Proč se nadržuje Asiatům na českých školách?

Od: Datum: 11.01.14 16:45 odpovědí: 17 změna: 12.01.14 12:29

Dobrý den všichni. Zajímalo by mě, jaký máte názor na zvýhodňování asiatů na českých školách. Podle mých zkušeností je to běžná praxe. Např. My máme ve třídě jednu holku z jedné asijské země a je jí obecně nadržováno téměř všemi učiteli. Nepřijde vám to jako rasismus proti čechům? Proč si myslíte, že asiaté jsou takto zvýhodňováni? A není náhodou názor, že např. Vietnamští studenti jsou chytřejší než čeští jen mýtus? Osobně znám již zmíněnou spolužačku, která je sice hloupá, ale díky nadržování od učitelů a biflování se 8 hodin denně, má hezké známky. Díky za všechny odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: amrdolevropsky
Datum: 11.01.14 16:53

Řekla jsi to správně. Díky BIFLOVÁNÍ SE 8 HODIN DENNĚ MÁ HEZKÉ ZNÁMKY. Oni jsou totiž Asiaté narozdíl od Čechů velmi, velmi pilní... A o tom to bude spíš, než o nějakém zvýhodňování...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 16:58
avatar

Zkus se biflovat taky a nemít místo toho hloupé výmluvy. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.01.14 16:59
avatar

Upřímne si myslím, že dnes se na školách nadržuje všem studentům.

Je to patrné jak na počtu dnešních SŠ tak VŠ vzdělaných lidí.

Dříve by polovina dnešních studentů VŠ neprošla ani SŠ.

Takže nezoufejte...jste na tom ještě dobře.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.01.14 17:01
avatar

Já to vidím, že oni jsou hodně pilný, pracovitý a navíc jim nedělá problém rodiny investovat peníze do škol. Možná to, že máte ve škole novou IT učebnu, relax koutek, jídelnu, vybavenou tělocvičnu je zásluhou těchto asiatů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 11.01.14 17:06

"Možná to, že máte ve škole novou IT učebnu, relax koutek, jídelnu, vybavenou tělocvičnu je zásluhou těchto asiatů"

to si fakt jen myslíte ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 11.01.14 17:05

jistě že jsou zvýdňování, v ČR totiž pořád platí jedno nepsané,ale extrémně zaréžející pravidlo - češi jsou povl a dovolit si proti nim vše ale ostatní národnosti v čr jsou uznávané. I díky tomu tvoří dnes nezřídka skoro polovinu třídu Ukrajinci s asiaty, romy a dalšími co by tu mezi náma v takovém množství neměli co dělat. Upřímně měli bychom začít trochu víc myslet a vzít si něco z věty "Čechy paří čechům" a inspirovat se ostatními zeměmi kterou toto hromadné stěhování národů rapidně omezili .. protože kam to došlo to už ani není možné .. za chvíly nebudou mít státy ani cenu, bude jeden velký třeba celý kontinent protože co se týče ras, národů apod. už to tak je..

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.01.14 17:11
avatar

Souhlasím, že Anglie s Francií už jsou v pr...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 11.01.14 17:08

Je zvýhodňovaný myslím každý cizinec..jako gesto..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 11.01.14 17:15

ano zvýdňován ovšem to se nebere od nikud tady ta "dobrá vůle" to je na ukor někoho .. koho není třeba dodávat

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 11.01.14 17:38

No a Slováci jsou zde zadarmiko

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 18:35
avatar

Já mám s vietnamskými studenty zkušenosti z VŠ. Můžu o nich říci jen to, že jsou neuvěřitelně pilní a snaživí (ba až dychtiví po znalostech).

Děti cizinců (nejen Asiatů) mohou být ve škole částečně "zvýhodňovány", protože často mají problém s nerodným - českým jazykem. V důsledku to tedy skutečné zvýhodňování není, jelikož se toho musejí naučit více než české děti.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 11.01.14 21:57
avatar

Již dnešní padesátníci vietnamci jsou zde přes 30 let, proto jejich děti mluví česky úplně normálně a není důvod je zvýhodňovat. Jenže, jak se říká, kdo maže, ten jede a tady to zřejmě platí dvojnásob. Když už u nás tak pilně vietnamci studují, měli by se vrátit se svými nabytými znalostmi domů a snažit se o rozvoj své země, myslím, že by své domovině měli být prospěšní. Hodně pěstíren "marihuany" mají u nás na svědomí právě oni, je to každou chvíli v televizi a to se mi vůbec nelíbí, to není výdělek, který přináší užitek, ale zkázu a to nám není zapotřebí. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.01.14 23:30
avatar

pt, Vietnamci jsou zde různí. Já znám dost rodin, které se přistěhovaly nedávno. Pěstování marihuany rozhodně nijak neomlouvám, ale jako u všeho platí, že nelze všechny házet do jednoho pytle. Jinak Vietnamci jako celek jsou "až moc šikovní", a někdy bohužel na všechno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pt®
Datum: 11.01.14 23:46
avatar

A proč se k nám stále stěhují? Jaký nesou užitek naší zemi? Když přijedou vystudovat a vrátí se do své vlasti, aby tam uplatnili své znalosti, tak je to v pořádku, ale proč se k nám celá desetiletí stěhují a zůstávají na trvalo? A přicházejí stále další a další? Co v tom je pro naši zemičku za výhodu? - pt

Ohodnoceno: 2x
 
Od: agathexp*
Datum: 11.01.14 23:35
Nikdy jsem se s nicim takovym nesetkala. Maximalne s tim, ze nam Asiaty nekdo daval za priklad - aby taky ne, kdyz se Asiatka umistila na olympiade z ceskeho jazyka na prvnim miste. Jak uz bylo zmineno, Asiate maji ke vzdelani trochu jiny vztah nez my Cesi a taky to tak pak vypada.
Spise bych rekla, ze ji pekne zavidis. Kazdy ucitel ma totiz radsi zaka, ktery se snazi, uci a projevuje zajem. Casto to vypada jako nadrzovani, protoze ucitel pak radeji vychazi vstric, kdyz je potreba.
Proto radeji prestan prskat, taky se neco nauc a uvidis, ze to hned bude lepsi i pro tebe. :)
Ohodnoceno: 4x
 
Od: laik
Datum: 12.01.14 11:54

V USA i Kanade se objevuji hlasy pozadujici omezeni poctu asijskych studentu na univerzitach. I kdyz asiati tvori radove procenta obyvatelstva, mezi VS studentama je jich snad vetsina (nutno priznat, ze je mezi nimi dost zahranicnich studentu a vetsina zahranicnich studentu na americkych a kanadskych VS je z Ciny a dalsich asijskych zemi (Korea, ...)).

Proc to tak je? Asiati nejsou chytrejsi nez bili nebo ostatni rasy, jen jejich kultura jim prikazuje poslouchat rodice bez odmlouvani a protoze rodice jim rikaji "uc se a nedelej nic jineho", tak oni se po navratu ze skoly bifluji a chodi na doucovaci nebo rozsirovaci krouzky. Diky tomu pak maji lepsi znamky, lepsi znalosti a dostavaji se na VS.

Jestlize se ale ten asijsky student "asimiluje" a prebere navyky okolniho obyvatelstva (zvlast kdyz se v dane zemi narodil), tak pak v dospelosti maji pocit, ze si neuzili detstvi a misto toho ho stravili nad knizkami. To jim ale prekvapieve nebrani v tom, aby take oni sve deti netlacili vice nez "bili" do uceni. Mozna uz ne tak moc jako jejich rodice tlacili je, ale presto znatelne vice nez "bili" rodice.

Pred asi 3 rokami rozviril v Americe a Kanade tuto debatu clanek "Are our universities too asian?" a rozpoutala se kolem toho strasna debata. Hodne dlouho tento problem bublal pod povrchem, v ramci politicke korektnosti se o tom nemluvilo, i kdyz si to kazdy myslel a pak to najednou kvuli tomu clanku vybuchlo a vsechno vyplavalo na povrch.

Dalsi termin, ktery se k dane problematice prisnych asijskych rodicu vztahuje, se nazyva "Tiger mom.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.01.14 12:29
avatar

Když se někdo pouze bifluje, je to z donucení a nepřijme to za své. Jestlipak jsou vietnamští Češi, českými vlastenci, jestlipak jsou v české armádě a bojují např. v Afganistanu? Pochybuju velice. Pokud se biflují, jde jim o to, aby se dostali na místa, kde se rozhoduje o závažných věcech, už dnes někteří sedí v zastupitelstvech měst. Jsou zde téměř půl století a co udělali pro naši kulturu, jen se ptám? Kolik našich básníků opěvuje krásu naší země. Vítězslav Nezval: "Na břehu řeky Svratky roste rozrazil..." a téměř všichni básníci píší básně o Praze. Kolik českých malířů je světoznámých svými obrazy Prahy, Karlova mostu a jiných krásných míst přírody? Kolik je památek našich architektů a stavitelů? A za půl století, jsem od vietnamce nečetla jednu báseň o naší zemi, nečetla jednu knihu z českého prostředí, neviděla obraz, zachycující krásy naší země a neviděla jednu architektonickou stavbu. Jen slyším v TV o pěstírnách "marihuany", o zabaveném zboží na tržištích s falešnými značkami, o zabavených nekolkovaných cigaretách a alkoholu. Takže když se člověk zamyslí, začne pochybovat a přestane je obdivovat. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.