Matematika funkce

Od: Datum: 08.02.14 14:18 odpovědí: 3 změna: 09.02.14 03:40

Zdravím...potřebuji poradit probirame tedka na střední škole učivo jtere mi nešlo ani na zakladní škole
mame Funkce a ja je nechapu byl by tu někdo tak hodný a nejakým polopatyckým zpusobem mi je vysvětlil?
https://www.facebook.com/Petr.Bouska07
pište sem :)
a nebo na email petr-bouska@centrum.cz
Díky všem ! :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 08.02.14 14:58
avatar

Na doučení celého oboru tu není prostor a ani tím mailem asi ...

Nemáš k tomu nějaký konkrétní dotaz?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.14 17:55
avatar

@hm má naprosto pravdu, bylo by dobré dát konkrétnější dotaz. Nicméně pro začátek: víte vůbec, co funkce je, znáte její definici a rozumíte jí? Protože nevím, zda je to váš problém, tak jenom stručně: funkce je předpis (jak může být zadán, to by bylo na podrobnější výklad či diskusi), která některým reálným číslům jednoznačně přiřazuje jiné reálné číslo; množině těch reálných čísel, kterým je něco přiřazeno, říkáme "definiční obor" (Kdybych nespecifikoval, že jde o vztah reálé číslo _>reálné číslo, byl by to popis zobrazení, ale někdy i v takovém případě mluvíme o funkci, chci-li se vyhnout nedorozumění, specifikuji, že mluvím o reálné funkci jedné reálné proměnné). A přiznám se, že když jsem se s funkcemi seznamoval, trochu mi vrtalo hlavou, kde se tam vzalo to slovo "funkce" co tam jako funguje. Vysvětlil jsem si to tak, že tento pojem vznikl ve fyzice a užíval se k popisu jevů, kde opravdu nějaký finkční mechanismus je. Třeba vím, že délka rtuťového sloupce závisí na teplotě okolí, a fyzika vysvětluje, jak to funguje, že v teple molekuly běhají rychleji a tím těleso zvětšují, fyzik řekl, že délka rtuťového sloupce je funkcí teploty. S postupem matematické abstrakce tohle hledisko přestalo být důležité, ten vztah mezi "vzorem" (tím, čemu přiřazuji) a "obrazem" (tím, co přiřazuji) může být jakýkoliv (jen když je přiřazení jednoznačné), žádná kauzální závislost v něm implicitně obsažena není (i když v konlrétních případech může existovat), ale to slovo "funkce" jaksi ze setrvačnosti zůstalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 09.02.14 03:40
Tady to na vysvetlovani opravdu neni. Na Internetu je spousta dobrych navodu na nejruznejsi temata i te nejzakladnejsi matematiky, treba zde (nebo jine digitalni ucebni texty), pripadne primo vysledky z Googlu (jiny dotaz).
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.