr...), tak hradí zdrav. pojišťovna. Psychologové hrazeni pojišťovnou jsou většinou cca na půl roku dopředu (Praha) obsazení. Seznam hrazených psychologů vám dá vaše zdrav.pojišťovna. V Praze se ceny pohybují cca 500-800kč/60min. Jestli byste chtěli ušetřit, tak asi zkombinovat oboje (za úhradu vás vezmou dřív a mezitím se optat praktika...půlroku chodit soukromě a pak na pojiˇštovnu). Jen můj nápad. Výhoda vlastního placení je, že se nikde neuvádí žádný lékařský záznam. Akorát teď nevím, jestli je rozdíl mezi klientem do/od 18 let?

doplněno 13.02.14 15:20:

Ještě se dá též využít pedagogicko-psychologická poradna. Jak by to bylo v PPP s placením nevím

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karin*
Datum: 13.02.14 14:48

Děkuji. Ve škole jsme to ihned nahlásili. Výchovného poradce jsme chtěli využít, ale bylo nám řečeno, že je lepší a rychlejší sehnat si "svého" psychologa, že je to přes ně na dlouhé lokte. Dost mě to překvapilo, protože na dlouhé lokte je to podle mě všude.

Od: ahthth
Datum: 14.02.14 15:45

na psychologie.cz zrovna dali článek "Jak si mám vybrat psychologa?"

http://psychologie.cz/pribehy…a-prvni-krok-jste-uz-zvladla/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tip
Datum: 13.02.14 20:00

Ještě než začnete hledat vhodného psychologa by bylo dobré se synovce zeptat, jestli radši ženu/muže. S kým by radši spolupracoval, povídal a vyhovoval by mu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.