Mam jit na gympl?

Od: Datum: 14.01.14 20:27 odpovědí: 6 změna: 14.01.14 21:53

Hodne lidi rika,ze gympl je hodne tezkej a hroznej a at tam nechodim,jenze ja nevim,kam jinam bych mela jit? Je gympl tak hroznej?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 14.01.14 20:33
avatar

Gympl není hroznej, ale je to jen odrazový můstek k dalšímu studiu., Maturant z odborné školy, průmky, má daleko více možností než absolvent gymnasia, který umí vše trošku, ale dobře nic... Pokud neplánuješ další studium na vejšce, vyber si raději nějakou odborně zaměřenou školu, podle Tvých schopností a zájmů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 14.01.14 20:33

Každý rok odmaturují z gymlu tisíce studentů, tak se to asi dá. Pokud chceš po střední dál, je to nejlepší volba, zvláště pro nerozhodné. To nikoho v okolí z gymlu neznáš, aby se zeptala konkrétně?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 20:52

Záleží, co chceš dělat.

Chceš-li být kadeřnicí, je pro tebe gympl na nic. Stejně tak, pokud nechceš studovat na vysoké škola. Pokud chceš studovat technický obor na VŠ taky doporučuji SPŠ (střední průmyslovou školu), zeptat se na úroveň matematiky (hádám, že to nebude nějaké propastné). Ne, že by to z gymplu našlo, ale na gymplu se o technických oborech moc nedozvíš, max. velmi okrajově.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 14.01.14 21:31
Z nedostatku technickych znalosti u gymnazistu bych si nic nedelal. Na VS se stejne cela stredni prumyslovka probere behem 2 semestru *smich*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dinosaurus
Datum: 14.01.14 21:38

na gymplu jsem měla povinnou maturitu ze strojírenství ) a deskriptivu, kterou někteří mí známí s průmkou ani neviděli :)

pravda, bylo to někdy v pravěku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 14.01.14 21:53

Každá škola je svým způsobem těžká. Ať odborná střední škola, střední odborné učiliště, gymnázium nebo konzervatoř. Záleží na tom, k čemu máte sklony, předpoklady a možná i představu o vašem budoucím oboru, ve kterém byste se chtěla v životě uplatnit.

Gymnázium je univerzální střední všeobecně vzdělávací škola s vysokými nároky ve všeobecně vzdělávacích předmětech. A stejně tak například střední průmyslové školy jsou také školy s vysokými nároky, a navíc v odborných předmětech. Totéž na zdravotnických školách, zemědělských, ekonomických, atd. Záleží na vás, co vás bude bavit. Ale učit se na středních školách musí. Nebo nemusí, ale pak propadnete sítem. A učit se musí i v učebních oborech. Nejen teorie, ale i odborný výcvik a praxe.

Možná byste se mohla uplatnit v administrativě, ekonomice. Obchodní akademie připravuje univerzálně vzdělané pracovnice, které se mohou uplatnit v nejrůznějších firmách, po celém území republiky a možná i dál.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.