Vysvědčení

Od: Datum: 08.02.14 12:10 odpovědí: 5 změna: 08.02.14 15:36

Dobrý den,

Mám takový problém .Chtěl bych si dodělat maturitu ale k tomu potřebuji vysvědčení z předchozího studia , zkusil jsem zavolat do školy kde jsem studoval a zeptal jsem se jich jestli by mi to mohli poslat poštou ale oni mi řekli že si tam pro to musím zajít osobně ,ale já bydlím na druhé straně republiky tak si pro to dojít je pro mně problém . Chci se někoho tady zeptat kdo o tom něco ví jestli by mi to vysvědčení nevydali na nějakým úřadě? děkuji za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.14 13:06

Dobrý den.

Nevidím důvod, proč by Vám to nemohli poslat doporučeně. Asi by to měli poslat v obálce A4 formátu (aby se to nepřehýbalo), ale s tím by snad problém nebyl. Nebo jestli jim jde jen o cenu za doručení, tak bych jim klidně řekl, že to uhradíte (třeba předem na účet).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.02.14 13:25

Dobrý den, na úřadě se domnívám, že nikoliv. Na škole vám nemusí vám vydat originál vysvědčení, ale tzv. "Výpis vysvědčení". Dává se v i v případě, že nemáte hotové 2. pololetí (dostanete výpis za první pololetí daného ročníku). Originály většinou školy zasílají nerady poštou. Za zaslání výpisu se platí několik desítek korun. Výpisy vysvědčení by vám měly stačit.

Datum: 08.02.14 14:43

Na úřadě ne.

Zavolala bych na školu, kde jste studoval a zeptala se na to za jakých podmínek lze vysvědčení poslat, případně předat nějakému zmocněnci (osobě, která v daném městě bydlí - někdo z rodiny, dobrá kamarád či známý na základě vašeho souhlasu) zda by nešlo vysvědčení vydat jemu, ten by vám ho poslal.

Případně zkuste kontaktovat školu, kam se chcete hlásit a zeptat se co dělat, pokud vysvědčení nemáte a jak ho získat. Případně zda stačí zmiňovaný výpis.

Od: uska®
Datum: 08.02.14 15:16

Kopii vysvědčení vydají jen o proti předložení OP a vlastnoručnímu podpisu. Je to logické, to by si mohl kdokoliv pod jakýmkoliv jménem vyžádat vysvědčení.

Ale snad by si mohla škola, kam chcete jít studovat, vyžádat za vás kopii a vy jí to uhradil. To je jen domněnka, ale zkusit by se měla.

Datum: 08.02.14 15:36

Není problém to poslat doporučeně do vlastních rukou... Možná škola této službě nevěří .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.