Přestup ze SŠ ve třetím ročníku

Od: Datum: 26.01.14 21:48 odpovědí: 5 změna: 27.01.14 17:45
Dobry den,chtela jsem vas pozadat o radu zda je mozne prejit ze SŠ - hotelova skola na uciliste obor kuchar - cisnik,jsem momentalne ve tretim rocniku achtela bych prestoupit na ucnak take hned do tretiho rocniku abych si tento rok mohla uz udelat vyucni list. Jde to?
Predem dekuji za vase rady,nazory.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.14 21:54

Nejde.

Jedná se o dvě rozdílné školy, co se obsahu týče. Něco vám možná uznají (neznám osnovy), ale myslím si, žebyste musela od 1. ročníku.

Být váma, dodělám hotelovku a maturitu a pak uvidíte co dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.14 22:15
avatar

To @zvidavajanca - nevím, odkud máte tyto info, ale jelikož náš syn právě končí ZŠ a lavíruje mezi učením na kuchaře a SHŠ, tak věřte, že máme už pár těch škol objetých. Mnohdy ty školy jsou integrované - tedy učiliště i hotelovka v jednom baráku a právě na tento problém jsme se ptali, všude tvrdili, že to jde a že se to tak praktikuje. Tedy pokud žák nestačí na střední školu, přejde na učňák. Ovšem nejpřesněnjší info tazateli dá zřejmě jen vedení té dotyčné školy.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.01.14 17:45

Že je nějaký přestup možný, je mi jasné. Že možná i něco uznají jak píše @clayman, ok. Ale neříkejte mi, že studuje jiný obor, jiné předměty, má jisou praxi a teď si po třech letech řekne, že to zemní, že chce výuční list a tak bude pokračovat "jen tak" jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.14 23:21

Dobrý den,

přesně tak, záleží na daných školách a na tom, jak budou ochotné Vám dané předměty uznat nebo budete muset psát nějaké rozdílové testy apod.

Ale určitě si myslím, že je škoda zahazovat 3 roky na SŠ, když už vám zbývá jen jeden do maturity, která je v dnešní době minimum co se týče vzdělání. Také jsem se střední bojovala, ale nakonec jsem jí dodělala vcelku bez problémů a jsem ráda, že jsem tam tu maturitu dodělala a neztrácela ty roky na sš. Navíc je pravda, že učňák si můžete dodělat po maturitě nebo ho dělat při zaměstnání dálkově...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.14 07:52
avatar

jako úspěch bych viděl, pokud by uznali první ročník a nemusela jste to dělat úplně celé. Ale existují i různé individuální plány a jak tu někdo psal i rozdílové testy. Zkuste si promluvit se zástupcem ředitele školy nebo přímo s ředitelem popř se nechte odkázat na někoho, kdo to řeší. První ročník vidím celkem úspěšně, zbytek by byl o štěstí a vstřícnosti školy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.