Jak se vyhnout placení neklasifikace

Od: Datum: 31.01.14 01:09 odpovědí: 11 změna: 31.01.14 21:52

Dobrý den, z osobních důvodu jsem nastoupil na dalkove studium soukromé školy leč bohužel ne vždy se mi podařilo se na vyuku dostavit a i po konzultaci a domluvou s učiteli mi udělili někteří neklasifikaci. Konkrétně s jedním kterého máme na dva předměty jsme byl domluvený že zašlu referáty které jsem mu ještě týden před vánoci poslal Nko uděllil stejně zajímá mě pokud byla chyba technického razu že mu napřikald email nedorazil nebo jsem ho omylem špatně zapsal zda mám nějákou šanci ziskat znamku dodatečně aniž bych musel za N platit poplatek který za každý jeden předmět činí 500 kč
na školu jsem nastoupil o teměř celé 2 měsice později a tedy jsem všechny znamky dohaněl jako bych tam byl od 1. září je nějáká šance někerá Nka obejít s vymluvou na pozdní nástup?
Pokud ani jedna z těhle cest není nijak řešitelná chci se zeptat zda se něco stane když 4 Neklasifikace neuhradím... a k termínu přezkoušení se tedy nedostavím dohroamdy to čítá 2000 kč které nazbyt opravdu nemám... mohou mě za to vyhodit?
děkuji předem za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.14 09:19

Dej si pozor, aby to nevymáhali. Na soukormé škole tě nikdo nevyhodí, spíš tě nechají opakovat ročník a budou chtít zaplatit školné za 2. pololetí. Podívej se do smlouvy, kterou si podepisoval při přijetí, budou tam podmínky o školném apod.Když nepřijdeš na zkoušky, tak ti neuzavřou pololetí (ALE zaplatit 2.pololetí musíš stejně do datumu ve smlouvě)

doplněno 31.01.14 09:27:

ukonči sám studium před datumem, kdy se má uhradit 2. pololetí NEBO musíš zaplatit a jít na zkoušky

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.14 11:18

Přesně tak, jak píše jancak. Podívejte se do smlouvy. Nevím, k jaké dohodě doško přitom, že jste nastoupil o dva měsíce později (sleva na školném? prodloužení klasifikace?). Všechno musíte mít ve smlouvě, co není, není vymahatelné.

A platí se neklasifikace nebo doklasifikace. Pokud doklasifikace a máte domluvený termín na který se bez řádné omluvy (pravděpodobně lékařem) nedostavíte můžou to po vás vymáhat.

Ale co já nechápu je, že něco pošlete před vánocema a dál se nezajímate, jestli je to OK a jaká známka bude. Měsíc a půl. A necháte to dojít do takové fáze.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.14 11:32
avatar

S tímhle vaším přístupem ke studiu by bylo lepší, kdybyste se na to rovnou vybodnul. Ne všechno v životě se dá okecat nějakými výmluvami. Pokud tedy nestudujete na plzeňských právech.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jojo*
Datum: 31.01.14 17:03

a potom je maturita a maturita ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demo07
Datum: 31.01.14 14:31

nezajímal jsem se nadále proto že to byli referáty, je to dálkové studium s nematuritních předmětů tenhle prosedor znamkuje v měřitku 1-3-N, odborné předměty mam všechny oznamkovane takže mi tu nikdo nepiště že mám laxní přistup ke studiu, ničemu se nechci vyhnout nechci jen platit 2000 kč obzvlaště pokud jsem z poloviny těhle předmětu zadání práce splnil a propo. kdybych nesplnil zadani profesor je snad povinen upozornit na to že je NESPLNĚNO vidl jsem ho i po vánocích neříkal nic, bral jsem to za hotové... 3tí ze 4ř N jsem dostal z matematiky z duvodu nedostavené se k testu -ne vždy vás z práce pustí- a je dost těžké nabrat znamky když vám dají 1 test za pololetí a to ještě v nečekaném datu... třetí bylo z Nj na to jsem se umyslně vykašlal poněvadž to neumim.
důvodem proč to nechci platit je to že ty one 2 referaty jsem zaslal obratem po zadání druhým důvodem je to že i když zaplatím 500 za Nj tak dostanu pravděpodobně za 5 myslel jsem si že když to nezaplatím a nedostavím se ke zkouškam dostanu automaticky 5tku protože na intermnetu už na ně vysí pevný termín. to byl muj druhý dotaz na vás. Moralizování není opravdu nutné nejsem dítě které si neuvěodmí dusledky svých činnů ale jsem prostě někdo kdo NEMÁ 2000 a splnil zadani ukolu za které měl být oznámkován...
SMlouva byla standartní jako bych nastupoval v září žadne ulevy tam nejsou psány. Na internu u vypsání zkoušek je uvedeno toto:

Dodatečná zkouška nebude zahájena, pokud žák neprokáže uhrazení správního poplatku 500,– Kč/zkoušku v sekretariátu školy.

Pokud se žák v uvedeném termínu stanoveném ředitelkou školy ke zkoušce nedostaví, je povinen předat písemnou omluvu, kterou řádně doloží (např. potvrzením lékaře), k rukám ředitelky školy.

Bude-li omluva uznána, bude žákovi stanoven náhradní termín dodatečné zkoušky.

Pokud se žák nedostaví bez omluvy nebo omluva uznána nebude, bude žákovi uděleno výchovné opatření.

Datum: 31.01.14 15:15

Učitel není povinnen vám říkat, co máte a co nemáte splněno. To si máte hlídat sám. Myslím, že není takový problém napsat na začátku ledna email s tím, zda máte splnění všechny podmínky ke klasifikaci a jakým stupněm budete klasifikován.

A pokud na NJ nemáte, tak nemá smysl dál studovat. Ukončete studium ještě předtím než budete muset zaplatit za 2. pololetí.

Za nedostavení se ke zkoušce by vás normálně mohli vyloučit ze studia, ale jelikož je to skoukromá škola, jde hlavně o peníze a proto tak neučinili.

A teda ta vaše čeština. *ee*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.14 15:56

často se 2.pololetí hradí ke konci 1. pololetí, ke 31.1. (dnes). Vždy se platí buď celé pololetí dopředu, případně dle školy se dá domluvit na splátkách (musí se podat žádost a schválit vedením školy). Ve smouvách ale bývá že při ukončení studia se doplácí celé pololetí. Zajímá mě, jak to máte s placením 2.pol?

doplněno 31.01.14 15:58:

Že nemáte ukončenou klasifikaci za 1. pol. je nebude zajímat. Budou chtít zaplatit i přesto 2.pol. k datumu ve smlouvě.

doplněno 31.01.14 17:47:

:) :) neuvěřitelné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demo07
Datum: 31.01.14 16:53

tady radí snad samí pitomci nebo co? proč tu řešíte placení druhého pololetí a uplně jiné věci... jak jsme psal v předchozím postu o žádné moralizování nestojím na co mám a nemám je čistě moje věc i kdybych neuměl ani slovo do kocne roku času dostatek... šlo mi pouze o to dozvědět se jak jednat s učitelm kterému jsem ukoly zaslal a on mi přes to nedal známku... pokud na tohle odpovědět neumíte pak jse mi kničemu moralizovat se mohu sám blbejch keců taky mám dost... takže rady "ukonči studium" "kašli na studium" "pokud na to nemáš nestuduj" si strčte víte kam dal jsme konkrétní otázky na které jsme čekal konkrétní odpovědi které jak se zdá nemáte tak proto prosím bez vyjádření ušetříte tak čas mě i sobě jestli máte takové tendence každého moralizovat pak si udělejte děti..

Datum: 31.01.14 17:17

Tak víte co? Běžte za tím učitelem, co vám dal N a zeptejte se proč. Ale to už jste, protože nejste blbej, dávno udělal. Ale stejně vám to bude k ničemu, protože žádnou výmluvu na technický ráz (že mail neodešel, nedošel, že jsme ho poslal na blbou adresu)... to měla být vaše starost před uzávěrkou klasifikace.

Známku jinak nezískáte, než doklasifikací a zaplacením poplatku. Ale tím, že dojdete za učitelem se slušně zeptat, proč vás neklasifikoval, když jste zadané splnil, nic nezkazíte

Ale vy všechno víte nejlíp, jak to udělat, takže vůbec nechápu, proč se nás ptáte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: demo07
Datum: 31.01.14 18:30

otázky byli jasně formulovány pokud je tak těžké je pochopit a konkretně odpovědět pak raději neodpovidam. Konkretni rada pro vás.

Datum: 31.01.14 21:52
avatar

Není šance získat nedostatečnou, aniž byste absolvoval (a samozřejmě zaplatil) doklasifikaci. A není šance se vymlouvat na pozdější nástup/začátek studia. Uvědomte si, že Vám škola vyšla vstříc (nemusela Vám pozdější nástup umožnit). Pokusíte-li o tuto výmluvu, ztížíte situaci dalším studentům.

Vyhodit za neklasifikaci v pololetí Vás nemohou, Přesto stejně jako předchůdci doporučuji přehodnotit přístup ke studijním povinnostem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.