Jak na povinnou školní literaturu? :/

Od: Datum: 30.12.13 20:08 odpovědí: 11 změna: 03.01.14 11:42

Ahoj, mám takový menší problém, rád čtu, jenže nesnášim, když mi někdo podsouvá knížky, které si musím přečíst povinně. Češtinář mi dal za úkol přečíst Dona Quijota, jenže si myslím, že každý má jiný vkus a nemůže mu být vnucovaný co má číst. Nedivim se, že dnes spousta lidí nečte, když je tomu ve škole pořád nutili. Teď ale k mému problému: Nedokážu se donutit Quijota přečíst...Přečetl jsem prvních padesát stránek a je to "nudný" a já nedokážu u toho vydržet sedět a číst to. A z internetu se mi to taky nechce stahovat, protože do referátu musím dát i ukázky. :/ Poraďte mi něco, prosím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 30.12.13 20:20
avatar

AhojBude to znít asi hloupě,ale jediné,co mohu poradit,je přečíst ji:-D

doplněno 30.12.13 21:03:

Zvláštní je,že já jsem ji vždy četla poměrně ráda

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 30.12.13 20:54

Já myslím, že dávno tomu je to už zpracované a dalo by se to najít. Povinná literatura není zrovna většinou zajímavá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: foo*
Datum: 30.12.13 22:12

na netu je fůra vypracovanejch lit. děl i s ukázkou... dobře to posloužilo matuře

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.12.13 07:09
avatar

Nejdřív mi do toho taky moc nechtělo, ale pak se mi to moc líbilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.13 16:21

Pokud jde o četbu ke státní maturitě, tak vám nemůže nařídit - přečtěte si toto, ale je seznam, ze kterého volíte podle určitého klíče - určité zasoupení prozy, poezie, dramatu a jednostlich obodbí a taky česká/světová literatuta. Část podmínek určuje CERMAT, část škola.

Pokud je to na referát, tak to prostě přečíst musíte, možná se zkusit zeptat učitele, zda to nelze vyměnit, ale aby to nebylo z bláta do louže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.13 17:52
avatar

čistě prakticky: "prvních padesát stránek" - co takhle to číst na přeskáčku? - to jako docela pomáhá... (a u Dona Quijota je to zvlášť dobře použitelná metoda) - něco si samozřejmě přečtete dvakrát, nakonec se vám to pospojuje...
(jinak osobně mám pocit, že jde o dost zábavné čtení; nicméně určitě platí, že bez znalosti Dona Quijota, tj. aspoň některých přímo velekultovních scén, budete u minimálně řekněme reálné společenské elity (mj. nějak kultivované, se zažitým kulturním zázemím) za blbce...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 01.01.14 17:40

Já bych si to nezošklivoval předem. My jsme takhle museli číst třeba Malého Bobeše - a nebylo to tak špatný (alespoň člověk poznal, co je komunistická propaganda). Dále jsem byl nucen přečíst "Reportáž psaná na o oprátce", "Říkali mi Leni" atd. Takového Káju Maříka nebo Broučky jsem si musel sám vyhledat v knihovně. Radím - číst vše a vybrat si to nejlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.14 10:47
avatar

Měla jsem úplně stejný problém.Tenkrát, u maturity, se mě snažila ještě shodit češtinářka, která pravila, že povinnou četbu mám ubohou. Předseda komise mě zachránil, protože mě požádal, jestli by si nemohl ponechat můj Čtenářský deník, protože za svou praxi tak obsáhlý ještě neviděl. A to jsem ho psala asi dva měsíce a jen jsem lovila z paměti. *hi* Měla jsem rozečteného Oněgina, když nám byl doporučen. Normálně mi vypadl z ruky a nikdy jsem ho nepřečetla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.14 07:16
avatar

Taky bych radila přečíst. Není to špatná kniha a určitě se do toho dostaneš.

Já četla strašně ráda. Na základce to šlo, byly to zábavné tiuly: Lovci mamutů, Bruno, O letadélku Káněti, Hozíkova cesta apod.

Na střední už to bylo horší, ale četla jsem statečně: Kříž u potoka, Markéta Lazarová, Reportáž psaná na oprátce, nejvíc mi dával zabrat Čapek. Jeho Válka s mloky se pro mě stala noční můrou. Ale přečetla jsem ji taky, i když s nechutí.

Je pro Tebe daleko lepší, když něco sám řečteš a umíš se v tom orienovat, než když něco jen opíšeš. Co kdyby padla nějaká záludná otázka, kterou dobře zodpoví jen ten, kdo knihu přečetl?

Zima letos žádná, sníh a led v nedohlednu, tak nemůžeš sportovat a máš nejlepší podmínky na čtení. Dej se do toho. *palec* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.14 10:57
Měla jsem naprosto stejný problém s Dekameronem. I když jsem se vážně snažila, tak jsem nebyla schopna se soustředit na text (a to jsem vášnivá čtenářka). Vše ostatní jsem přečetla a do čtenářského deníku pečlivě zpracovala. Co se týká Dekameronu věděla jsem o čem je, kdy kde a proč se děj odehrává. A přiznala se učitelce, že jsem ho nedočetla a proč. Měli jsme učitelku s pochopením, která usoudila, že ne každý autor může sednout každému a dala mi jedničku...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 03.01.14 11:42
avatar

Pokud se dopracujete k maturitě, tak většina otázek z literatury je z povinné četby, takže se může stát, že se na tom zaseknete...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.