Chci jinou školu

Od: Datum: 02.02.14 16:24 odpovědí: 11 změna: 03.02.14 09:11

Dobrý den, věc se má takto: Když jsem byl mladý neměl jsem moc rozumu a nastoupil jsem na jednu soš v místě bydliště. Do této školy jsem hrozně nerad chodil, ale nakonec jsem ji dodělal, a to nejprve učební obor a následně i maturitní (nástavba). Dnes studuji dvě VŠ, a jelikož se mi blíží konec studia na obou VŠ rozesílám životopisy do různých institucí a podniků. Při tomto posílání životopisů mě napadla jedna věc, a to konkrétně ta, že bych hrozně rád nahradil v životopise tu tehdejší vystutovanou soš, nějakou jinou soš. Důvodem proč to tak chci je averze vůči té staré střední škole, se kterou nechci mít nic společného, tedy ji ani uvádět jako svou vystudovanou střední školu. Problém je ten, že bych musel vystudovat komplet (celé čtyři roky) nějaký maturitní obor na jiné škole, a to nejlépe dálkově. Tudíž můj dotaz zní "Nemáte někdo s takovou změnou školy zkušenosti, nebo nevíte někdo, kde by se dal vystudovat nějaký čtyřletý obor dálkově?" Předem děkuji za vaše rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.14 18:21

Jelikož již jednu maturitu máte, stačilo by vám se přihlásit na Zkrácené studium pro získání středního vzdělání s mat. zkouškou - umožňuje absolventům s mat. zkouškům získat ve krácené době mat. zkoušku v jiném oboru vzdělání. Délka studia je 1 nebo 2 roky v denní formě. Sice se jedná o denní studium, lze si nicméně zažádat si o IVP (individuální výukový plán), schvaluje vedení školy. Na soukromé škole by vám určitě vyšli vstříc (chodil byste třeba jen na zkoušky, zadaváli by vám sami učivo), na státní nevím (jelikož máte VŠ, tak snad?...však byste se sám optal). Na toto studium se hlásí málo studentů, tudíž by šance na IVP byla. Uznají se všeobecné předměty z předchozí maturity a pouze odborné se doplňují. Pohledejte na http://www.infoabsolvent.cz/Obory/19 vlevo menu pro výběr

Dálkové studium je na 4 nebo 5 let (ve vašem případě 4 roky stačí, znalosti máte). Jsou ještě další formy distanční či večerní studium. V případě, že byste měl skvělý prospěch si můžete zažádat o přeskočení ročníku (uvedeno ve školském zákoně) a přeskočit 1 rok studia. Např. během prváku vyznamenání, pak si koncem prváku podat žádost na ředitelství, vykonat rozdílové zkoušky ze všech předmětů na rozvrhu a po prázdninách jdete do třeťáku. (Na některých školách se k přeskočení vyžaduje potvrzení z pedagogicko-psychologické poradny, neradi se "zbavují" dobrých studentů. Vzhledem k VŠ vzdělání byste neměl mít problém získat potvrzení. Možná by ho na sš ani nevyžadovali, lepší je se o tomto nezmiňovat.) Pro vyhledání http://www.infoabsolvent.cz/Obory/1 (zaškrněte si všechny typy "Středoškolské vzdělání - s maturitou" a dálkové,distanční,večerní formu studia)

doplněno 02.02.14 18:25:

viz 1. možnost ohledně zkráceného studia - existuje též v dálk. dist. a več. formě (na velmi málo školách, spíše mají denní, záleží odkud jste?)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: skolak*
Datum: 02.02.14 18:29

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď.

Datum: 02.02.14 18:58

ještě jsem si uvědomila ohledně 2.možnosti celého 4-letého studia: Ve vašem případě je nesmysl jít do prváku a žádat pak o přeskočení. Stačí ukázat všechny vysvědčení a mohl byste jít do vyššího ročníku rovnou. Rozhoduje ředitel školy. Uznají se společné předměty a uděláte pouze rozdílové zkoušky z předmětů (odborné), které na vysvědčení nemáte uvedeny. Na soukromé škole vás vezmou klidně do 3. ročníku :)

doplněno 02.02.14 19:04:

zvidavajanca --- kdyby tazatele nechtěli vzít kvůli ůpřekvalifikování", může též v CV uvést jen jednu VŠ, dle toho na jakou prac. pozici se hlásí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 02.02.14 22:34

To rada se zaprenim nejakeho vyssiho vzdelani je takova dvousecna.

V jedne z prvnich praci jsem zaprel VS vzdelani, abych ziskal misto, na ktere by stacil nejaky kurz po stredni skole (sprava PC). Slibili mi urcity plat a kdyz jsem dostal platovy vymer, tak tam byla castka zhruba polovicni (o neco vyssi nez minimalni plat), protoze pry nemam vzdelani (zrejme ten obecny kurz - znalosti jsem mel a muj sef - reditel odboru informatiky - to bez problemu nekolikrat priznal jak pred ekonomickym reditelem, tak i personalni reditelkou). Asi si mysleli, ze jako "malovzdelany blbec" budu za misto rad a drzet usta a krok. Dost je prekvapilo, kdyz jsem jim tam s tim za ty penize na miste flaknul.

Prede mnou tam meli 2 blbce, kteri nic nevyresili a porad na ne byli stiznosti (hrali cele dny hry na PC a neresili problemy uzivatelu). Pak dlouho nemohli nikoho sehnat, az jsem tam zacal delat ja. Najednou se vsechno rozhybalo, vseobecna spokojenost az jsem tam po asi 6 tydnech skoncil. Predpokladam, ze po mem odchodu se vse vratilo do puvodnich koleji. *ee*

Otazka je, jestli by se mnou takhle zachazeli, kdyby vedeli, ze mam VS (ja, muj reditel odboru a ekonomicky reditel jsme byli absolventi stejne fakulty, coz oni ale nevedeli) nebo jestli bych s priznanou VS vubec to misto ziskal (asi ne - bali by se, ze si casem najdu neco lepsiho. Pro porovnani: plat nekoho s mym vzdelanim byl v te firme asi 2x-4x vyssi [resp. 4x-8x vyssi po te "uprave"] nez jsem bral ja na te pozici).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.14 18:57

Příjde mi to divné. Máte dvě VŠ, takže pro řadu zaměstnavatelů jste překvalifikován. Studium uvádíte "od-do škola", takže tady nic nenahradíte, protože školu místo toho nenapíšete a každého zaměstnavatele to hned trkne - dříve dokončená VŠ a pak maturita? Po dokončení nové školy nemůžeš ve stejném datu napsat jinou školu dodělávanou později.

Být tebou, tak to nechám být.

Nevím, v čem je problém školu uvádět - váš osobní, bude tam napsaná, no a? nikdo se vás po dvou VŠ nebude ptát na SOŠ. Není dobrá? Za tu řadu let se to mohlo změnit a stejně tak už to po dvou VŠ nikoho zajímat nebude. Něco jiného?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skolak*
Datum: 02.02.14 20:13

Nejde o kvalitu školy, ale o osobní důvody ( Učitelé na té škole byly pěkní hlupáci, a nejde o vztah ke mě, ale k ostatním méně nadaným žákům, ale to by bylo na delší povídání, a já nechci používat a mít u sebe maturitní vysvědčení posvěcené těmito lidmi).

Datum: 02.02.14 21:55
avatar

To vysvědčení potřebovat budete, až budete dokládat studium po 18. roce věku pro účel důchodového zabezpečení. Nahradit tuto dobu nijak nemůžete, budete muset doložit maturitní vysvědčení ze školy, kterou jste absolvoval.

Zkuste se nad to povznést. Škola Vám v životopise nijak neuškodí a zaměstnavatele bude pravděpodobně zajímat jenom vysokoškolský diplom (pochybuji, že se s dvěma diplomy budete ucházet o práci, pro niž by stačila jenom SŠ).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: laik
Datum: 02.02.14 22:16

Meli jsme na VS nejakeho kluka z ucnaku. Taky si umim predstavit, ze asi po absolvovani se mu moc nechtelo psat na zivotopis, ze ma ucnak. Jenze on byl fakt moc pilny a pracovity a co neumel (a ze toho zvlaste ze zacatku v porovnani s gymnazisty neumel hodne), to se vsechno naucil pri prednaskach. V rozhovoru s nim bylo videt, ze to neni zadny blbec (narozdil od jineho kluka, ktery take byl z ucnaku a VS ho v prvnim mesici uplne prevalcovala. Byl uplne mimo a absolutne nechapal).

Jestli by pri pracovnim rozhovoru nekoho snad zajimalo jeho predvysokoskolske vzdelani, tak ciste jen ze zajmu jako perlicka. Jeho prinos pro pozici, na kterou se hlasil, totiz spocival v tom, co se naucil na VS a z rozhovoru bylo videt, ze je to dobry pracovnik se zajmem o obor a prislusnymi znalostmi. Ze se k nim dostal pres velkou zajizdku pred 10 lety (nastup na "spatnou" stredni skolu), to uz je jeho vec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.14 23:20

Osobní důvody určitě nějaké máte, jinak byste se neptal. Nevím, proč tady ostatní píší, proč druhou maturu nedělat, na to se neptáte. Váš dotaz zní jasně. Můj názor je, že by se vám určitě bez větších potíží druhá maturita povedla.

doplněno 02.02.14 23:30:

mj. přihlášky na SŠ se podávají cca do půlky března, jinak na těchto typech studia pro dospělé se většinou dá přihlásit až do konce srpna

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 02.02.14 22:03

Myslim, ze resis uplnou blbost. Jestli se hlasis na pozici, kde je zapotrebi tvoje VS vzdelani, tak na zivotopis proste placnes obe VS a tim to konci. Nikoho nejaka predchozi stredni skola nezajima. Cele vzdelani je udaj na 2 radky:

Vzdelani:
2014 ... CVUT FSI: technik strojni vyroby (Bc.)
2014 ... VSE NHF: Ekonomika podnikani (Mgr.)
(nebo neco podobneho - ty zkratky a obory jsem si ted vymyslel).

Jestli jsi predtim mel gympl, strojarnu, ekonomku nebo chemicke uciliste, uz je kazdemu ukradene.

Pod to vzdelani muzes jeste doplnit treba nejake studentske projekty, souteze, tema bakalarske prace, praxi nebo brigady v oboru pri studiu nebo ja nevim co nebo jestli vubec neco jsi jeste pri studiu delal, cim by jsi jeste navic vylepsil "vzhled" te tvoji soucasne urovne znalosti, protoze jako cerstvy absolvent asi nemas zadnou predchozi vyraznou pracovni zkusenost v oboru, ve kterem se uchazis o pozici.

Stredoskolske vzdelani bych do zivotopisu vubec netahal, protoze jsi uz o uroven vyse.

Jestli se ale hlasis na pozici, kde pozaduji stredoskolske vzdelani a vysokoskolske je spise na prekazku (kvuli prekvalifikovani), tak to bys pak musel tu stredni skolu resit tak, jak je uvedeno v predchozich prispevcich.

Stejne by asi takovato pozice ale byla jen docasna a casem bys stejne miril na mista, kde bys svoje VS vzdelani uplatnil, takze delat si kvuli tem par mesicum nebo 1-2 rokum, nez bys nasel praci odpovidajici tvojemu vzdelani, dalsi maturitu, je skoda casu. Spise bych ten cas venoval na prohloubeni nebo uplatneni znalosti z tech VS.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.14 09:11
avatar

laik, naprostý souhlas s vašim pohledem a návrhem na řešení. *palec* To, co tazatel píše, mi připomíná někoho, kdo stojí nad čistou podlahou a vzpomíná, že ještě nedávno tam bylo rozlité mlíko. :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.