Nástavba-vysoká škola-práce

Od: Datum: 27.01.14 12:27 odpovědí: 5 změna: 27.01.14 20:30

Ahoj

Mám vyučný list obor: Automechanik, ted maturuju na nástavbovém oboru : Porovzní technik.

Chtěl bych se zeptat jestli mám vůbec nějakou šanci se někde uchytit jako Porovozní technik ani nevím co přesně bych dělal. V okolí kde bydlím je firma Eberspracher svaruje se tam vyfuky a dalsi prace.

Chtěl bych se vás zeptat co bych stimto oborem mohl delat? A kdybych ten obor chtěl jednou dělat,tak je mi jasný,že me prostě nevemou do práce jako provozního technika,protože nemám praxi,takze dalsi otazka kde vemu praxi,abych se stal jednou provoznim technikem.

Posledni otázka: Na VŠ strojni dostal bych se tam? V prvním nastavbovem rocniku jsem v 1 pololeti mel prumer 3,15,druhy pololeti uz bylo lepsi. Ted posledni rok v prvním pololetím mám samé dvojky snad jen 3 trojky a bohuzel jednu 4 z matiky. Myslite,ze bych mel vubec sanci se dostat na VŠ?

doplněno 27.01.14 12:41:

Ještě jedna otázka ktomu tématu : Hledal jsem vysoké školy a našel jsme jednu v Praze nejakou strojni fakultu.

Je tam napsáno,že chtějí vidět pololetí posledního rocníku a maturitni vysvedceni. coz by me vyrazne pomohlo protoze v 1 pololeti posledniho rocniku Mám ze vsech odbornych predmetech 2 nejhorsi ze dvou 3. akorat budu mit jednu 4 z matiky ale jinak vse ostatni je za 2 a nejhur za 3 jako je cestina,nemcina.

Chtěl bych se zeptat oni tam pisou,ze posledni pololeti ale jestli si to bere i u nastavby? to nevim tam nepisou. mozna to z toho pochopite vic nez ja. jo a jeste taky ksola kouka jaky ma prumer kdo na maturitnim vysvedceni? nebo se skola rozhoduje koho prijme spis na tom jaky mel znamky na pololetnim vysvedceni nez na maturite? predem dekuji za vase odpovedi.

3
IV.
Poplatek za přijímací řízení
1. Poplatek činí 510,- Kč (v případě elektronické přihlášky 410,- Kč) za každý přihlášený studijní obor a formu studia.
2. Poplatek se hradí poštovní poukázkou nebo převodem ve prospěch účtu Univerzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem, Komerční banka, a.s., pobočka v Ústí nad Labem, Bílinská 175/2, 400 01 Ústí nad Labem, č. ú. 107-5195930277/0100, variabilní symbol je v obou případech 480509, specifický symbol pro papírovou přihlášku je 1. _ 6. znak z rodného čísla, u elektronické přihlášky je specifický symbol automaticky generován systémem. Platby v hotovosti a peníze zaslané poštovní poukázkou typu C nebudou přijaty.
3. Poplatek je splatný ke dni podání přihlášky ke studiu a je v jakékoli fázi přijímacího řízení nevratný.
4. V případě pochybností je uchazeč povinen úhradu řádně prokázat.
V.
Podmínky přijetí ke studiu v bakalářských studijních programech
1. Uchazeči o studium všech bakalářských studijních programů a oborů budou přijímáni bez přijímacích zkoušek.
2. Termín pro zpracování přihlášek a posuzování splnění podmínek k přijetí je stanoven na 24. 6. 2014.
3. Ke studiu v přihlášeném studijním oboru může být přijat absolvent střední školy, který úspěšně složil maturitní zkoušku. Složení maturitní zkoušky je třeba prokázat úředně ověřenou kopií maturitního vysvědčení, kterou je nutné doručit na adresu fakulty do termínu stanoveného pro zpracování přihlášek, tedy do 24. 6. 2014. Nedoručení vysvědčení řádně a včas je považováno za nesplnění podmínek k přijetí ke studiu.
4. Povinnou součástí přihlášky ke studiu v bakalářských studijních programech jsou střední školou potvrzené známky na pololetním vysvědčení posledního roku studia na střední škole včetně studijního průměru, nebo úředně ověřená kopie vysvědčení z posledního roku studia uchazeče na střední škole, které je uchazeč povinen doručit na adresu fakulty do 15. 6. 2014.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.14 12:51

šanci dostat se na VŠ máš vždycky (jak velkou zjistíš sám po zkušebních testech, které bývají na webu VŠ), protože záleží dost na typu přijímaček...jestli jsou přímo z matiky nebo scio testy apod. též existují různé přípravné kurzy na přijímačky. Spíš se obávám, že by si pak mohl mít problém na VŠ se udržet, záleží na píli

Příklady na strojní VŠ (kolik % přihlášených brali vloni na strojní fakulty) - ČVUT 95,7%, Liberec - 90%, Ostrava 96%, VUT 83%, Plzeň 95%...zjisti si jaký je druh přijímaček, pořádně se připravit a pak to nějak dopadne...lepší zkusit než nedělat nic

doplněno 27.01.14 12:54:

když berou bez přijímaček, tak to aspoň zkus. Třeba se Ti studium zalíbí o:) Budou chtít vidět ty vysvědčení, které jsou ve 4. bodě. Že máš nástavbu je nezajímá.

doplněno 27.01.14 13:03:

1. Uchazeči o studium všech bakalářských studijních programů a oborů budou přijímáni bez přijímacích zkoušek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fido*
Datum: 27.01.14 12:55

Poplatek za elektronickou a neelektronickou přihlášku je různý? Tak u nás, už Tě bez elektronické ani nepřijmou.

Ohledně šancí. U nás vloni brali 30 studentů a přihlášených bylo 1480. Nakonec vzali 38. šance si spočítej, ale nejde o matematiku, ale o přípravu a vědomosti u přijímaček.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.14 19:56

4. Povinnou součástí přihlášky ke studiu v bakalářských studijních programech jsou střední školou potvrzené známky na pololetním vysvědčení posledního roku studia na střední škole včetně studijního průměru, nebo úředně ověřená kopie vysvědčení z posledního roku studia uchazeče na střední škole, které je uchazeč povinen doručit na adresu fakulty do 15. 6. 2014.

takze myslite si teda opravdu,ze budou chtit posledni rocnik? a prvni pololeti prvniho studia teda ne?

Jo a co znamky z maturtniho vysvedceni,kdyz budou lepsi nez znamky za pololeti pomuze mi to? nebo je spis zajima vic ty pololetni znamky ten prumer? diky za odpoved.

Datum: 27.01.14 20:30

píšou jto dost jasně, chtějí pouze pololet. vysvědčení z mat.ročníku (potvrzené sš) + průměr nebo kopie vysvědčení z posledního ročníku sš (úředně ověřená)...nikde se o maturtiě nepíše, pouze je bude zajímat zda jsi maturu složil či ne

doplněno 27.01.14 20:34:

jak píše níže "zvidavajanca" jedná se o Fakultu výrobních technologií a managementu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, ne Praha!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.14 17:42

Dostat se na VŠ technického oboru není problém (pokud to nejsou nějaké obory, kde se bere velmi nízký počet lidí) - většinou naberou velké množství lidí a po prvním semestru spousta z nich skončí. Dostat se tedy není porblém, ale udržet se.

Každé škola má taky jiné podmínky přijetí (může se lišit i obor od oboru!), někde můžou být známky hlavní kritérium (přijetí na průměr), jinde je vůbec nezajímají.

Bohužel technické obory jsou založené na matematice (viz předměty na daném oboru). Že to, co je označené matematika (nebo přímo nějak pojmenované podle odvětví matematiky) bude matematika je jasné, někdy však matematika jsou i věci, které na první pohled matematika nejsou.

Zkusila bych to, 400 korun vás snad nezabije.

Podle EDITu se jedná o UJEP, kde jsem našla FVTM, ale ta je v Ústí nad Labem a navíc to není přímo VŠ strojní. FAkulta strojní je na ČVUT, ale myslím, že tam nároky na matematiku budou dost vysoké.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.