Po maturitě na učňák- jak?

Od: Datum: 22.01.14 22:25 odpovědí: 10 změna: 24.01.14 12:11

Zdravím, po maturitě bych si chtěl udělat ještě jeden učňovský obor. Kde sehnat přihlášku? Vyřídí mě ji i na mojí základní škole?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.14 22:30

Po maturitě už s Vámi ZŠ nemá nic společného, do přihlášky uvedete známky z posledních dvou ročníků SŠ. Nejlepší byste měl nástavbu, kde po maturitě získáte výuční list již za 1,5 až 2 roky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.01.14 22:30

Někteří moji spolužáci šli také po maturitě ještě na jednu SŠ, přihlášku si vyřizovali normálně na střední.

Od: jackŽ
Datum: 23.01.14 08:45

No ale na střední kam teď chodím mě třídní řekla že s tím oni také nemají nic společného, a na další škole chcou známky ze základní školy včetně přihlášky.

Od: skola*
Datum: 23.01.14 08:56

Ne, musíš si to vyřídit sám. Osobní zkušenost, nedělej to ! ztratil jsem tak půl roku života, školu nedodělal a vzhledem k věku a potřebě peněz jsem lítal pořád po brigádách. Pokud chceš školu, udělej vysokou. Také se letos hlásím a rvu si vlasy, že jsem to neudělal hned.

Od: skola*
Datum: 23.01.14 09:03

Jinak přihláška se vyplňuje tak, jak tam je. Ty známky si z vysvědčení přece umíš opsat. Dokladovat budeš vysvědčení 9 ZŠ, 4, SŠ + maturitní, dále budeš žádat o uznání známek z předmětů, ze kterých mᚠukončený 4 ročník + maturitu + uvolnění z těchto předmětů. Tím pádem budeš chodit jen na odborné předměty a praxi. Pak zjistíš, že chodit do školy na dvě hodiny denně tě nebaví. Taky zjistíš, že vzhledem k tomu, že jsi dospělý a oni jsou děti, chovají se jako idioti. Buďto se tak začeš chovat taky a nebo odtamtud odejdeš. Navíc SOU bere přednostně lidi ze ZŠ, takže pokud budou mít plno, tak tě již nevezmou. Já vím, je to lákavé, taky mne lákalo řidičáky B,C,T + svářečáky zadarmo, ale dojíždění, špatné spoje na praxi a hlavně potřeba peněz mne od toho nakonec odradily.

Datum: 23.01.14 18:30
Jaka prednost liden ze zakladky? Jsou snad jasne dana kriteria prijeti, ne?
doplněno 23.01.14 18:32: A nevim, co dotycny studoval, ale jit na ucnak a mezi decka (a to jeste ty hlupaky, protoze zbytek jde na maturitni obory) o 4 roky mladsi?

Datum: 23.01.14 18:34

proto existuje zkrácené studium pro lidi s maturitou, kteří chtějí získat vyuční list o:)

Datum: 23.01.14 10:04

můžete set vyučit dálkově nebo večerně (výuka většinou 1x týdně), na některých školách ve větších městech tuto možnost nabízejí. Určitě na tento typ studia budou chodit i starší studenti (většinou studují při práci nebo na rodičovské)...zkuste se informovat na ÚP mají přehled o všech otvíraných oborech nebo na školském úřadě

pokud byste si zažádal o uznání předmětů ze sš, tak byste se učil jen odborné předměty

doplněno 23.01.14 10:05:

anebo nástavbu (též někdy bývá dálkově)

doplněno 23.01.14 11:44:

pohledejte na www.infoabsolvent.cz

ZKV - zkrácené studium pro získání středního vzdělání s výučním listem - umožňuje absolventům s maturitou získat ve zkrácené době výuční list. Délka studia je 1 až 2 roky v denní formě.

ZKM - zkrácené studium pro zíkání středního vzdělání s mat. zkouškou - umožňuje absolventům s maturitou získat ve zkrácené době maturitu v jiném oboru vzdělání. Délka studia je 1 až 2 roky v denní formě.

doplněno 23.01.14 11:47:

viz Zkrácené studium po maturitě nebo vyučení http://www.infoabsolvent.cz/Obory/19/7#filtrForm

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.01.14 12:01

Ano a dokonce např. má hotelovku a chce výuční list číšník, stačí mu rok studia, je ale zpoplatněný (cca 7000Kč)

Ohodnoceno: 1x

Od: cucaŽ
Datum: 24.01.14 12:11

Nejjednodussi bude kontaktovat skolu kam chces jit.domluv si schuzku co a jak ti reknou.pozor zjisti si lhutu pro podani prihlasky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.