Co je to vůbec akcie, burza..?

Od: Datum: 20.01.14 16:26 odpovědí: 4 změna: 31.01.14 11:12

Co je to akcie, burza, deflace, znárodnění a hospodářská recese..? děkuju moc za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.14 16:33

Ahoj, Tak např. Akcie je cenný papír nebo zaknihovyný cenný papír potvrzující, že jeho majitel (držitel)Akcionář, vložil určitý majetkový podíl (kapitál) do akciové společnosti a s nimž jsou spojena práva akcionáře jako společníka podílet se na říezní společnosti, jejím zisku a případně také likvidačním zůstatku.

zbytek si dohledej sama :)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: samaelka
Datum: 31.01.14 11:12

Burza - "Burza je instituce, která organizuje trh s investičními nástroji a prostřednictvím níž lze nakupovat a prodávat finanční instrumenty jako například cenné papíry, futures, opce, komodity, investiční certifikáty, měnové páry apod." zdroj zde.

Forma burzy je oboustranná aukce. Účastníci burzy jsou emitenti - chtějí získat kapitál a investoři - chtějí zhodnotit své finance, resp. do něčeho investovat.

Další info doporučuju na wikipedii - https://cs.wikipedia.org/wiki/Burza

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petra63
Datum: 20.01.14 19:33

Když společnost vstoupí na akciový trh, vydá nějaké akcie a lidé si je koupí. Tím společnost získá peníze pro svoji činnost. Akcie jsou v podstatě podíl ve firmě.

Burza je místo, kde se s akciemi obchoduje. (nejen s akciemi, ale předpokládám že se ptáš na tento obor).

Znárodnění může mít dva podobné významy - komunisté před časem znárodnili podniky, třeba Baťovi, prostě teď je to naše a basta. Byla to defakto krádež, jen v trošku jiném rozměru. Dnes když se mluví třeba o "zestátnění", tak je to myšleno spíše tak, že by stát daný obor provozoval a ostatní by nemohli. Částečně by to byla taky krádež, ale spíše krádež "práva" na konkrétní činnost, než krádež fyzických podníků, továren atd.

Hospodářská recese je na delší povídání, ani politici, kteří jí často skloňují, o ní často nemají moc dobré povědomí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.14 21:23
avatar
Koukám že ti zbyla na hledání ještě deflace. To je opak inflace. Při inflaci ztrácí peníze svoji hodnotu takže na nákup stejného zboží potřebuješ víc peněz. To znehodnocuje tvé úspory a nutí tě peníze nesyslit a nakupovat. Deflace naopak zhodnocuje měnu čímž zlevňuje dovozové zboží ale naopak způsobí že naše zboží je pro ostatní dražší a tím zhoršuje schopnost podniků exportovat.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.