Měl bych propadnout?

Od: Datum: 04.02.14 19:27 odpovědí: 11 změna: 05.02.14 11:19

Ahoj lidi, můj problém je, že jsem dost v 9. ročníku chyběl (operace, nemocnice atd.), a 2 učitelky se na tom vymstily. Takže můj průměr je opravdu strašnej (o stupeň horši než v minulým pololetí) 2,4 a z konce 8 mám 1,8 takže pochybuji, že mě vezmou na IT. Možná že jo, ale kdyby ne, měl bych opakovat, nebo jít na nějakej nudnej obor s maturitou?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 04.02.14 19:48
avatar

No abyste opakoval devitku, musel byste asi na konci roku propadnout.proste si dejte prihlasku.nebo si nejdriv zjistete, jakou vahu davaji znamkam ze zakladky, kolik se tam bezne hlasi deti a kolik jich berou.treba tam vice zalezi na znalostech pc nez na vysvedceni.proc stahovat kalhoty, kdyz brod je jeste daleko.prece nepujdete na školu, ktera vas nebude bavit...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.02.14 19:52
avatar

Malinko opravím, lze požádat o opakování ročníku ze zdravotních důvodů, žádají zákonní zástupci a přikládá se zpráva (či veškerá dokumentace) od lékaře. Ředitel školy pak vyhoví nebo nevyhoví.

doplněno 04.02.14 20:07:

Janco, to bude záležet na procentu (době) zameškaného roku a možná i na závažnosti zranění, těžko říci.

doplněno 04.02.14 20:07:

Pardon, závažnosti operace.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.02.14 19:52

Dáváš si přihlášky na 2 SŠ. Dej si IT jako první, druhou vyber jako záložní. Záleží na převise (počet přihlášek/kolik berou),o IT obory je celkem zájem. Zjisti si, kolik % přijali vloni a natrénuj pořádně na přijímačky. Nevím jaký typ mají (jestli třeba vlastní či SCIO...musíš si sám zjistit). Pokud budeš dělat přijimačky z konkrétních předmětů, tak jsou z celého učiva ZŠ, NE jenom z 9. třídy. Šance by byla

Spíš tvůj postoj je dost nezodpovědný. Přijde mi, že se vymlouváš a učit se ti nechce. Už jsi toho mohl hodně dohnat a zjistit si všechny potřebné informace o školách, kam se chceš hlásit. Tvůj dotaz zní, jako by ti bylo dost jedno, kam půjdeš.

Nevím že by mohla opakovat 9. třídu jen tak "pro srandu". Buď propadneš, nejsi klasifikován, nechodíš... Když budeš mít uzavřené vízo i za 2. pololetí, nezdá se mi, že by jsi mohl opakovat. Jsem zvědavá, co napíši další "poradci"

doplněno 04.02.14 19:59:

@martina ---- Jakou má asi tazatel šanci, že by mu v případě žádosti o opakování vyhověli? Jen tak orientačně.

doplněno 04.02.14 20:12:

@vimjatosnad - na přihlášce škola uvádí žákův prospěch v I. a II. pololetí 8. ročníku a I. pololetí 9. ročníku. Záleží dle kterých pololetí si škola vybírá (musí mít uvedeno v přijimacích požadavcích).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vimjatosnad
Datum: 04.02.14 20:27

Chtějí obojí podle požadavků. Požadují 30 lidi. Právě jsem si přečetl, že nesmím i s průměrem mít "špatné známky", to znamená, že mě nebudou počítat tak jako tak.

Datum: 04.02.14 22:08

Na přihlášce je prostor pro sdělení individuálních zázmanů o žákovi. Většinou se uvádí soutěže a zapisuje se, co by mohlo pomoci u přijímaček (zapisuje třídní). Poproste rodiče, ať zajdou do školy a promluví s třídní. Mohla by vám napsat něco ve smyslu, že za zhoršení známek za 1.pol. 9. ročníku může hospitalizace a následná dlouhodobá rekonvalescence. Jinak, že jste šikovný atd.. Jelikož je škola soukromá, tak ať rodiče zkusí zajít i tam a doložit potvrzením od lékaře, hospitalizaci. Případně zjistit u třídní, zda se dá potvrzení přiložit k přihlášce. Za 8. ročník máte slušný prospěch, zhoršení je viditelné, aspoň zdůvodnit by se mělo. Jen takový můj nápad. Aspoň byste věděl, že jste pro to udělal všechno co se dalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vimjatosnad
Datum: 04.02.14 20:01

Ano, ale nam tom IT, kam já jdu chtějí pouze průměr, žadný příjmačky. Je to soukromá, můžu jen doufat, že na soukromou (Ikdyž pochybuji) moc lidí nechodí.

Od: vimjatosnad
Datum: 04.02.14 20:05

Můj přístup se zdá hodně nezodpovědný, protože mám pocit, že nic už nemá smysl. Jsem po operaci, takže mam bolesti, k tomu právě ty známky co jsem dostal takže mám dost pocit jako bych si pos*al život s prominutím. Šance na opakování tedy neni.

Od: popelasa
Datum: 04.02.14 21:40

Pokud máš pocit, že známky jsou opravdu nespravedlivé, můžeš zažádat o komisionální přezkoušení. Pak tě vyzkouší komise složená z učitele, ředitele a úředníka ze školského úřadu z látky za celý školní rok. Počítej s tím, že je to opravdu záhul, a že ti to dotyčné kantorky nezapomenou. Nejde se s nima domluvit ještě nějak lidsky na nějakém přezkoušení nebo práci navíc, která by ti mohla průměr vylepšit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 04.02.14 21:59
avatar

Pocit, ze jste si p...l zivot budete mit nekolikrat za zivot, pokud se na to cítíte co se tyce znalosti a pokud to na vasi skole jde, zkuste tu radu s prezkousenim, ale cas utika.prihlasky se podavaji uz za chvili.neveste hlavu, kdyz tak si zkuste dat na druhou přihlášku alespon neco co by vas taky mohlo bavit, kdyz by to nevyslo na te IT.prece nepujdete na neco co budete studovat s nechuti, to jsou pak protrpene 4 roky, a ve vysledku je to k nicemu.kam jdou spoluzaci.nezaujalo vas neco?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vimjatosnad
Datum: 05.02.14 10:21

Opravit si průměr u učitelů jsem zkoušel a prostě mi to nedovolí.. nedovolí, spíš nepomohou. Jediný jsou tyto dvě cesty. Opakovat či jít jinam.

Datum: 05.02.14 11:19

nechte si na přihlášce zdůvodnit, proč se vám zhoršil průměr, jak jsem napsala výše.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.