Seminární práce z methanolu

Od: Datum: 22.01.14 18:46 odpovědí: 2 změna: 22.01.14 20:55

Ahoj všeci

Píšu seminárku z chemie na téma Methanol. Chtěl jsem poprosit, jestli někdo nemá tipy na literární a internetové zdroje kromě Wikipedie samozřejmě.. -_-

Zároveň se chci zeptat na jednu konkrétní věc. Slyšel jsem něco o methanolu s radioaktivním kyslíkem při určité reakci s izotopem kyslíku 18. Ví někdo o co jde? Popřípadě, jestli by mi to mohl někdo popsat nebo dám tip, kde na to najít odpověď.

Předem díky moc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.14 19:46
avatar

Využívání izotopu O2 je výhodné na příklad při esterifikaci.Tam je možno prokázat,že při esterifikaci alkoholu s anorganickou kyselinou se do esteru nezapojuje kyslík z alkoholu.Při esterifikaci organickou kyselinou se naproti tomu stává součástí esteru právě kyslík z alkoholu.

Co se týče metanolu,je zrovna aktuální,že existují velké zásoby,s nimiž si nikdo neví rady:

Mám velice atraktivní postup,jak tento alkohol zužitkovat.Metanol se vcelku lehce silným oxidačním činidlem oxiduje na kyselinu mravenčí.Ta se dá lehce v kyselém prostředí esterifikovat s etylalkoholem na mravenčan etylnatý.Ten má velmi výraznou vůni a používá se jako rumová tresť.To by bylo rumu!

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jederlacht
Datum: 22.01.14 20:55

Supr, děkuju za odpověď :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.