Mléko v Coca-Cole

Od: Datum: 05.02.14 23:29 odpovědí: 9 změna: 03.03.14 07:51

Viděl jsem na youtube toto video (

a zajímalo by mě nějaké logické nebo chemické vysvětlení, co se v té dobrotě děje, respektive co se usazuje na dně lahve. Nenašel jsem nikde vysvětlení a do školy už nechodím :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.14 23:40

To je jednoduché, Coca Cola obsahuje hodně kyseliny fosforečné, ta srazí bílkovinu, kterou obsahuje mléko a cukry, které jsou ve formě karamelu se lépe rozpouštějí v tuku, což je ta bílkovina.

Ohodnoceno: 4x

Od: pepr®
Datum: 05.02.14 23:44

Kyselina trihydrogen fosforečná, která se vyskytuje ve všech nápojích s colovou příchutí, zpusobí denaturaci bílkovin z mléka čímž se vysráží a usadí se na dně láhve.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 06.02.14 11:15

A teď si představte, že tuhle (podle Vás) "dobrotu" vypijete *blee* . Myslíte, že se Vám udělá dobře?

Ohodnoceno: 0x

Od: petrosek
Datum: 06.02.14 18:13

Urcite neudela a do peti minut od poziti Coca Coly zemre :D Tyhle mudrce mam nejradsi. Myslite, ze knedlo vepro zelo vam udela dobrotu? Nebo sezeni u pocitace? Podobne expertni nazory muzete napsat temer na cokoliv, v konecnem dusledku je nezdrave skoro vsechno, co lide jedi nebo delaji. Vseho s mirou, to je zaklad spravneho zivota, ne se vyhybat Coca Cole nebo hamburgerum uplne.

Datum: 06.02.14 11:53

Nedávno jsem slyšela doktorku internistku, jak říkala, že kokakola není vůbec zdravá, ale že ji doporučuje jednou za čas vypít po malých doušcích, k vyčištění jater. Na detoxikaci jater že je to nejlepší způsob. :-D 100 lidí, 150 názorů :-D

Datum: 01.03.14 19:16

Kdyby se vyráběla Coca-Cola bez (nebo s výrazně menším obsahem) cukru a bez sladidel, tak by to mohla být i celkem dobrá věc.

Datum: 01.03.14 18:23

Ahoj. A taky dokáže perfektně vycídit šperky. Zlato je po ní jako nové. Vypaluje čisté fleky na dlažbě a poradí si i porculánem ve WC míse. Tohle, ale dokážou i Fanta a Psí kola. Prostě to, kde jsou přítomny kyseliny.

Datum: 03.03.14 07:51

Taky uvolňuje zarezavělé šrouby, podobně jako svého času červená brzdová kapalina

doplněno 03.03.14 07:53:

(uzeným rezavý šroub nepovolím) *smich*

Datum: 01.03.14 19:19

Vysvětlení už máte, já jen dodám, že colu piji občas, po těžším jídle, když mi není dobře a někdy když mám prostě chuť :)

Stovky lidí budou tvrdit, jaký je to hnus, a večer si dají uzený:).

doplněno 03.03.14 12:36:

Magdone, tak si jednou dáme sraz a zkusíme to *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.