Zkušenosti a e-learningem

Od: Datum: 19.01.14 14:01 odpovědí: 2 změna: 19.01.14 15:41

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s e-learningem? Jak to při tomto studiu vypadá, jak to probíhá a jak jste s ním spokojeni? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 19.01.14 15:34

Výhoda: studijní materiály si žák může prohlídnout a studovat kdy chce, kdy má na to čas a volno, v průběhu učení jedné kapitoly si může hledat další materiály, konzultovat a pak udělat test na závěr lekce nebo kapitoly.

Účastník internetového kurzu může být třeba na druhém konci světa. Některé e-learningové kurzy mají úvodní a závěrečné prezenční setkání a zbytek kurzu probíhá po internetu.

Některé kurzy v prostředí Moodle jsou přístupné i hostům, pokud nepotřebují certifikát o absolvování, mohou volně studovat, přeskakovat kapitoly.

Nevýhoda: někteří učitelé jsou kruťasové, testy jsou pouze jednoprůchodové, nelze se vrátit k předchozí otázce, je jen jeden pokus a hned hodnocení. Některé studijné materiály jsou šíleně nudné a dlouhé (například hodinové video ze záznamu přednášky, která uspává i prezenční studenty, kde se nedá snadno přeskakovat, protože někde jsou ukryté perly a myšlenky, které se pak zkouší).

Některé kurzy jsou skryté za zdmi registrace a zájemce o kurz nemůže nahlédnout do obsahu, v Moodle někteří tvůrci kurzu neumožňují vstup pro hosty. Některé kurzy otvírají kapitoly postupně, není možné se dívat do budoucích, co v nich bude. Někdy se zájemce přihlásí do kurzu, který je k ničemu. Některé kurzy jsou placené, jiné zdarma.

Závěr: záleží na kurzu, studijních materiálech i vyučujících, ale zatím jinak pozitiva, je to zajímavá možnost nezávislého vzdělávání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 19.01.14 15:41

V dobrých kurzech má účastník kurzu i možnost přímého kontaktu s vyučujícím, formou zasílání řešení domácích úloh, a reakcí o vyučujícího nebo i konzultací. Velmi výhodné jsou kurzy, kde i ostatní účastníci zveřejňují výsledky svého studia, jednotlivých kapitol, ostatní se mohou poučit z jijich prací, nebo i vzájemně komunikovat, konzultovat nebo i spolupracovat, tvořit tvůrčí skupiny a nejen studovat, ale i tvořit. V reálu se i poznat osobně a pak případně spolupracovat nebo konzultovat i po skončení kurzu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.