Obsah čtyřúhelníku

Od: Datum: 10.02.14 21:25 odpovědí: 1 změna: 12.02.14 12:16

Nakreslíme si trojúhelník, jenž bude mít obsah 1m^2. Zobrazíme jeho těžiště T ve středové souměrnosti podle středu těžnice tc na bod T´. Vznikne čtyřúhelník, jaký bude jeho obsah? (prosím, stačí když mě jenom trochu navedete, jak na to, díky)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.14 12:16
avatar

Nekreslím si to,, jen si to představuji. Takže trojúhelník je, dejme tomu, ABC, těžiště T a označil bych ještě střed stany AB (tedy strany c) písmenem S. Obraz těžiště T budiž T1.

Ze znalostí o těžišti (leží ve dvou třetinách těžnice CS) spočtu, kde leží bod T1. Takhle zpaměti mi vycází, že leží uvnitř ABC. takže čtyřúhelník nebude konvexní a trojúhelník ABT1 bude třeba od ABC odečíst. Přitom oba trojúhelníky udou mít stejnou základnu AB,a spočítat poměr výšek by z nějaké té podobnosti neměl být problém. Jako návod, o který žádáš, by to případně mělo stačit, tedy pokub jsem to takhle zpaměti nepokakal. Pokud je něco nejasného, ozvi se.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.