Sportovní Individuální plán na Gymnáziu

Od: Datum: 23.01.14 15:48 odpovědí: 7 změna: 23.01.14 18:42

Dobrý den, často sportuji a jsem v tom dobrý, bohužel jsem v prvním ročníku na gymplu a něják mi to nejde skloubit se školou. Ve škole moc nestíhám a odpolende trávím tréninkem. Prosím nepište že mám vynechávat tréninky, nebo přestoupit na méně těžkou školu, to opravdu nejde..a když se večer vrátím, jsem rád že se neučím dva předměty, bohužel jich musím umět mnohem víc. Často jsem slýchával, že sportovci mají individuální plán, ale vůbec nevím co si pod tím mám představit? Myslíte, že by mi ho škola dala, když i reprezentuji ČR? Jak se o to žádá? A co by ten plán tedy obnášel? Děkuji mnohokrát! :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.14 15:56

individuální vzdělávácí plán znamená, že např. můžete vynechat ve škole kvůli tréninkům, upravit si docházku, domluvit si zkoušky jak Vám to vyhovuje apod...podejte si žádost na ředitelství a uvidíte jestli Vám IVP schválí nebo ne (od 18 let žádate sám, do 18 podepisují žádost rodiče)...Proč nemůžete přestoupit třeba na obor sportovní management (nebo obdobný, kde jsou zvyklí na profi sportovce?). Měl byste jednodušší život

doplněno 23.01.14 15:58:

ještě budete muset doložit a zdůvodnit, proč si žádate IVP plán - potvrzení o reprezentaci ČR, povinných tréninzícch...

doplněno 23.01.14 16:03:

IVP umožňuje studentům neúčast ve výuce v nezbytně nutném rozsahu v rámci tréninkového plánu a reprezentačním povinnostem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 16:07

S tím by problém nebyl, to už jsem dokládal na ZŠ když jsem někam jezdil závodit. Ale spíš mi jde o tohle - když teda nebudu muset chodit do školy, na některé hodiny, ono by to bylo asi jen na první hodiny, kvuli ranim treninkum, tak se to potom sám doučím a prof. mě někdy vyzkouší?..Ale taky mi jde o to, že ikdyž v té škole jsem, tak nemám čas se doma naučit to, co si tam napíšeme. Pokud mě chápete.

Datum: 23.01.14 16:13

Ano, zjistíte si učivo a doučíte se sám. Můžete si zkoušku domluvit individuálně. Pokud nemáte čas na naučení a nezvládnete předepsané učivo aspoň na čtverky, tak stejně asi časem budete muset přejít na jednodušší školu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 16:14

Na čtverky to zvládám :)

Datum: 23.01.14 16:18

dobře...takže jestli Vám vyhovuje kombinace gympl se čtyřkami + reprezentace, tak není co řešit...zkuste si podat žádost o IVP a uvidíte, jak se vyjádří vedení školy...pak se můžete rozhodovat co a jak dál

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 16:20

Dobře, moc děkuji :)

Datum: 23.01.14 18:42
Ziskat IVP pri reprezentaci by nemel byt problem. Promluv si o tom s rodici a protoze ti nebylo 18 budou to zarizovat oni. Domluvila bych si schuzku s reditelem (telefonicky na urcity cas). Zajit tam s rodici a domluvit se. Predpokladej, ze bude delat nejmensi nutne ustupky, ale zalezi na nem. Nemusi ho povolit vubec, ale u sportovcu (repre) a zavaznych zdravotnich problemech vetsinou povoli. Ovsem od tebe to vyzaduje pripravu na zkousky a dohaneni zameskaneho. Pokud s tim mas problem asi kombinace gymnazia a sportu neni pro tebe.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.