Přerušení Vš studia

Od: Datum: 10.02.14 20:25 odpovědí: 3 změna: 11.02.14 16:04

Dobrý den. Mám dlouhodobé zdravotní omezení. Absolvoval jsem první semestr a chybí mi dvě zkoušky, ty jsem si naplánoval do letního semestru, který právě začíná. Jenomže se mi dost zhoršil zdravotní stav, takže mne učení velmi zatěžuje. Co by následovalo, kdybych teď přerušil? To třeba příští rok nastoupím znova a budu pokračovat, jako by se nechumelilo?

Dík.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.14 20:34
avatar

Zdravím, no, jako by se nechumelilo to nebude. Pokud budeš chtít přerušit studium, studijní oddělní a potažmo děkan fakulty, který o tom rozhoduje, bude chtít vědět důvod přerušení a hlavně bude chtít relevantně prokázat, že je přerušení potřeba, tudíž zprávnou od lékaře, že současný zdravotní stav ti neumožňuje se plně věnovat studiu apod. Lékař také napíše, jaká doba je nutná pro léčení a rekonvalescenci. Podle toho potom děkan vyhodnotí dobu, po kterou ti bude studium přerušeno. Pokud bude přerušeno na rok, ano, poté v podstatě navážeš, kde bys nyní skončil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.14 16:04

Díky za rady. Vychází mi to tak, že bych absolvoval ještě přednášky v letním semestru a na zkoušky už nešel. A začal zkouškami příští rok. Takže jako bych dělal první ročník 2 roky. (Ač už postarší, nikam nespěchám)

Datum: 10.02.14 20:43

Při přerušení studia (pokud tedy nepracujete a následná nemocenská) se radši registrujte na ÚP kvůli placení zdrav. pojištění. Nebo budete platit sama (1148,-/měsíc). Budete muset doložit, proč si žádate o přerušení studia. Kvůli zdrav. problémům vám přerušení zřejmě schválí, lze jen na nějakou dobu. Po návratu by vám mohli uznat hotové zkoušky, přesné podmínky vám upřesní na studijním oddělení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.