Studium zahraničí střední škola

Od: Datum: 11.02.14 20:20 odpovědí: 6 změna: 15.02.14 16:49

Ahoj, chtěla bych studovat v zahraničí. Nejlépev ANGLII, NEBO AMerice, prostě anglická výuka. Vůbec nejsem z bohaté rodiny, právěže asi naopak. Jsem 1. rokem na Gymplu, odkud už pár lidí do zahraničí odjelo. Nevítě, jak to mám zařídit? aBYCH TAM MOHLA JET? chtěla bych si zlepšit angličtinu a mít nezapomenutelnou zkušenost. Potřebujinějaké stipendium? nebo musím vynikat ve sportu (což já ne)? byl tam někdo z vás? máte s tím zkušeností? děkují..:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.14 20:27

Programy jsou různé. I stupendia nějaká možná budou (uleví tvojí peněžence, nebo spíš peněžence tvých rodičů)

Zkus pohledat.

Co já vím, tak většina lidí jezdí přes různé agrntury - google na heslo "střední škola v zahraničí" určitě odpoví.

Jen suma to není malá. Navíc není celé - doprava, pojištění, kapesné a možná i další věci tam nejsou.

Protože jsi na gymplu, tak určitě plánuješ jít na vysokou. Počkala bych až tam a jela na Erasmus /či podobný program/, kde neplatíš takovou šílenou finanční sumu. Co jsem se dívala na reporty (konkrétně Finsko, Dánsko, ale ono to bude dost podobné), tak většinou stipendium pokrylo půlku nákladů. Ale většina lidi tam i cestuje = vyšší náklady, taky ubytování je různé - cena se liší i 100 EUR - přes 2500,- - takže je to dost indovoduální, ale více než 10 000 za měsíc tam nikdo snad ze svého neutratí (pokud mluví pravdu).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.14 20:30

Pokud se přece jen rozhodneš jet přes agenturu (např. student agenc apod.), tak na webu bude mít postup jak se přihlásit. Vyplníš nějakou přihlášku, zaplatíš za ni (liší se to, 2 000,- cca), pak je nějaké osobní setkání v kanceláři, vybereš si rodinu zaplatíš pobyt, vyřídíš si letenky a různé papírování.

Škola (česká) ti většinou neuzná předměty studované v zahraničí, maximálně anglištinu, takže potom celé léto strávíš nad učením, protože v srtpnu budeš dělat zkoušky. Ale tohle je dost individuální, protože je to o domluvě s ředitelem školy. Ten určuje podmínky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 11.02.14 23:40

Proc se nezeptas tech lidi, co uz odjeli, v ramci jakeho programu vyjeli do zahranici? Nebo se zeptej jejich kamaradu, studijni poradkyne (nebo jak se to jmenuje) na skole.

Jinak az zase budes travit cas na Internetu, tak strav vice casu na Googlu hledanim klicovych slov jako "stredni skola zahranici" a urcite narazis na spoustu stranek s nejruznejsimi programy a stipendii a treba tam najdes neco, co se ti bude libit. Pocitej jako u vsech techto podobnych programu, ze zajemcu je vice nez volnych mist.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 22:37
avatar

Pokud bys po skončení školy chtěla jít na vysokou v ČR, budeš potřebovat maturitu z českého jazyka, což v anglojazyčné zemi asi jen tak nepůjde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 14:25

Na VŠ možná ani nemusí být maturita z češtiny. V přijímacích kritériích většinou bývá uvedeno, že uchazeč má mít úroveň min.B1, většinou B2 (cizinci). Slováci též nedělají maturitu z češtiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 16:49

Požadavek na maturitu z češtiny není, ale požadavek na maturitu ano.

V případě maturity v zahraničí je třeba nostrifikace:

Česká republika má uzavřeny mezinárodní smlouvy o uznávání rovnocennosti dokladů s Afgánistánem, Bulharskem, Slovinskem, Republikou Bosna a Hercegovina, Maďarskem, Polskem a Slovenskem. V takovém připadě se vysvědčení vydaná základními školami, středními školami, vyššími odbornými školami i vysokými školami v těchto státech nenostrifikují, ale vydává se potvrzení o uznání rovnocennosti.

Nostrifikací vysvědčení, vydaného zahraniční školou, se rozumí uznání platnosti vysvědčení o maturitní zkoušce, závěrečné zkoušce, absolutoriu a jiné obdobné zkoušce a závěrečného vysvědčení na území České Republiky.

Nostrifikace se provádí na žádost, kterou podává absolvent zahraniční školy na odboru školství krajského úřadu v místě trvalého pobytu žadatele na území ČR. O nostrifikaci rozhodují na základě předloženého originálu zahraničního vysvědčení nebo jeho úředně ověřené kopie. Pokud ze zahraničního vysvědčení není patrný obsah a rozsah vyučovaných předmětů, musí žadatel také předložit rámcový obsah vzdělání oboru, v němž dosažené vzdělání získal.

Ale ono se dá vyjet i dříve - ve druhém či třetím ročníku a maturovat už opět v ČR.

doplněno 15.02.14 16:50:

A požadavek na angličtinu není na všech VŠ, někde se dá začít skoro od začátečníka a pokračovat až na stanovenou úroveň. Ale záleží na škole a oboru.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.